poniedziałek, Kwiecień 19, 2021

Jak skutecznie odwodnić grunt? Poradnik w osuszaniu placu budowlanego

0
grunt

Osuszanie terenu to w przypadku wielu projektów budowlanych kluczowy element fazy przygotowawczej. Grunt osuszony jest stabilny, odporny na osuwanie się oraz inne potencjalnie szkodliwe sytuacje. Osuszanie wykorzystuje się zarówno przed przygotowaniem do budowy różnych konstrukcji, jak i przed wykonaniem wykopów. Poniżej rozwiniemy temat osuszania gruntu, podpowiadając kiedy i dlaczego warto wybrać rozwiązanie oparte na igłofiltrach.

Osuszanie terenu – igłofiltry i metody alternatywne

Obecnie, jedną z najchętniej wykorzystywanych metod osuszania terenu jest tworzenie systemu igłofiltrów. Rzadziej stosowanymi alternatywami jest tworzenie studni depresyjnych oraz stosowanie metod powierzchniowych.

Studnie depresyjne to rozwiązania polegające na wykonaniu głębokiego i wąskiego odwiertu. W utworzonym w ten sposób leju depresyjnym zostaje umieszczona pompa głębinowa. Będzie ona wypompowywać wodę gruntową, prowadząc powoli do obniżenia jej poziomu. Jest to metoda dedykowana przede wszystkim do gruntów o wysokiej przepuszczalności.

Niekiedy też stosuje się metody powierzchniowe, oparte na wykorzystaniu pomp zatapialnych. Wprowadza się je bezpośrednio do wykopu. Niekiedy też wzdłuż wykopu umieszcza się studzienki – co nazywa się drenażem podziemnym.

Igłofiltry to obecnie metoda najchętniej wybierana. Cieszy się popularnością ze względu na jej wysoką skuteczność oraz stosunkowo szybkie tempo osuszania terenu. Odpowiednio wykonana instalacja igłofiltrów pozwala obniżyć poziom wód gruntowych nawet o 4-6 metrów.

Igłofiltry a osuszanie terenu – możliwości i zastosowanie

Igłofiltry to urządzenia wyposażone w podłużne rurki, które wprowadza się w ziemię. Robi się to na kilka sposobów – metodą wpłukiwania, wiercenia lub wgłębiania. Rozmiar rur – długość i średnica – zależy od rozmiaru terenu, który trzeba osuszyć, spodziewanej objętości odpompowanej wody oraz samego rozmiaru tworzonej instalacji. Wszystkie igłofiltry podłączane są do kolektora ssącego, którego średnica przekłada się na sprawność całego systemu.

Igłofiltry są wykorzystywane zarówno do czasowego jak i trwałego obniżenia poziomu wód. Także odwodnienia geotechniczne, wykonywane stricte pod kątem poprawy poziomu stabilności gruntu, wykonuje się przy użyciu igłofiltrów. Warto też podkreślić możliwość wykorzystania tych urządzeń w pozyskiwaniu wód dla celów rolnictwa.

Systemy i instalacje igłofiltrów – gdzie szukać pomocy?

Poszukiwanie firmy specjalizującej się w obniżaniu poziomu wód warto rozpocząć od określenia naszych potrzeb. Niektórzy kontrahenci zajmują się obsługą kompleksową – wykonywaniem planu instalacji, wyceną całego projektu, montażem igłofiltrów i pozostałych urządzeń, nadzorowaniem ich pracy i demontażem po wykonaniu zadania.

Wiele firm świadczy usług na terenie całego kraju, oferując tym samym transport wszystkich wykorzystywanych urządzeń. Warto też zwrócić uwagę, czy dane przedsiębiorstwo dysponuje urządzeniami wykorzystywanymi do mierzenia wód gruntowych. Dzięki temu będą na bieżąco śledzić postępy prowadzonych prac.

Typowa instalacja igłofiltrowa pozwala obniżyć poziom wód nawet do 6 metrów. W przypadku większych potrzeb – istnieje możliwość wykonania kolejnej warstwy instalacji osuszającej po zakończeniu pierwszego etapu osuszania.

Przeprowadzka – nie taka straszna jak się wydaje

Przeprowadzka

Przewóz rzeczy do nowego domu może być zajęciem czasochłonnym i stresującym. Zastanawiasz się jak przetransportować meble czy ciężkie elektroniczne sprzęty? Nie przejmuj się na zapas tylko skorzystaj z usług firmy od przeprowadzek. Wykona ona kompleksową usługę przeprowadzki z przewozem, wszystkiego co jest niezbędne w twoim nowym domu czy mieszkaniu. Ponadto specjaliści od transportu przewiozą twój dobytek w dowolne miejsce. 

Dlaczego lepiej wynająć firmę niż samemu przewozić rzeczy?

Przewóz ubrań czy drobnych elementów takich jak zastawa nie jest ciężki i skomplikowany. Najbardziej problematyczne są meble, kanapy, fotele czy duże sprzęty elektroniczne takie jak lodówka. Elementy te są niezwykle ciężkie same w sobie. Ponadto nie zawsze można dokonać ich demontażu. To samo tyczy się mebli – nie zawsze można rozebrać je na części. 

Firma transportowa uwolni Cię od konieczności demontażu czy angażowania całej rodziny i znajomych do przewozu i przewożenia. Zajmie się tymi kwestiami i co najważniejsze oszczędzi Ci nerwów. Nieumiejętne przenoszenie mebli czy sprzętów może skończyć się nie tylko ich uszkodzeniem. Przede wszystkim Ty lub twoi bliscy mogą mieć problemy z plecami czy innymi częściami ciała. 

Z czym dokładnie może pomóc firma przeprowadzkowa?

Firmy przeprowadzkowe zajmują się najczęściej transportem twoich dóbr osobistych z jednego miejsca w drugie. Jednak nie są to jedyne usługi z których można, a nawet trzeba skorzystać.. Po pierwsze możesz poprosić pracowników o dostarczenie do twojego obecnego miejsca zamieszkania – kartonów. Umożliwi Ci to sprawne pakowanie mniejszych elementów czy ubrań.

Po drugie firmy zajmujące się przewozem są przygotowane do pracy z różnorodnymi sprzętami i elementami. Na czas drogi twoje dobra zostaną odpowiednio zabezpieczone. Dzięki temu nie dojadą do nowego miejsca w stanie uszkodzonym. W czasie drogi nie będą przemieszczać się one po pojeździe. 

Ostatnią sprawą najważniejszą jest to, że sporo ekip od przeprowadzek z miasta Gdańsk, Gdynia lub Sopot dostarcza meble i inne przedmioty w dowolne miejsca. Nie tylko w obrębie naszego kraju. Jeśli przeprowadzasz się za granicę możesz zabrać z sobą wszystko to czego potrzebujesz. 

Gdzie reklamują się firmy przeprowadzkowe?

Największą bazą firm i usług jest oczywiście internet. Dlatego właśnie tam warto rozpocząć poszukiwania. Strony www typowo firm wykonujących przeprowadzki takie jak transportplus.pl umożliwiają sprawdzenie wszystkich najważniejszych informacji. Ponadto za ich pomocą znajdziesz numer telefonu lub inny sposób na skontaktowanie się z przewoźnikami.

Meble dla dziecka w nowoczesnym stylu – pomysły i inspiracje

0
Meble dla dziecka w nowoczesnym stylu

Pokój dziecka to często jego wymarzona przestrzeń, którą staramy się coraz skuteczniej zaplanować. Dbamy o to, aby był nie tylko ładny, ale i praktyczny. W zależności od zainteresowań dziecka, tworzymy pokoje na wzór bajkowych postaci, podziwianych bohaterów czy zainteresowań dziecka. Coraz częściej odchodzi się od typowych rozwiązań, coraz więcej rodziców decyduje się na meble dla dziecka, które zaprojektowane są w nowoczesnym stylu. Z uwagi na szeroką gamę rozwiązań warto już wcześniej zastanowić się, czego oczekujemy od mebli dla dziecka, tak abyśmy wiedzieli, na jakich ich cechach i parametrach najbardziej nam zależy.

Nowoczesne meble dla dziecka, które są nie tylko ładne, ale i funkcjonalne

Przede wszystkim musimy wybierać takie meble dziecięce, które idealnie będą dopasowane do wystroju pokoju. Mają go dopełniać i dawać wrażenie, że wszystko prezentuje się tak jak należy. To też oznacza, że jeśli nasze dziecko ma pokój urządzony w nowoczesnym stylu, to także takie meble powinny się w nim znaleźć. Nie mniej warto się zastanowić, czy chcemy mieć meble kolorowe czy w bardziej klasycznych barwach, które będą pasowały do każdego koloru ścian. Wybierając meble z gładkimi frontami, lub z nadrukami ze zwierzętami czy postaciami z bajek, możemy skutecznie ożywić pokój naszej pociechy i sprawić, że będzie on jedyny w swoim rodzaju. Wiele nowoczesnych mebli to nie tylko różnorodne fronty i kształty, ale także bogata gama systemów, ułatwiających przechowywanie. Różnorodne wieszaki, szuflady o różnej głębokości czy kosze i koszyki, które ułatwią sortowanie.

Nowoczesne meble to funkcjonalność i wygoda

Nowoczesne meble do pokoju dziecka to przede wszystkim gwarancja doskonale zaprojektowanej przestrzeni. Wszelkie wypełnienia liczne systemy szaf i szuflad ułatwiają przechowywanie oraz utrzymanie porządku. Możemy zaplanować przestrzeń tak aby dziecko samo bez trudu mogło dosięgnąć potrzebnych rzeczy, czy odłożyć ubrania na wyznaczone miejsce. Meble dla dziecka w nowoczesnym stylu mogą posiadać także liczne nowoczesne dodatki. Planując przestrzeń w pokoju dziecka, możemy także zamówić nowoczesne meble do z zamontowanym oświetleniem LED, czy z wbudowaną ładowarką indukcyjną, która naładuje telefony czy tablety. Takie dodatkowe funkcje sprawiają, że duża ilość kabli i przewodów może zostać ukryta – co przekłada się na jeszcze lepszy efekt wizualny.

Zakup narożnika z funkcją spania

0
narożnik z funkcją spania

Pora na to, by gdzieś się położyć i w końcu odpocząć po całym dniu pracy. Zatem najlepszy będzie pewnie narożnik z funkcją spania do salonu. Taki przecież znalazł się w naszym domu całkiem niedawno, ale sądzimy, że jest to jedna z lepszych naszych inwestycji. W każdym razie liczymy na to, że dzięki temu na pewno wspaniale nam się będzie odpoczywać każdego dnia. Przecież nawet nie musimy go rozkładać przed wieczorem. Nigdy nie wiadomo, gdy przybędą do nas goście, a to przecież taka prosta rzecz, na której mogą sobie usiąść w każdej chwili lub ułożyć się w innej wygodnej pozycji.

Kiedy zdecydować się na refleksole?

refleksole

Emocjonalnie podchodzisz do tego wszystkiego? Chcesz wybrać porządne refleksole, by w końcu wyeliminować ze swojego życia wiele niedogodności? Kiedy takie elementy wyposażenia rzeczywiście się sprawdzają?

Efektywna ochrona przed rozmaitymi czynnikami atmosferycznymi

W zdecydowanej większości przypadków refleksole są wybierane przez osoby, które chcą zapewnić sobie znacznie więcej komfortu. Na przykład pod kątem promieni słonecznych. Wszyscy lubimy słońce, ale oczywiście nie w nadmiarze. Zbyt duże dawki tego czynnika powodują, że trudno jest w spokoju pracować oraz wypoczywać… W związku z tym ten właśnie temat nie może być bagatelizowany. Nowoczesne refleksole gwarantują ochronę nie tylko przed słońcem. Oczywiście, powodują, że konkretne pomieszczenia na terenie naszych nieruchomości są znacznie mniej nagrzane. Ma to zaś wpływ na przyjemne temperatury. Kiedy jeszcze można postawić na takie konstrukcje? Porządne refleksole chronią nas na przykład też przed wścibskimi sąsiadami. W końcu zapewniają dużo większą prywatność. Zasłaniają konkretne miejsca, dlatego można poczuć się o wiele bardziej komfortowo niż wcześniej. Czym jeszcze charakteryzują się takie właśnie konstrukcje? Może nie każdy wie, aczkolwiek refleksole są również skuteczne pod względem ochrony przed zanieczyszczeniami. Solidna konstrukcja (wykonana na przykład z wysokiej klasy ekstrudowanego aluminium) sprawia, że te elementy wyposażenia są bardzo odporne nawet na relatywnie mocne podmuchy wiatru. Nie można nie zaznaczyć, że refleksole są bardzo często stosowane przez rozmaitych Klientów. W tym gronie są między innymi osoby prywatne. Wszak refleksole świetnie sprawdzają się na tarasach, czy balkonach itp. Nie ma przeszkód, by wybrać te konstrukcje również pod kątem biurowców.

Przeczytaj także: https://www.systemysurma.pl/rolety-screen-skuteczna-ochrona-przed-wiatrem/

Możliwość zadbania o lepsze walory wizualne

Osoby kupujące takie właśnie konstrukcje zwracają uwagę nie tylko na skuteczność pod kątem działania. Dodatkowo refleksole powinny być łatwe w aspekcie montażu. Na szczęścia, w razie czego, można tutaj postawić na pomoc doświadczonych ekspertów. Okazuje się, że refleksole są wyjątkowo banalne pod względem używania. Do dyspozycji Klientów są na przykład modele z automatycznym sterowaniem. Na dodatek w sklepach z tym asortymentem jest sporo takich właśnie produktów. Dzięki temu można je dopasować pod względem nie tylko własnych, indywidualnych preferencji. Dodatkowo refleksole mogą być wybrane pod kątem na przykład ściany danego budynku itp. Dzięki temu nowa aranżacja będzie nie tylko spójna i harmonijna, ale także bardzo elegancka.

Pełną ofertę refleksol znajdziesz na www.systemysurma.pl

Na jakie śruby pasowane z łbem sześciokątnym z gwintem krótkim się zdecydować?

Na jakie śruby pasowane z łbem sześciokątnym z gwintem krótkim się zdecydować

Eksperci rekomendują, by dość starannie wybierać śruby pasowane z łbem sześciokątnym z gwintem krótkim. Na jakie akcesoria warto się zatem decydować w pierwszej kolejności? Jeśli zależy Ci na odpowiednich, uniwersalnych elementach złącznych, to zapraszamy do zapoznania się z poniższym wpisem.

Staranne wykonanie z porządnych materiałów

Na rynku pojawia się coraz więcej firm produkujących właśnie między innymi śruby pasowane z łbem sześciokątnym z gwintem krótkim. Niestety, nie wszystkie podmioty przykładają się do wykonania tego zadania. To negatywnie oddziałuje na jakość akcesoriów oraz na późniejsze użytkowanie. Musisz zatem postawić na znane i jednocześnie sprawdzone firmy. Dużo osób kupuje elementy złączne od STALMUT. Nie jest to przypadkowe, ponieważ ta firma działa na naszym rynku już od 1990 roku. Nie brakuje jej doświadczenia, a pozytywne opinie wskazują, że naprawdę warto kooperować z tym podmiotem. Fachowcy wykonują śruby pasowane z łbem sześciokątnym z gwintem krótkim ze stali węglowej. Nie tylko starannie selekcjonują konkretne materiały. Dodatkowo stosują się w czasie produkcji do wytycznych ustalonych przez Niemiecki Instytut Normalizacyjny i Polski Komitet Normalizacyjny. Dobrym producentom zależy bowiem na tym, by spełnić najwyższe standardy. Chodzi zaś o normy DIN 610/PN 82341. Jeśli wybierzesz takie akcesoria, to wykonasz dobry krok. Porządne elementy złączne tego typu posiadają metryczny rodzaj gwintu. Dodatkowo występują w kilku różnych klasach własności. Jeśli chodzi o powłokę, to fachowcy stosują między innymi oksydowanie.

Gdzie je można użyć?

Okazuje się, że śruby spełniające normy DIN 610/PN 82341 są bardzo wszechstronne. Mogą być zastosowane w szeroko rozumianym przemyśle. Między innymi sprawdzają się jako elementy wielu maszyn. Dlaczego jednak takie akcesoria są wybierane? Porządne śruby pasowane DIN 610/PN 82341 służą do tego, by osiągnąć optymalne luzy w czasie pracy. Nie wspominamy o tym przypadkowo. Dzięki temu połączenie będzie bardzo stabilne. To zaś wpływa na jakość użytkowania oraz na bezpieczeństwo (nie tylko operatorów, ale także Klientów itp.). Dodatkowo odpowiednie śruby pasowane to gwarancja, że konkretne połączenia nie będą wyrabiać się w czasie użytkowania. Dla wielu osób ma to zaś naprawdę spore znaczenie. Nie da się ukryć, że dzięki temu czas użytkowania konkretnych elementów się po prostu wydłuża. By jednak to rzeczywiście było możliwe w praktyce, trzeba zdecydować się na elementy złączne od dobrego producenta. Poza tym takie akcesoria powinny być wybierane pod względem gabarytów. Zwracaj uwagę chociażby na średnicę. Firma STALMUT oferuje różne elementy złączne tego typu, dlatego na pewno znajdziesz coś odpowiedniego.

Ogrodzenia z betonu – czy warto?

0
Ogrodzenia z betonu

Ogrodzenia z betonu cieszą się dużą dużym zainteresowaniem właścicieli domów. Na korzyść takiego rozwiązania przemawia niewątpliwie jego jakość, trwałość, a także ponadczasowość. Czy jednak faktycznie warto montować ogrodzenia z betonu?

Ogrodzenie stanowi ważny element każdej posesji. W końcu to właśnie ono osłania ciebie i twoją rodzinę przed wzrokiem wścibskich przechodniów czy sąsiadów; dzięki temu wokół domu możesz stworzyć własną oazę spokoju i prywatności, w której poczujesz się swobodnie. Ogrodzenie ochrania również przed nieproszonymi gośćmi, kurzem, hałasem, a także nadaje twojej posesji charakteru i elegancji. A jakie konkretnie korzyści oferuje ogrodzenie z betonu?

Solidne i trwałe ogrodzenia z betonu

Ogrodzenie to taki element, który wybiera się na lata. Dlatego powinno być solidne i trwałe. Ogrodzenie złożone z pustaków charakteryzuje się wysoką odpornością na czynniki atmosferyczne, takie jak deszcz, śnieg, mróz czy duże nasłonecznienie, a także jest odporne na uszkodzenia. Co więcej, betonowe bloczki umożliwiają łatwe i szybkie montowanie ogrodzenia, a także pozwalają idealnie dopasować je do potrzeb posesji.

Wybór na lata

Ogrodzenie, poza solidnością i trwałością, powinno być również ponadczasowe. To, co jest modne dziś, za kilka sezonów może stracić na popularności. Dlatego warto wybrać takie rozwiązanie, które nie będzie poddawać się chwilowym modom, a przy tym utworzy spójną całość z budynkiem oraz ewentualnym ogrodem.

Do takich ponadczasowych rozwiązań zaliczają się właśnie ogrodzenia betonowe. Te nie tylko doskonale osłaniają przed wścibskim wzrokiem sąsiadów, ale i dobrze komponują się z różnymi materiałami, takimi jak drewno, stal czy metal. Dzięki temu możesz swobodnie aranżować swój ogródek bez obaw, że ogrodzenie będzie się nadmiernie wyróżniać. Co więcej, modele, które znajdziesz w sklepie Jadar, stanowią idealne tło dla przydomowej zieleni. Dzięki betonowym ogrodzeniom przestrzeń zyskuje na czystości, naturalności i nowoczesności.

Nowoczesne czy klasyczne?

Szukasz czegoś nowoczesnego, minimalistycznego, a przy tym stylowego? Jeśli tak, to na twoją uwagę zasługują ogrodzenia betonowe gładkie. To idealne rozwiązanie dla osób ceniących proste, a zarazem niezwykle eleganckie rozwiązania. Dzięki nim twoja posesja nabierze unikalnego charakteru i prestiżu, a ty zyskasz wspaniałą oazę spokoju.

Jeżeli jednak preferujesz bardziej klasyczne i „ciepłe” aranżacje, wówczas lepiej sprawdzą się bloki imitujące kamień. Będą one stanowiły piękną ozdobę twojego ogrodu i pozwolą ci stworzyć  wyjątkowy, naturalny klimat.

Dlaczego warto zdecydować się na sprzęt poleasingowy?

Dlaczego warto zdecydować się na sprzęt poleasingowy

Umowa leasingu skonstruowana jest w taki sposób, że w czasie jej trwania to firma wypożyczająca jest właścicielem przedmiotu, jednakże kiedy dokument prawny wygaśnie, wówczas istnieje możliwość wykupienia użytkowanego już sprzętu. Dlaczego warto zdecydować się na sprzęt poleasingowy? Na co zwrócić uwagę w sposób szczególny? Aby uzyskać odpowiedzi na te pytania serdecznie zapraszamy do lektury poniższego artykułu, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości.

Satysfakcjonujący stan wizualny i techniczny środków trwałych

Przede wszystkim sprzęt poleasingowy jest godny uwagi ze względu na satysfakcjonujący stan wizualny i techniczny. W większości przypadków w trakcie trwania umowy sprzęt nie zostaje w pełni wykorzystywany, dlatego też jego amortyzacja jest niewielka. W konsekwencji mamy do czynienia ze sprzętem, który nosi jedynie nieznaczne ślady użytkowania- nie ma to absolutnie żadnego wpływu na to, jak funkcjonalne okażą się nowo zakupione środki trwałe. Mamy pewność co do sprawności, bowiem zgodnie z zapiskami umów leasingowych- oddany sprzęt musi być w 100% sprawny. Dodatkowo zanim zostanie on wystawiony na aukcje, jest wcześniej dokładnie oceniany przez rzeczoznawcę, który wykonuje profesjonalną wycenę. Sprzęt poleasingowy w doskonałym stanie znaleźć możemy na stronie https://www.klaravik.pl/– aukcje aktualizowane są na bieżąco.

Sprawdzony sprzęt ze względu na kompleksowy przegląd

Zanim dowolny sprzęt zostanie oddany do sprzedaży, następuje wcześniej jego kompleksowy przegląd. Dokonuje się także ewentualnych napraw, a także następuje konserwacja sprzętu. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że firmy mogą kontrolować to, w jaki sposób eksploatowany jest środek trwały, a także w jakim stanie technicznym znajduje się w danym momencie. W konsekwencji wszelkie urządzenia i pojazdy charakteryzują się ponadprzeciętną jakością. Dodatkową zaletą jest to, że przedsiębiorca biorący sprzęt na leasing z pewnością dokładnie go sprawdził, dzięki czemu my również mamy pewność co do tego, że jest on wysokiej jakości.

Ekskluzywny basen prywatny – sprawdzony pomysł na udane wakacje w zaciszu własnego ogrodu lub tarasu

basen

Właściciele domów z tarasem lub ogrodem mogą swobodnie korzystać z możliwości przebywania na świeżym powietrzu. To w dzisiejszych czasach bardzo ważna sprawa. Trudno jest bowiem teraz wyjechać gdzieś na weekend lub urlop. Co zrobić, aby urozmaicić sobie czas wolny spędzony w domu lub ogrodzie? Rozwiązanie nie jest trudne. Wystarczy zainwestować w basen. Taka instalacja wywoła uśmiech zarówno u dorosłych, jak i dzieci. Pierwszym pozwoli się zrelaksować, a drugim bezpiecznie wybawić.

Prywatny basen stelażowy

Coraz większą popularnością cieszą się baseny stelażowe. Nic dziwnego. Są efektowne, łatwe w montażu i utrzymaniu czystości. Producenci proponują zbiorniki w różnej głębokości i gabarytach. W sprzedaży są zarówno baseny, których powierzchnia zajmuje dziesięć metrów kwadratowych, jak i takie, które przekraczają dwadzieścia metrów kwadratowych. Bez problemu można zatem dopasować basen do naszych potrzeb i rozmiarów ogrodu.

Wysokiej jakości baseny stelażowe posiadają wytrzymałą i nieprzepuszczalną konstrukcję membranową. Dzięki temu są odporne na starzenie oraz odkształcenia. Gwarancję wieloletniego użytkowania dają produkty, których konstrukcja stelaża została pokryta warstwą korozyjną w procesie galwanizacji na gorąco. To skuteczne rozwiązanie, stosują tylko nieliczni producenci, w tym marka Laghetto.

Współczesne baseny stelażowe oferują szereg wyposażenia dodatkowego, na przykład: drabinkę, która ułatwia wejście i wyjście ze zbiornika, jak również zabezpiecza przed niekontrolowanym wejściem dziecka do basenu. W opcji są również lampy LED, system filtracji oraz odkurzacze basenowe.

Basen z efektowną obudową rattanową

Jeśli zależy nam nie tylko na samym przebywaniu w wodzie, ale również na tym, aby basen pełnił funkcję reprezentacyjną, to warto sprawdzić ofertę basenów stelażowych dostępnych w stylowych obudowach. Są niezwykle proste w instalacji, a ich modułowa konstrukcja pozwala na łatwy transport. Zimą mogą być ustawione na zabudowanym tarasie, a latem zdobić ogród lub otwarty taras.

Baseny te wyróżniają się ponadprzeciętnym wyglądem. Konstrukcja takich zbiorników wykonana jest ze stali nierdzewnej i stali ocynkowanej, które dodatkowo zostały zabezpieczone proszkami epoksydowymi. Wewnętrzna powłoka basenu (podszewka tuby) została zrobiona z włókien poliestrowych i polimerów, natomiast zewnętrzną warstwę stanowią rattanowe panele z włókna syntetycznego.

Gdzie kupić najlepszej jakości basen przydomowy?

Firmą, która od lat wyznacza trendy w zakresie basenów ogrodowych i tarasowych jest laghetto.pl. Celem marki jest dostarczanie produktów basenowych, które będą spełniały oczekiwania klientów i jednocześnie umożliwiały zrównoważone wykorzystanie zasobów wodnych. Dlatego baseny te są chętnie wybierane zarówno przez właścicieli domów jednorodzinnych, jak również obiekty noclegowe i SPA.

Produkty Laghetto, są niepowtarzalne, stabilne i niezwykle trwałe. Firma proponuje nie tylko nietuzinkowe rozwiązania w zakresie wyglądu zbiornika, ale oferuje również atrakcyjne dodatki, takie jak: reflektory LED, leżaki, pokrycia, poduszki z tkaniny, ogrzewanie wodne, masaż powietrzny z bąbelkami, urządzenia do filtracji i ekskluzywny system uzdatniania wody.

Co ciekawe, każdy basen można dopasować do swoich indywidualnych wymagań. Może on posiadać, między innymi: miejsce do opalania. Do wyboru jest kilka kolorów rattanu, w tym: biały, szary, brązowy.

Rodzaje materaców – jaki wybrać najlepiej?

Rodzaje materaców

W łóżku spędzamy około 1/3 życia. Najważniejszym elementem tego mebla jest bez wątpienia materac. To on decyduje o komforcie snu, a także wpływa na nasze codzienne samopoczucie. Każdy może mieć inne potrzeby i upodobania co do twardości czy struktury materaca, dlatego na rynku znajduje się wiele ich rodzajów – m.in. piankowe, termoelastyczne czy sprężynowe. Jak wybrać ten odpowiedni?   

Rozmiar i poziom twardości materaca

Jak wiadomo, zadaniem materaca jest zapewnienie maksymalnej wygody i zdrowego snu. Odpowiedni model powinien też gwarantować dobre podparcie dla kręgosłupa. Wśród najważniejszych czynników, które wpływają na te funkcje, wymienia się rozmiar i twardość materaca.

W ofercie producentów znajdziemy szeroki wybór rozmiarów. Najpopularniejsze są materace 180×200 i 200×200. Wymiary dobiera się do wielkości łóżka, choć dodatkowym wyznacznikiem może być to, że właściwy model powinien być o około 20 cm dłuższy od leżącej na nim osoby. Jeśli chodzi o poziom komfortu, znacznie większe znaczenie ma stopień miękkości.

Materace H3 i H4 oraz DUO

Dobrze dobrany materac nie będzie ani za twardy, ani za miękki. Powinien być dopasowany do wagi i krzywizn kręgosłupa danej osoby. Jeżeli użytkownik jest lekki, najlepiej wybrać miękki materac. Analogicznie, gdy osoba śpiąca na materacu jest cięższa, warto postawić na model twardszy. Miękkość materaca określa się w stopniach:

  • H2 – średnio miękki dla osób ważących do 80 kg, 
  • H3 – uniwersalny, średnio-twardy dla osób o wadze do 90 kg, 
  • H4 – twardy, dla ludzi ważących więcej niż 70 kg. 

Na rynku dostępne są materace DUO dla par, gdzie partnerzy mają różne potrzeby. Wówczas po jednej stronie znajduje się np. wkład H3, po drugiej H4. Istnieją też produkty z 7 strefami twardości, które utrzymują kręgosłup w linii prostej, zapewniając odpowiednie podparcie dla głowy, klatki piersiowej, odcinka lędźwiowego, miednicy, stóp itd. 

Materace lateksowe

Materace dzielimy także ze względu na strukturę i materiały wykonania. Produkty lateksowe układają się w stosunku do kształtu obciążenia. W ten sposób idealnie dopasowują się do kręgosłupa, umożliwiając utrzymanie go w linii prostej. Materac lateksowy gwarantuje stabilne podparcie i precyzyjniej rozkłada obciążenie. Do tego jest odporny na odkształcenia. Zazwyczaj ma właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne, więc będzie odpowiedni dla alergików. Takie rozwiązanie jest korzystne szczególnie wtedy, gdy dodatkowo zainwestujemy w specjalną, profilowaną poduszkę. 

Materace sprężynowe i kieszeniowe

Materac sprężynowy jest wypełniony sprężynami ze stali wysoko elastycznej. Jego najpopularniejsza wersja to materac kieszeniowy, który – w porównaniu z lateksowym – jest nieco twardszy. Struktura materaca sprężynowego opiera się oddzieleniu sprężyn za pomocą połączonych ze sobą kieszonek. W rezultacie każda z nich pracuje osobno, a materac dopasowuje się do sylwetki użytkownika.

Stopień komfortu oferowany przez materac sprężynowy jest podobny do tego, który uzyskamy dzięki wersji z lateksu. Co więcej, materace kieszeniowe są znacznie tańsze, dlatego często są chętniej wybieraną opcją. 

Materace piankowe

Taki materac może mieć wypełnienie piankowe wysoko lub termoelastyczne. Nie zawiera sprężyn, wykazuje też pewne właściwości ortopedyczne. W przypadku pianek wysokoelastycznych można spodziewać się dobrego podparcia dla całego ciała, ponieważ są bardzo gęste. Za to pianki termoelasytczne odwzorowują kształty sylwetki na podstawie temperatury, przyjemnie otulając całe ciało. Oprócz tego oba warianty zapewniają właściwą higienę, gdyż pianka jest tworzywem dobrze przepuszczającym powietrze. 

Jaki materac wybrać?

Rodzaj materaca dobieramy zgodnie z własnymi upodobaniami oraz stanem zdrowia (warto zwrócić uwagę na występujące alergie, bóle pleców itd.). To, co będzie w 100% wygodne i komfortowe dla jednej osoby, może być nie do przyjęcia dla drugiej. Znaczenie ma również waga, od której uzależnia się poziom twardości materaca. Poza tym warto wybrać odpowiedniego producenta – zakup produktu od zaufanej, polecanej firmy to najlepsza gwarancja, że zakupiony materac spełni nasze oczekiwania.

ZOBACZ TEŻ