środa, Luty 20, 2019

Jak przygotować ogród na wiosnę – wszystko, co musisz wiedzieć o wiosennych pracach w ogrodzie

0
wiosenne prace w ogrodzie

Nasze drzewa i krzewy ogrodowe jeszcze nie rozpoczęły wegetacji, nadal śpią snem zimowym. Ale czuć już i widać pierwsze oznaki zbliżającej się wiosny – dni i noce są coraz cieplejsze, spod ziemi wyglądają pierwsze przebiśniegi, zawilce i krokusy. Nawet jeśli nie zaobserwowałeś ich jeszcze w swojej okolicy, to zapewne stanie się to już za moment. A to jasny sygnał, że należy zaplanować pierwsze wiosenne zabiegi w ogrodzie. Od czego zacząć? Jakie zabiegi należy wykonać w ogrodzie i w jakim celu? Jak powinna wyglądać pielęgnacja roślin? Oto praktyczny poradnik, dzięki któremu Twój ogród będzie piękny i gotowy na nadejście kolejnej wiosny.

wiosenne prace w ogrodzie

Zacznij od drzew owocowych

Pierwszym zadaniem ogrodnika pragnącego przygotować ogród na nadejście wiosny będzie pielęgnacja drzew owocowych. Trzeba się jednak z nimi pospieszyć, bowiem najlepszy czas na ich rozpoczęcie to pierwsza połowa lutego.

Zaczynamy więc od bielenia pnia drzew gatunków takich jak jabłoń, grusza, śliwa, wiśnia, czereśnia czy brzoskwinia. W jakim celu maluje się pnie drzew? Aby opóźnić rozpoczęcie ich wegetacji – biały kolor odbija promienie słońca, a więc pień drzewa nie nagrzewa się. Warto wiedzieć, że wapno, którym bieli się drzewa owocowe, ma także działanie przeciwgrzybicze.

Kiedy zakończymy już bielenie drzew, należy przyciąć ich korony. Zabieg ten dobrze jest wykonać w lutym, ale zanim się do niego zabierzemy – należy sprawdzić temperaturę. Najlepiej rozpocząć przycinanie, kiedy termometr wskazuje około zera stopni Celsjusza. Jeśli nadal panują mrozy, zabieg można odłożyć – nawet do marca. Cięcia pielęgnacyjne warto wykonać szczególnie w przypadku starszych drzew, których gałęzie mogą zasłaniać dostęp do światła częściom znajdującym się głębiej. Należy obciąć także gałęzie ukształtowane w nieprawidłowy sposób. W ten sposób odmładzamy roślinę i pobudzamy ją do wypuszczenia nowych, zdrowych pędów.

Przytnij także krzewy owocowe

Masz w swoim ogrodzie także krzewy owocowe – maliny, porzeczki, agrest? Wczesną wiosną, na przełomie marca i lutego, należy przygotować także je. To sprawi, że latem rośliny będą obficiej kwitły i owocowały. Nowe krzewy, posadzone jesienią, należy przyciąć krótko, aby się rozkrzewiły. Natomiast ze starszych roślin należy wyciąć suche, chore i cienkie gałązki, aby tym zdrowym zapewnić większą ilość światła.

Zadbaj o byliny

Luty to dobra pora także na zabiegi pielęgnacyjne na bylinach. Rośliny takie jak rozchodniki i trawy ozdobne należy oczyścić ze starych, suchych pędów. Dzięki temu zdrowe części roślin będą miały lepszy dostęp do promieni słonecznych i składników odżywczych, a więc wiosną obudzą się zdrowe i będą się dobrze prezentowały.

Krzewy ozdobne także należy przyciąć, z tych samych powodów, które już omówiliśmy przy opisie przygotowania drzew i krzewów owocowych.

Sprzątamy ogród

Wczesną wiosną w każdym ogrodzie panuje bałagan – wszędzie leżą opadłe liście, gałęzie i inne części roślin, a ogród daleki jest od doskonałości. Kiedy więc skończymy wiosenne przycinanie drzew, krzewów i bylin, należy za pomocą grabi usunąć wszystkie pozostałości po wspomnianych zabiegach. Nie trzeba ich jednak wyrzucać ani palić – warto wrzucić je do kompostownika. Po kilku tygodniach uzyskamy wspaniały nawóz organiczny do zasilania roślin w ogrodzie – kwiatów rabatowych i doniczkowych, krzewów i drzew oraz użyźniania gleby w warzywniaku.

Usuń zabezpieczenia zimowe

Kiedy mrozy ustąpią, można usunąć z roślin agrowłókninę i chochoły ze słomy oraz rozgarnąć kopce ziemi wokół róż. Trzeba jednak mieć na uwadze, że mrozy aż do maja mogą pojawić się w każdej chwili, a więc materiały te należy mieć w pogotowiu, aby w razie nawrotu zimy szybko móc ponownie otulić delikatne rośliny.

prace wiosenne w ogrodzie

Zabiegi, które warto wykonać w marcu

Marzec to dobry czas na przygotowanie ziemi w ogrodzie do siewu i sadzenia. Trzeba ją więc przekopać i wyrównać, a następnie zostawić na około tydzień, aby osiadła. Po tym czasie możemy siać gatunki roślin odporne na niskie temperatury – wrażliwsze sadzonki należy przykryć agrowłókniną lub folią. W tym czasie można także posadzić drzewa i krzewy owocowe. Tuż po posadzeniu należy mocno przyciąć ich korony, co ułatwi im dobre ukorzenienie się.

Wiosną możemy także wykonać opryski na choroby grzybowe oraz zasilić glebę nawozami wieloskładnikowymi zawierającymi zwiększone dawki azotu, manganu, miedzi, fosforu, potasu, cynku i boru. Dobrze jest także przyciąć róże. Ich pędy przycinamy na wysokości piątego oczka. Chore pędy usuwamy lub przycinamy bardzo krótko – na wysokości pierwszego zdrowego oczka.

Pielęgnacja trawnika

Choć największe walory dekoracyjne mają rabaty pełne kwiatów, krzewów i drzew ozdobnych, to wiosną należy zadbać także o trawnik. Z pewnością na wiosnę pełen jest on żółtych, obumarłych źdźbeł, liści z drzew oraz kretowisk. Profesjonalna pielęgnacja ogrodu pomoże mu przygotować się do wegetacji, aby latem był gęsty i zdrowy. Od czego zacząć wiosenne zabiegi na trawnik w ogrodzie?

Pierwszym krokiem powinno być dokładne wygrabienie trawnika za pomocą plastikowych grabi wachlarzowych, które nie uszkadzają delikatnych źdźbeł trawy. Liście i gałązki zbieramy na kopczyki, a następnie umieszczamy w kompostowniku. Nie wolno zostawiać ich na trawie.

A jak usunąć kretowiska, które są prawdziwym utrapieniem każdego ogrodnika? Najpierw należy łopatą usunąć nadmiar ziemi, a pozostałą nierówność delikatnie rozgarnąć grabiami. Wyrównać podłoże i delikatnie je spulchnić tak zwanymi pazurkami, a następnie rozłożyć cienką warstwę substratu torfowego, wysiać trawę i delikatnie podlać. Tak przygotowany trawnik w ogrodzie już po kilku tygodniach będzie idealnie zielony, pozbawiony nieestetycznych brązowych kopczyków.

Wyrównywanie krawędzi i wałowanie trawnika

Wiosną krawędzie trawnika z pewnością będą nierówne i poprzerastane. W miejscach ich styku ze ścieżkami czy obrzeżami rabat warto je więc wyrównać poprzez przycięcie łopatą lub nożycami; w ten sposób uzyskamy równe linie i estetyczny wygląd trawnika.

Wałowanie wykonujemy w przypadku, jeśli poszczególne fragmenty trawnika “odstają” ku górze. Oznacza to, że w tych miejscach korzenie trawy nie mają styczności z glebą. Wałowanie polega na dociśnięciu murawy za pomocą wału o wadze do 90 kg i umożliwia związanie się korzeni traw z glebą. Trzeba jedynie pamiętać, że trawa w czasie zabiegu powinna być sucha, natomiast gleba lekko wilgotna.

Napowietrzanie – aeracja

Kiedy na powierzchni trawnika zobaczymy kałuże lub miejsca o niejednolitym kolorze, może to oznaczać, że gleba w naszym ogrodzie ma niewystarczającą przepuszczalność. Pod koniec kwietnia należy przeprowadzić zabieg aeracji, czyli napowietrzania trawnika. To właśnie wtedy trawa jest już zdolna do regeneracji, a więc zabieg nie zaszkodzi jej.

Do napowietrzania murawy w ogrodzie używa się aeratora – w zależności od powierzchni trawnika może to być urządzenie ręczne, elektryczne lub spalinowe. Jeśli masz naprawdę mały trawnik, możesz wykorzystać zwykłe widły. Częścią roboczą aeratora jest wał z kolcami, które nakłuwają glebę, pozostawiając w niej cienkie kanały umożliwiające wnikanie do niej powietrza. A napowietrzona trawa wygląda zdrowo i ma równomierny, soczysty kolor.

Wykorzystaj nasze porady, kiedy będziesz planował zabiegi wiosenne w Twoim ogrodzie. Prace te, wykonane w odpowiednim terminie, wzmocnią rośliny i pozwolą im wspaniale rozkrzewić się i zakwitnąć w odpowiednim czasie. Tobie natomiast pozostanie się już tylko cieszyć z kolorowego, zdrowego ogrodu.

Odkurzacz tradycyjny czy centralny?

Odkurzacz tradycyjny czy centralny?

Jeszcze 20 lat temu były praktycznie nie znane. Dziś konkurują jak się patrzy z tradycyjnymi odkurzaczami. Ale na czym właściwie polega różnica? Czym różni się nowoczesny odkurzacz centralny od tego tradycyjnego?

Szybki przegląd różności grzejnikowych

0
Szybki przegląd różności grzejnikowych

Grzejniki są bardzo ważną częścią systemu grzewczego, bo to od ich funkcjonalności i posiadanych właściwości zależy, czy będzie nam wystarczająco ciepło w domu. Do tego są nieodzownym elementem aranżacji wnętrz, toteż powinny również posiadać walory estetyczne. Na rynku mamy bardzo dużo różnego typu grzejników, a więc łatwo zagubić się w tej materii. Aby ułatwić Państwu wybór, dokonaliśmy szybkiego przeglądu różności grzejnikowych.

Kuchnia z wyspą – wady i zalety

Kuchnia z wyspą - wady i zalety

Kuchnia to prawdziwe serce domu. To miejsce, w którym nie tylko powstają posiłki, ale również toczy się rodzinne życie.

Pożyczka na wyposażenie mieszkania

Pożyczka na wyposażenie mieszkania

Wykończenie domu bądź generalny remont mieszkania to ogromna inwestycja. W niektórych sytuacjach zgromadzone środki okazują się niewystarczające i często niezbędna jest w tym czasie dodatkowa gotówka. Dodatkowy zastrzyk gotówki znacząco skraca czas remontu.

Warto zastanowić się nad nisko oprocentowaną pożyczką. Przede wszystkim należy wybierać znany i sprawdzony bank. W żadnym wypadku nie powinno się podpisywać umowy o kredyt z parabankiem, gdyż można popaść w duże problemy finansowe. Pożyczki są tam zazwyczaj wysoko oprocentowane a czas spłaty jest bardzo krótki.

Pożyczka na wyposażenie mieszkania jest doskonałym rozwiązaniem, gdy w trakcie budowy domu zabraknie środków na wykończenie pomieszczeń.

Świetną opcją są pożyczki online. Wstępny wniosek należy wypełnić na stronie internetowej i wysłać do wybranego banku. We wniosku najczęściej trzeba umieścić podstawowe dane, między innymi imię i nazwisko, numer telefonu, wysokość zarobków, rodzaj umowy, kwotę pożyczki a także ilość i wysokość rat. Niekiedy konieczne jest także podanie adresu zamieszkania. Dzięki temu z osobą zainteresowaną skontaktuje się pracownik z najbliższej siedziby banku. Czas oczekiwania na kontakt ze strony banku jest bardzo krótki, przeważnie konsultant oddzwania w ciągu kilku godzin.

Zazwyczaj wnioski internetowe są rozpatrywane szybciej, a co za tym idzie pieniądze także szybciej trafiają na konto. Niestety kwoty pożyczek internetowych są niskie, przeważnie jest to kwota kilku, lub kilkunastu tysięcy złotych. Pożyczki na raty są bardzo wygodne do spłaty, gdyż wysokość jak i ilość rat można ustalić z doradcą klienta. W niektórych ofertach raty są malejące i każda kolejna rata obniżona jest o kilka, bądź kilkanaście złotych.

Decydując się na pożyczkę warto pomyśleć o ubezpieczeniu, na wypadek nagłej choroby lub utraty pracy. Szukając najwygodniejszej pożyczki warto skorzystać z internetowych rankingów i porównywarek. Można tam znaleźć zestawienie najbardziej korzystnych ofert z wielu różnych banków.

Wybór taryfy energii elektrycznej – porady

0
Wybór taryfy energii elektrycznej - porady

Taryfa energetyczna to  zbiór stawek opłat oraz warunków ich zastosowania, opracowany przez operatora i zatwierdzony przez URE.

W Polsce rozróżniamy cztery grupy taryfowe zależnie od poziomu napięcia zasilania ( A, B, C, G,).

–          Grupa Taryfowa A: największe firmy zasilane siecią wysokiego napięcia, umowy indywidualne.

–          Grupa Taryfowa B: klienci biznesowi zasilani siecią średniego napięcia, umowy bez regulacji URE.

–          Grupa Taryfowa C: małe i średnie firmy, zasilani siecią niskiego napięcia, wiele taryf zależnie od mocy umownej i czasu dostarczania energii.

–          Grupa Taryfowa G: skierowana do gospodarstw domowych, zasilanie niezależnie od poziomu napięcia ceny zatwierdzane przez URE.

Ceny energii elektrycznej mają bezpośredni wpływ na całą gospodarkę. Wynika z tego przyjęty system taryf prądu, kontrolowany przez Urząd Regulacji Energetyki.

Taryfy prądu dla odbiorców indywidualnych

Grupa taryfowa G jest przeznaczona do stosowania w indywidualnych gospodarstwach domowych.

Kilka uwag pomocnych  w wyborze i rozszyfrowaniu oznaczeń optymalnej taryfy grupy G.

Najbardziej popularne taryfy w G grupie to G11, G12, G12w gdzie :

„G” taryfa dla odbiorców indywidualnych, niezależnie od poziomu napięcia.

Pierwsza cyfra „1” oznacza moc nie wyższa niż 40 kW, prąd znamionowy nie wyższy niż 63 A .

Pierwsza cyfra „2” oznacza moc wyższa niż 40 kW, prąd znamionowy wyższy niż 63 A .

Druga cyfra „1” taryfa jednostrefowa, informuje w ilu strefach czasowych dokonuje się rozliczenia,

Druga cyfra „2” taryfa dwustrefowa, druga cyfra „3” taryfa  trójstrefowa, itd.

Trzecia litera „w” taryfa weekendowa, określa opcje dodatkowe zawarte w umowie.

Taryfy wielostrefowe wymagają zastosowania przystosowanych urządzeń pomiarowych.

Wymienione powyżej trzy taryfy z grupy „G” są najbardziej popularne i wymagają szerszego omówienia w dalszej części.

Najpopularniejsze taryfy prądu dla gospodarstw domowych

Taryfa G11 to najprostsza, najbardziej popularna, standardowo proponowana opłata za prąd. Wysokość opłat za energię nie zależy od pory dnia ani tygodnia. Najbardziej komfortowa dla odbiorców korzystających z z prądu w sposób „ niezorganizowany”. Używających prądu zgodnie z bieżącymi potrzebami. Komfort ma swoja cenę więc stawka za kWh jest minimalnie wyższa. Korzystają z niej głównie odbiorcy indywidualni, pracujący w domu, emeryci itp..

Taryfa G12 to taryfa dwustrefowa, co znaczy, że płacimy różne stawki za energię szczytową (godziny od 6.00 do 13.00; od 15.00 do 22.00) i energię pozaszczytową (od 22.00 do 6.00: od 13.00 do 15.00). Polecana dla osób spędzających poza domem czas poza szczytem. Można wtedy pomyśleć nad praniem, grzaniem wody, dogrzewaniem i innymi urządzeniami zużywającymi większe ilości prądu, mającymi możliwość programowania godzin działania.

Często stosowana w klasztorach, domach opieki, hospicjach itp..Taryfa G12 będzie opłacalna wtedy kiedy możliwe jest przeniesienie 30 – 40% zużycia na godziny pozaszczytowych.

G12w to „taryfa weekendowa” to rozwinięcie na weekendy taryfy G12 . Przeznaczona dla dużych odbiorców indywidualnych, którzy planują w weekendy zwiększone zużycie energii. Korzystają z niej głównie klasztory, plebanie, akademiki, domy dziecka itd..

Wybierając taryfę należy pamiętać że opłata za czystą energię to około połowy opłat na rachunku za prąd. Reszta opłat to stałe pozycje, na które odbiorca indywidualny nie ma żadnego wpływu. Więcej na ten temat dowiesz się na portalu: Po Prostu Energia

Jakiego wyposażenia nie może zabraknąć w naszej kuchni?

Jakiego wyposażenia nie może zabraknąć w naszej kuchni?

Kuchnia to miejsce, które wiele osób uważa za serce każdego domu. To w niej przyrządzamy wyśmienite posiłki, spędzamy czas z rodziną, a często też wypoczywamy. Jednak jeśli chcemy, aby kuchnia faktycznie stanowiła serce naszego domu, musimy zadbać o jej właściwe wyposażenie. Na początku warto określić listę niezbędnych sprzętów, a następnie zadbać o odpowiednią aranżację wnętrza. Jakiego wyposażenia nie może zabraknąć w kuchni?

Odpowiednie meble

Na początku warto pomyśleć o wyborze odpowiednich mebli. Jeżeli zależy nam na tym, aby kuchnia właściwie spełniała swoje zadanie, powinna być nie tylko elegancko urządzona, ale też funkcjonalna. Dlatego nie może w niej zabraknąć kilku szafek z wieloma półkami, na których umieścimy wszystkie akcesoria kuchenne. Musimy pamiętać o różnych haczykach, na których zawiesimy chochle i inne przybory. Nie możemy też zapomnieć o blacie, a jego wysokość powinna być dopasowana do wzrostu najczęściej gotujących osób. Warto też pomyśleć o odpowiednim stole i wygodnych krzesłach – to właśnie tam będą mogli wspólnie siedzieć wszyscy domownicy i prowadzić rozmowy na temat minionego dnia.

Garnki i patelnie dobrej jakości

W kuchennym królestwie nie może zabraknąć garnków i patelni dobrej jakości. To właśnie w nich każdego dnia będziemy przyrządzać pyszne posiłki. Bez garnków nie może istnieć żadna kuchnia, więc nie powinnyśmy o nich zapominać. Jest to inwestycja na lata, więc nie warto na nich oszczędzać. O wiele ważniejsza jest wysoka jakość niż niska cena. Nawet jeśli nie jesteś fanką gotowania, to warto kupić ich chociaż kilka o różnych wielkościach, ponieważ w każdej chwili mogą okazać się przydatne. Nie zapominajmy, że powinny to być garnki dobrej jakości przygotowane z odpowiedniego materiału. W sklepie indelo.pl znajdziesz kilka rodzajów doskonałej jakości garnków np garnki Berghoff, które będziesz mógł dopasować do swoich potrzeb. Przy ich wyborze przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na to, do jakich kuchenek są przeznaczone oraz w jaki sposób planujemy je czyścić.

Pozostałe naczynia

Garnki to najważniejsze naczynia w naszej kuchni, ale niejedyne, które powinny się w niej znaleźć. W końcu, gdy już przygotujemy pyszne posiłki, będziemy musieli je z czegoś zjeść. W tym celu warto kupić piękny i świetnej jakości komplet obiadowy, np. wykonany z porcelany. Nie można też zapominać o sztućcach, szklankach i kubkach. Pomocne mogą się też okazać akcesoria do pieczenia ciast. To dzięki nim  uda Ci się przygotować różne słodkości, po które z chęcią sięgną wszyscy domownicy. Dlatego nie zapomnij o zakupie blachy, tortownicy oraz różnych foremek. Warto też pomyśleć o miskach oraz różnych przyrządach do dekoracji. Dobrym pomysłem jest też zakup obieraczki do warzyw, kieliszków i korkociągu, sita, tarki, tłuczków, ubijaczki oraz ugniatacza do ziemniaków. Bardzo ważne są też ostre noże oraz deski do krojenia – bez nich nie uda nam się posiekać wszystkich składników.

Urządzenia, które pomogą nam oszczędzić czas spędzany w kuchni

Do kuchni warto też kupić kilka urządzeń, które znacznie ułatwią nam pracę w kuchni. Nie jest to niezbędny asortyment, ale dobrze go mieć pod ręką, a gotowanie stanie się prawdziwą przyjemnością. Do takich urządzeń z pewnością zaliczymy wagę elektroniczną, dzięki której nie będziemy musieli już się zastanawiać, w jaki sposób odmierzyć odpowiednią ilość składników. Teraz wystarczy je tylko zważyć, a zyskamy pewność, że dodajemy dokładnie tyle produktów, ile potrzeba.

Warto też pomyśleć o robocie kuchennym, który wykona za nas wiele pracy. To właśnie to urządzenie pomoże nam obrać, posiekać, zmielić i zmiksować wiele składników, a także wyrobić ciasto oraz podgrzać różne potrawy. Dodatkowo możemy kupić blender, dzięki któremu przygotujemy przepyszne koktajle, smoothie, desery oraz drinki. Miłośnicy ciepłych kanapek powinni też pomyśleć też o tosterze lub opiekaczu. Dzięki którym będą mogli przygotować urozmaicone kolacje i śniadania.

Deszczownica, płytki heksagonalne i 3 inne pomysły na nowoczesną aranżację łazienki

Deszczownica, płytki heksagonalne i 3 inne pomysły na nowoczesną aranżację łazienki

Planując urządzenie lub remont łazienki szukamy rozwiązań, które będą funkcjonalne i stylowe, a jednocześnie wpiszą się w najnowsze trendy w aranżacji wnętrz. Pod uwagę trzeba wziąć potrzeby całej rodziny, dlatego wiele osób stawia na rozwiązania uniwersalne, takie jak deszczownica lub parawan nawannowy.

Nowoczesne łazienki to pomieszczenia urządzone w prosty sposób, w wyrazistych lub jasnych kolorach. Armatura sanitarna i meble mają często ostro zarysowane krawędzie i geometryczne kształty. Wiele zależy od rozmiarów pomieszczenia i tego, czy jest to jedyna łazienka w domu.

Płytki drewnopodobne i heksagonalne

Nowoczesne łazienki są jednocześnie proste i niebanalne. Oryginalny efekt można uzyskać łącząc ze sobą płytki drewnopodobne, którymi wykłada się podłogę, i płytki heksagonalne, tworzące wzór na ścianach. Płytki drewnopodobne to ostatni krzyk mody. Ich zastosowanie ociepla pomieszczenie i sprawia, że łazienka wygląda przytulnie i efektownie. Dodatkowo, połączenie wyglądu drewna i cech płytek ceramicznych czyni płytki drewnopodobne jednym z najbardziej funkcjonalnych i stylowych materiałów do wykończenia podłogi w łazience.

Płytki heksagonalne stosowane są natomiast dla przełamania monotonii wnętrza. Występują zarówno w fakturze gładkiej, jak i strukturalnej, w kolorach stonowanych, jak biały, czarny, szary, lub w barwach bardziej żywych. Wykańczając ściany lub podłogę płytkami heksagonalnymi można optycznie powiększyć pomieszczenie i uzyskać wrażenie głębi.

Deszczownica i parawany nawannowe

Duży kłopot stanowi wybór między wanną a prysznicem. Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje zalety, dlatego producenci, np. Sanplast lub Radaway, proponują opcję pośrednią, czyli parawan nawannowy. Parawany nawannowe pozwalają na wykorzystanie wanny jak prysznica – dzięki nim można odgrodzić miejsce do kąpieli od pozostałej części łazienki, a jednocześnie zabezpieczyć całe pomieszczenie przed nadmiernym rozchlapywaniem się wody.

W wannie osłoniętej parawanem można też zastosować deszczownicę, np. marki Grohe. Deszczownica zapewnia nieprzerwany i rozproszony strumień wody, który delikatnie masuje ciało. Dodatkowo modele montowane podtynkowo doskonale wpasowują się w nowoczesny charakter łazienki.

Bateria umywalkowa stojąca

Nowoczesność przejawia się także w detalach, takich jak umiejscowienie poszczególnych elementów armatury. Do nowoczesnej łazienki odpowiednia będzie bateria umywalkowa stojąca, najlepiej markowa, np. Cersanit. Ten rodzaj baterii dobrze się prezentuje, jest funkcjonalny i pasuje do niemal każdej umywalki.

Rolety na każdy dzień

0
Rolety na każdy dzień

Wiele osób ma ogromne wymagania do niemalże każdego produktu. Wyjątkiem nie są nawet rolety materiałowe! Ludzie chcą aby zapewniały nim luksusowy sen, zatrzymywały ciepło w upalne dni, a zimno w dni mroźne. Mało sklepów oferuje klientom te dosyć duże wymagania. Jednakże na stronie internetowej www.domondo.pl można kupić rolety materiałowe spełniające najśmielsze oczekiwania.

Strona ta oferuje klientowi szeroki wybór rolet. Można kupić rolety materiałowe: bezinwazyjne, w kasecie, a także wolnowiszące. Dodatkowo oferuje nam rolety w pierwszorzędnych barwach po całą paletę kolorów oraz we wzorach. Kolejnym plusem rolet są ich atrakcyjne ceny. Ich niska cena zdaje się nie pasować do takiej dużej jakości produktu, jednak na domondo.pl otrzymamy zarówno jedno jak i drugie. Użytkownicy tejże strony potrafią łatwo odróżnić produkt prozaiczny od luksusowego. Wszystko to dzięki podzieleniu produktów na dwie klasy: STANDARD i PREMIUM. Jest to bardzo ułatwiające dla każdego klienta w wyszukiwaniu wyrafinowanych rolet.

Strona ta urządza różne promocję na rozmaite skale, przykładowo, obecnie obowiązuje akcja promocyjna „Kupuj więcej, zapłać mniej!”. Obowiązuje ona od 5 do 10 lutego 2019 roku. Polega na naliczaniu rabatu automatycznie w koszyku, ale tylko na zamówienia obejmujące 3 albo 5 produktów. Po dodaniu do koszyka zamówienia obejmującego 3 produkty, jest wliczany 30 procentowy rabat na najtańszy z produktów, a obejmującego 5 produktów jest wliczany 50 procentowy rabat na najtańszy produkt.

Boisz się, że nie znajdziesz odpowiedniego wymiaru rolet dla twoich okien? Przecież to żaden problem! Na stronie domondo są jedynie rolety na wymiar. Po wejściu na stronę i następnie wejściu w zakładkę ,,rolety”, będziesz mógł kupić rolety materiałowe, rzymskie w odpowiednim rozmiarze. Musisz jedynie napisać szerokość i wysokość rolety. Nie wiesz jak odpowiednio mierzyć? Spokojnie, na tejże stronie możesz przeczytać jak prawidłowo mierzyć oraz montować rolety.

Myślę, a nawet jestem tego pewny, że rolety, które oferuje nam ta strona spełniają wymagania niemalże każdego.

Lubimy się otaczać ładnymi drobiazgami więc warto zadbać też o ładne ściany

Lubimy się otaczać ładnymi drobiazgami więc warto zadbać też o ładne ściany

Każdy z nas przyzna, że ładne dodatki potrafią stworzyć miłą atmosferę w danym miejscu, i jeśli są odpowiednio dobrane i nie jest ich za dużo to razem tworzą naprawdę ciekawą całość. Na szczęście teraz jest tak wiele sklepów, które oferują rożnego rodzaju drobiazgi, że do każdego wnętrza można znaleźć coś dla siebie. Szczególnie jeśli chodzi o stworzenie specjalnego nastroju w momencie, kiedy zbliżają się jakieś święta.