poniedziałek, Grudzień 17, 2018

O czym warto pamiętać, wynajmując biuro?

0
O czym warto pamiętać, wynajmując biuro?

Na wynajem powierzchni biurowych decyduje się wiele firm. W wielu przypadkach są to przedsiębiorstwa, które dopiero rozpoczynają swoją działalność. Często wynajmowanie lokalu jest dla firm bardziej opłacalne finansowo, niż zakup biura na własność. Przed podjęciem decyzji o wynajmie warto wiedzieć, co wziąć pod uwagę przy wyborze powierzchni biurowych.

Usytuowanie lokalu

Jednym z najważniejszych elementów, o którym trzeba pamiętać podczas wyboru biura jest jego lokalizacja. Oczywistym jest, że bardziej atrakcyjne zarówno dla klientów, jak i dla pracowników są lokale położone w centrum miasta. Wiąże się to przede wszystkim z łatwością dotarcia pod wskazany adres. Do lokalu znajdującego się w dobrze skomunikowanej dzielnicy miasta szybko można znaleźć transport, inaczej niż do biura ulokowanego na obrzeżach, albo na przedmieściach miasta. Nie mniej jednak, lokalizacja musi odpowiadać preferencjom samej firmy. Niektóre przedsiębiorstwa szukają prestiżowych miejsc, które pomogą im w budowaniu wizerunku, dlatego wynajmują lokale w nowoczesnych biurowcach, albo zabytkowych kamienicach. Warto pamiętać, że sam budynek, w którym znajduje się lokal działa na podświadomość odbiorców czyli klientów i partnerów biznesowych. Atrakcyjne wizualnie budowle wpływają pozytywnie na wizerunek firmy. Przykładem przedsiębiorstwa, które proponuje wynajem powierzchni biurowych w różnych miastach Polski jest Officelist. Firma posiada lokale m.in. w: Sopocie, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi i Katowicach. Wiele przydatnych informacji dotyczących wynajmu w poszczególnych lokalizacjach dostępnych jest na: https://www.officelist.pl/pl/katowice/.

Metraż biura

Istotnym aspektem przy wyborze lokalu jest jego metraż. Biuro powinno być na tyle duże, by każdy pracownik miał swoje stanowisko pracy. Poza tym, trzeba pamiętać, że w firmie muszą znaleźć się różne strefy funkcjonalne – pomieszczenie socjalne, gdzie można zjeść śniadanie i obiad, przestrzeń do odpoczynku i relaksu oraz poczekalnia dla klientów. Ponad to, aranżując biuro należy uwzględnić miejsce na sprzęty takie jak: drukarki, faksy, kopiarki, komputery czy rzutniki. W zależności od profilu przedsiębiorstwa i jego potrzeb, niezbędna może okazać się również sala konferencyjna. Najważniejsze jest to, by właściwie rozplanować przestrzeń w lokalu. Właściwa aranżacja odgrywa niezwykle istotną rolę, bo pracownicy spędzają w biurze znaczną część dnia, dlatego powinni czuć się w nim dobrze i swobodnie.

Opłaty za wynajem

Oczywiście przed podpisaniem umowy najmu, trzeba sprawdzić jakie są koszty eksploatacji lokalu. Ważne, by w dokumencie była zawarta informacja o możliwości samodzielnej aranżacji przestrzeni. Poza tym, biuro powinno być wyposażone w takie usługi jak Internet, prąd, ciepła woda. Dodatkowo, w umowie należy zawrzeć informację o okolicznościach rezygnacji z wynajmu i ewentualnym wypowiedzeniu.

Montaż karnisza – jak zrobić to prawidłowo?

0
Montaż karnisza - jak zrobić to prawidłowo?

Wybór i wieszanie karniszy to czynności, które czekają większość osób urządzających mieszkanie lub dom. I choć może się wydawać, że montaż karniszy nie jest niczym trudnym, to warto się do tej czynności odpowiednio przygotować. Dlatego w tym artykule podpowiemy nie tylko w jaki sposób wybrać te elementy do swojego domu, ale również jak poprawnie je zamontować. Opowiemy także trochę o różnych typach karniszy, które dostępne są na rynku.

Minimalistyczne wnętrze – jak zaaranżować?

Minimalistyczne wnętrze – jak zaaranżować?

Spokój ducha, harmonia i porządek to coś, czego coraz bardziej pożądamy. Doświadczać tego w codziennym życiu pozwala nam właśnie minimalizm. Zobacz, jak zaaranżować wnętrze w minimalistycznym stylu.

Po latach, w których nadmiar wszystkiego był codziennością wielu z nas, nastał czas na minimalizm. To właśnie minimalistyczny styl życia i wnętrza w minimalistycznym stylu pozwoliły nam odetchnąć od tego, co zbędne i skupić się na tym, co najważniejsze. Nic dziwnego, że minimalistyczne aranżacje cieszą się coraz większą popularnością. Sprawdź, jak wprowadzić minimalizm do swojego domu.

Jak zaaranżować wnętrze w minimalistycznym stylu?

Stonowana kolorystyka

Minimalizm ma zapewnić nam spokój ducha, harmonię i porządek. Właśnie z tego względu łagodne i nierozpraszające uwagi kolory to podstawa minimalistycznych aranżacji wnętrz. Odcienie szarości, nieskazitelna biel i beże sprawdzą się tutaj idealnie. Głęboka czerń także jest mile widziana. Jeśli jeden kolor to za mało, w minimalistycznym wnętrzu zastosujmy ich dwa, a nawet trzy. Ale nie więcej, bowiem wówczas do danego pomieszczenia zamiast harmonii wprowadzimy wizualny nieład.

Praktyczne meble

W dobie minimalizmu liczy się tylko to, co praktyczne. Nie ma tutaj miejsca na niepojemne meble i takie, które z różnych względów nie są w stanie w pełni spełnić swojej funkcji. Minimalistyczne wnętrza warto uzupełnić o praktyczne meble do przechowywania, ale tylko takie, które swoim kształtem, stylem i kolorem nie zakłócą harmonii, do której dążymy. Aby tak się nie stało, warto zdecydować się na zajmujące całą ścianę lub daną wnękę meble na wymiar, lub takie, które są niskie, ale dość pojemne. Zestawianie ze sobą mebli różnej wielkości, a do tego w różnym kolorze i kształcie z minimalizmem ma niewiele wspólnego.

Minimalistyczne dodatki

Nawet najbardziej minimalistyczne aranżacje wnętrz nie obejdą się bez rzeczy, jakim są ozdoby i dodatki. W końcu czymże byłoby dane pomieszczenie bez elementów takich jak nowoczesne lampy podłogowe, minimalistyczne ramki na zdjęcia, designerskie wazony, eleganckie dywany czy ozdobne poduszki. Wybierając je warto jednak mieć na uwadze to, aby wpasowywały się w kolorystykę ścian i mebli, które znajdują się w danym pomieszczeniu. Bowiem tylko wówczas jesteśmy w stanie zachować wizualny ład. W przeciwnym razie nawet w pomieszczeniu z małą ilością rzeczy możemy odnieść wrażenie, że panuje w nim bałagan.

Przestrzeń wolna od nadmiaru

Nawet najbardziej minimalistyczna aranżacja wnętrz nie przyniesie nam satysfakcji, jeśli nie pozbędziemy się nadmiaru przedmiotów. Minimalizm to nie tylko kolor ścian, meble czy dodatki, ale także styl życia, który pozwala nam skupić się na tym, co najważniejsze. Decydując się na minimalistyczny salon, sypialnię czy łazienkę warto przede wszystkim zadbać o to, aby nie znalazły się przerzucane przez lata z kąta w kąt te same przedmioty. Aranżując pomieszczenie zrób porządki i zostaw tylko co, czego naprawdę potrzebujesz. Tylko wówczas zapewnisz w swoim domu swobodny przepływ harmonijnej energii i sprawisz, że dotychczas piętrzące się w szufladach i szafach niepotrzebne rzeczy już nie zakłócą twojego spokoju.

Jakie zasłony wybrać do salonu, a jakie do sypialni?

0
Jakie zasłony wybrać do salonu, a jakie do sypialni?
#182743810: brankospejs

Jednym z głównych elementów dekoracyjnych pomieszczenia niewątpliwie są zasłony. To one definiują ilość wpuszczanego światła, styl wnętrza i jego przytulność. Jakie zatem zasłony wybrać, by nie otrzeć się o kiczowatość? Zapoznajmy się z propozycjami, jakie przygotował dla nas rynek i wytypujmy najlepsze rozwiązania.

Mieszkania w stylu skandynawskim – nowoczesność i technologia

0
Mieszkania w stylu skandynawskim - nowoczesność i technologia

Na dynamicznie rozwijającym się rynku nieruchomości w Polsce widoczne są obecnie różne trendy, jeśli chodzi o powstającą zabudowę i późniejsze wykończenie oraz urządzenie powstających domów i mieszkań. Rośnie także liczba tych, które stylistyką i charakterem nawiązują do Skandynawii. 

Dotyczy to w szczególności zabudowy jednorodzinnej – wolnostojących i bliźniaczych domów, których skandynawski styl planowany jest już na etapie projektowania. Jednak coraz częściej charakterystyczne dla południa Europy rozwiązania architektoniczne wdrażane są także w zabudowie wielorodzinnej, ponieważ dają one szereg korzyści, z których czerpią przyszli mieszkańcy.

Przypomnijmy – skandynawska architektura to przede wszystkim naturalność, prosty, aczkolwiek przyjemny dla oka i wkomponowany w otoczenie styl, w oczywisty sposób korespondujący z naturą. W idealnym modelu powstający dom czy inna nieruchomość jest w naturę wkomponowana, wpisując się w otaczającą ją zieleń, z minimalną stratą dla krajobrazu. Biorąc pod uwagę realia polskie, takie rozwiązanie nie zawsze jest oczywiście możliwe. Wynika to przede wszystkim ze specyfiki dostępnych w Polsce gruntów oraz tego, gdzie rynek nieruchomości się rozwija. Tu prym wiodą głównie największe polskie miasta, w których dostępnych pośród zieleni działek jest jak na lekarstwo.

Jednak jeśli deweloper lub podmiot realizujący inwestycję chcę odwoływać się zabudową do skandynawskiej architektury, musi powyższe czynniki brać pod uwagę. Odpowiednia kolorystyka, lekkość, naturalność, ale przede wszystkim ekologiczność, energooszczędność i ergonomia. Czy wiele jest właśnie takich inwestycji na mapie nowo powstających projektów? W modelu idealnym niestety niewiele.

Skandynawski styl to także wykończenie wnętrz i późniejsze urządzenie mieszkania. Również w tym kontekście dominować powinna czystość formy, przejrzystość i przestronność – mniejsze, aczkolwiek przytulne pokoje, w tym w szczególności sypialnie, na korzyść większych salonów i powierzchni całego domu czy mieszkania, dominująca biel, optycznie zwiększająca dostępną w nieruchomości powierzchnię oraz oczywiście możliwe liczne elementy drewniane – to tylko niektóre z podstawowych czynników składających się na styl południa Europy.

„Skandynawia obecna jest w polskiej architekturze już od wielu lat, co prawda liczba obiektów, które w pełni oddają jej charakterystykę jest stosunkowo ograniczona” – mówi Marcin Smok, prezes Grupy Deweloperskiej Scandi Home. „Wynika to z wielu ograniczeń, na jakie natrafiają deweloperzy – i to zarówno jeśli chodzi o coraz mniej dostępne w Polsce grunty, jak i wymagania rynku, który nie zawsze akurat skandynawskich rozwiązań oczekuje. Choć akurat jeśli chodzi o ten ostatni czynniki, widać postępującą w tej kwestii zmianę” – dodaje Marcin Smok.

„Klient na rynku polskim zaczyna dostrzegać zalety, jakie niesie za sobą skandynawska architektura – prosty i przejrzysty styl, energooszczędność, silne nawiązanie do natury i do zieleni, mocny nacisk na ekologiczne rozwiązania i nowoczesną technologię. Nie są to rozwiązania tanie, jednak jeśli w procesie zakupowym myślimy długoterminowo, szczególnie jeśli chodzi o koszty eksploatacji, to również i pod kątem finansowym całość przedsięwzięcia okaże się miłym zaskoczeniem” – analizuje prezes Grupy Deweloperskiej, Scandi Home.

Samo urządzenie mieszkania czy domu nawiązujące stylem do Skandynawii to już oczywiście kwestia indywidualna lokatorów, jednak i w tym przypadku warto pamiętać i kilku podstawowych czynnikach. Punktem wyjścia jest oczywiście odpowiednie naświetlenie wnętrz, które opierać powinno się na świetle naturalnym. Jeśli chodzi o aranżację, to dominować powinny kolory jasne, najlepiej białe, uzupełnione elementami drewnianymi.

Ważnym czynnikiem skandynawskiej myśli o wnętrzu jest ograniczenie liczby dodatków, tak charakterystyczne przecież dla myśli polskiej. W tym miejscu wszystko powinno być dokładnie przemyślanie i dobrane tak, aby nie zaburzało czystej i przejrzystej harmonii i designu.

Architektura skandynawska coraz odważniej zaczyna się pojawiać na mapie nowo powstających projektów w największych polskich miastach, również jeśli chodzi o inwestycje komercyjne. Czy stanie się trendem dominującym? Biorąc pod uwagę atuty i korzyści dla mieszkańców, otoczenia i przede wszystkim środowiska, byłoby to zjawisko więcej niż porządane.

Projektujemy szafy wnękowe

0
Projektujemy szafy wnękowe

Szafy wnękowe mogą być prawdziwym wybawieniem w małych mieszkaniach, gdzie narzekamy na brak przestrzeni i każdy kawałek podłogi staramy się wykorzystać możliwie z jak największą rozwagą. W dzisiejszych czasach projektowanie szaf odbywa się przy zastosowaniu najróżniejszych programów komputerowych. Do najpopularniejszych obecnie należy KD Max. Na stronie https://www.kdmax.pl/ czeka na Was całe mnóstwo ważnych informacji, dzięki którym przekonacie się, że tworzyć własną przestrzeń należy wyłącznie z tym sprawdzonym i unikalnym produktem! Posiada on cały szereg rozbudowanych funkcji, wobec których trudno przejść obojętnie! Z jego pomocą można stworzyć od podstaw nie tylko funkcjonalne szafy wnękowe, ale dowolnie wybrane meble, bez jakich nie wyobrażamy sobie naszego życia!

Kształt to nie wszystko

Trzeba jeszcze wymyślić strukturę oraz kolor projektowanego obiektu. A tu mamy niezwykle szerokie pole do popisu. W biblioteczce tekstur i kolorów programu KD Max znajdziemy wiele opcji pochodzących od renomowanych producentów. Istnieje wreszcie zobaczenie, jak będzie wyglądało wszystko po remoncie bez obawy, że nasz wybór w kwestii połączeń kolorystycznych okaże się klęską. Można dobrać odpowiednie płytki podłogowe, kafelki na ścianach, panele. Nic nie jest już dziełem przypadku. Kolejna sprawa to systemy do prezentacji oraz technologia skanowania wymiarów pomieszczeń – usprawniające wszystkie etapy prac projektowych. System prezentacji pozwala na manipulowanie kolorami elementów wyposażenia wnętrza już na podstawie prostych wizualizacji. Skanowanie wymiarów przy pomocy dalmierza daje możliwość tworzenia wirtualnej przestrzeni na miejscu, w domu klienta. Wygoda i komfort pracy to największe zalety aplikacji KD Max! Jeszcze długo będzie liderem wśród tego typu aplikacji.

Koce z wełny jako element wystroju sypialni

0
Koce z wełny jako element wystroju sypialni

W łóżku statystycznie spędzamy nawet jedną trzecią naszego życia. To wystarczający powód, aby zadbać o swój komfort snu oraz estetyczne otoczenie, które ma olbrzymi wpływ na nasze samopoczucie i jakość odpoczynku. Jednym z elementów, który może tu stanowić olbrzymi atut, są koce wełniane.

Wybór odpowiedniej pościeli z kory

0
Pościel z kory 100% bawełna 160x200 fiolet - szary
Pościel z kory 100% bawełna 160x200 fiolet - szary

Sypialnia odgrywa zdecydowanie kluczową rolę w całym naszym domu lub mieszkaniu. To tutaj bowiem śpimy i wypoczywamy dlatego niezbędne jest nam wygodne łóżko oraz pościel, która otula nas do snu. Pościel znajduje się najbliżej naszego ciała i bezpośrednio do dotyka – dlatego niezwykle ważne jest to z jakich materiałów została ona wykonana. Zdecydowanie unikać należy sztucznych tkanin, które nie przepuszczają powietrza, nie zapewniają odpowiedniej jego cyrkulacji oraz wzmagają pocenie się. Z kolei wybierać powinniśmy materiały jak najbardziej naturalne, które nie powodują reakcji alergicznych oraz zapewniają właściwą przepuszczalność powietrza, w zimie zatrzymują ciepło, a w lecie chłodzą nasze ciało.

Pościel z kory 100% bawełna 160x200 fiolet - szary
Pościel z kory 100% bawełna 160×200 fiolet – szary

Poniżej przedstawiamy kilka najpopularniejszych materiałów z których wykonywana jest pościel:

  • satyna – zdecydowanie polecana jako pościel w sezonie wiosenno – letnim. Jest śliska oraz przyjemnie gładka, i zapewnia przyjemne uczucie chłodu podczas upalnych dni. Jest ona także bardzo ładnie wykonana z punktu widzenia estetycznego oraz dekoracyjnego.
  • pościel z kory która idealnie nadaje się zarówno latem jak i zimą. Jest bardzo miła w dotyku i zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza dzięki czemu nie będziemy się pocić. Ponadto pościel z kory jest bardzo przyjazna dla alergików i nie powoduje reakcji uczuleniowych. Bardzo szeroki wybór znajdziemy na https://sklep.kz.com.pl/category/posciel-posciel-z-kory. Jest to doskonale zaopatrzony sklep internetowy z pościelą z kory w niezwykle przystępnych cenach oraz oferujący swoim stałym klientom bardzo atrakcyjne rabaty.
  • pościel wełniana, która jest stosunkowo droga jednak to najwyższej jakości gatunek tkanin, dlatego cena jest tutaj zdecydowanie adekwatna do jakości. Pościel wełniana sprawdza się idealnie podczas mroźnych zim, zapewnia uczucie ciepła przez całą noc oraz odpowiednią przepuszczalność powietrza dlatego wybierając pościel wełnianą mamy pewność, że nie będziemy się zbytnio nadmiernie pocić.
  • Pościel z kory 100% bawełna 160x200 wzór łowicki
    Pościel z kory 100% bawełna 160×200 wzór łowicki
  • pościel lniana, która nazywana jest także często pościelą antyalergiczną. Polecana zwłaszcza osobom ze skłonnością do alergii na roztocza kurzu domowego oraz dzieciom.
  • pościel bawełniana – to także jeden z najlepszych gatunków pościeli. Jest ona idealna dla wszystkich oraz doskonale nadaje się na pierwszą pościel dla noworodków ponieważ zapewnia utrzymane odpowiedniej temperatury maleńkiego ciałka oraz nie powoduje reakcji alergicznych.
  • pościel wykonana z bawełnianej satyny – bardzo przyjemna w dotyku oraz wyglądająca niezwykle estetycznie. To gatunek pośredni pomiędzy pościelą satynową, a pościelą bawełnianą.
Pościel z kory 100% bawełna 160x200 wzór Hello Kitty
Pościel z kory 100% bawełna 160×200 wzór Hello Kitty

Dobierz narzutę do pościeli z kory

Jeżeli wybierzemy pościel o estetycznym wyglądzie oraz pięknym wzorze pasującym stylem do całości naszego wnętrza to będzie ona pełniła także funkcję dekoracyjną w naszej sypialni. Warto jednak ze względów higienicznych oraz estetycznych zakupić odpowiednią narzutę, którą nakryjemy nasze łoże. Taka narzuta nie tylko ochroni naszą pościel przed działaniem czynników zewnętrznych oraz zabrudzeniami – zwłaszcza kiedy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami zwierząt domowych oraz dzieci, ale także spełni funkcję dekoracyjną oraz zapewni nam dodatkowe źródło ciepła w czasie ostrej zimy.

Dobierz narzutę do pościeli z kory

Najmodniejsze narzuty, które obecnie królują w sypialniach to te w stylu włoskim oraz angielskim – pikowane i obszyte pięknymi falbanami u dołu materiału. Duża grupa osób wybiera także narzuty w stylu amerykańskim, glamour, skandynawskim lub po prostu stawia na gruby oraz ciepły koc bądź pled. Ostatnio także panuje moda na narzuty wykonane własnoręcznie z grubej wełny – przypominające swoim wzorem sweter robiony na drutach. Nasze łoże dodatkowo warto jest przyozdobić różnej wielkości oraz kształtu poduszkami rozsypanymi po całej jego powierzchni. Sypialnia urządzona w taki sposób stanowi bardzo ciepły oraz przytulny kąt, w którym nie tylko możemy spać, ale również bez obaw zaprosić członków swojej rodziny lub przyjaciół, na przykład do wspólnego oglądania telewizji lub zabawy w gry planszowe oraz gry w karty.

https://sklep.kz.com.pl/
https://sklep.kz.com.pl/

Jakie wybrać bramy garażowe, rolety okienne, okna i drzwi wejściowe?

0
Jakie wybrać bramy garażowe

Budowa własnego domu jest marzeniem wielu osób. Jeżeli do tej pory mieszkałeś w bloku i masz dosyć głośnych i uciążliwych sąsiadów powinieneś pomyśleć o rozpoczęciu budowy. W blokach czy kamienicach zazwyczaj są cienkie ściany i z łatwością można usłyszeć co aktualnie robią sąsiedzi. Jeżeli jesteś już tym zmęczony to rozejrzyj się za własną działką.

Budowę domu rozpoczyna się właśnie od wyboru działki. Działka koniecznie musi być budowlana. Kolejny krok to wybór projektu i otrzymanie decyzji o warunkach zabudowy. Realizację projektu możesz zlecić firmie projektowej albo kupić gotowy projekt, który zostanie dostosowany do twoich potrzeb. Zwróć uwagę czy kosztorys projektu zawiera bramy garażowe, rolety okienne, okna i drzwi wejściowe, fundamenty, opaskę odwadniającą i podjazd. Jeżeli nie, to będziesz musiał doliczyć do kosztu budowy również te elementy.

Ważny jest też wybór właściwej ekipy budowlanej. Pamiętaj, że budowlańcy mają zapełnione kalendarze nawet na rok do przodu. Dobrym pomysłem jest też wybudowanie domu samodzielnie, pod warunkiem, że się na tym znasz. Konieczne będzie jednak wynajęcie kierownika budowy, który zadba to czy budowa przebiega zgodnie z prawem budowlanym. Doprowadzenie domu do stanu zamkniętego zajmie ci trochę czasu. Musisz jednak znaleźć czas na wybór właściwej bramy garażowej ze sklepu http://www.radbud.pl/. Warto to przemyśleć wcześniej. Zdecyduj czy chcesz bramę automatyczną czy otwieraną ręcznie.

Kolejny ważny element to okna i drzwi wejściowe. Jeżeli chodzi o okna to warto zdecydować się na trzyszybowe. Lepiej trzymają ciepło i wyciszają dźwięki z zewnątrz. Kolejny element to drzwi wejściowe. Warto wybrań antywłamaniowe o solidnej konstrukcji. Nie polecam chińskich drzwi bo są mało wytrzymałe. Jeżeli ważne jest dla ciebie bezpieczeństwo możesz zamontować rolety okienne zewnętrzne. Rolety okienne również mogą być automatyczne, albo zwykłe otwierane za pomocą linki. Wybór należy do ciebie i będzie uzależniony od budżetu którym dysponujesz. Przeanalizuj więc rozwiązania dostępne na rynku i zadecyduj jak ma wyglądać twój dom.

Eleganckie wykończenie podłogi

0
Eleganckie wykończenie podłogi

Podczas urządzania wnętrza w stylowym domu, bardzo istotne jest odpowiednie wykończenie podłogi. Dzięki niemu, pomieszczenia nabierają wyjątkowego klimatu. Niesamowite wrażenie robi na przykład parkiet z drewna. Chociaż jest dość kosztowny w porównaniu do zwykłych paneli, warto go założyć na podłodze ze względu na efektowny wygląd.

Wysokiej jakości wykończenie podłogi, takie jak deska parkietowa, ma ogromne znaczenie dla całościowego wystroju wnętrza. Oczywiście, powinno być dopasowane do stylu, który panuje w mieszkaniu. Ciemny parkiet z drewna świetnie będzie wyglądał we wnętrzu w stylu klasycznym, natomiast bielone drewno sprawdzi się w mieszkaniu urządzonym w stylu skandynawskim, bardzo popularnym w Polsce.

Odpowiednio dobrana deska parkietowa ze sklepu http://www.podlogiswiata.pl/oferta/podlogi-naturalne/parkiet sprawia, że wnętrze wydaje się być bardziej przestronne i robi wyjątkowe wrażenie Najczęstszym wyborem w ostatnich latach jest jasny parkiet z drewna, który dodaje wnętrzu elegancji. Takie wykończenie podłogi sprawdzi się najlepiej w salonie i sypialni, sprawiając, że pobyt w tych pomieszczeniach będzie samą przyjemnością.

Decydując się na określony rodzaj podłogi, warto wybierać produkty wytrzymałe i najwyższej jakości. W końcu jest to inwestycja na lata! Dobra deska parkietowa, jeśli będzie regularnie impregnowana, będzie służyła nawet przez kilkadziesiąt lat.

Niestety, jeśli parkiet z drewna zostanie zaniedbany, nie wygląda już tak dobrze. Dlatego tak istotna jest jego właściwa pielęgnacja i zabezpieczenie przed uszkodzeniami. Tylko w ten sposób można zachować jego piękny wygląd na długi czas.

Wykończenie podłogi należy do najważniejszych elementów podczas urządzania wnętrza. Dlatego warto poświęcić na to więcej czasu i zastanowić się, które produkty najlepiej spełnią nasze oczekiwania. Niezależnie od tego, jaka deska parkietowa spodoba się klientom, muszą liczyć się z tym, że o taką podłogę trzeba szczególnie zadbać. Parkiet z drewna wymaga starannej i regularnej pielęgnacji, dzięki czemu może przez długi czas zachwycać domowników.