piątek, Listopad 15, 2019

Jak zorganizować profesjonalne stanowisko do pracy w zawodzie stolarza?

0
Jak zorganizować profesjonalne stanowisko do pracy w zawodzie stolarza?

Zajmujesz się stolarką zawodowo i szukasz sposobów na ulepszenie swojego stanowiska pracy? Planujesz otworzyć nowy warsztat i potrzebujesz wyposażenia na najwyższym poziomie? A może po prostu chcesz wygospodarować kącik w garażu lub piwnicy, żeby zająć się w nim swoim hobby, jakim jest stolarstwo albo rzeźbiarstwo? Jeśli ważna jest dla Ciebie jakość, to koniecznie zapoznaj się z tymi informacjami.

Stabilne ułożenie w dobrej cenie

Miejsce pracy stolarza, dekarza i rzeźbiarza ma bezpośredni wpływ na powstawanie i ostateczny wygląd dzieła. Pracując w bałaganie i nieporządku, narażasz się na kontuzje i różne urazy. Oprócz tego, każde dłuto, czy też młotek potrzebuje swojego miejsca, w którym możesz go szybko znaleźć i sięgnąć po niego w trakcie pracy. 

Stół stolarski powinien być duży i szeroki, żeby komfortowo się na nim pracowało. Na stole niezbędnym urządzeniem jest imadło stolarskie, przytwierdzone do niego śrubami maszynowymi, dla lepszej stabilizacji urządzenia w trakcie pracy. Profesjonalne imadło powinno posiadać zabezpieczenie przy szczękach, w postaci kawałków drewna, chroniące trzymane w uścisku elementy przed zniszczeniem – zwłaszcza w trakcie pracy przy piłach do drewna. Wybierając je lepiej kierować się jakością niż ceną. Bez wątpienia do najlepszych pił należą te japońskie, najlepiej ręcznie odkuwane z typu Deluxe. Występują w wersjach niezwykle precyzyjnych, jak i tych bardziej uniwersalnych, idealnych dla początkujących majsterkowiczów.

Gotowe rozwiązania dla majsterkowiczów

Osoby mniej zaawansowane w sztuce stolarskiej skorzystają nie tylko z różnych instruktaży i samouczków, dostępnych w sklepach online, ale także z gotowych stołów stolarskich. Te mają już wbudowane imadło i wiele dodatkowych udogodnień. Decydując się na gotowy stół w wersji rozkładanej, można nie tylko regulować jego wysokość do swoich potrzeb, ale także przestawiać składane blaty, które można dowolnie odpinać i zapinać. To najlepsza opcja dla szkół uczących fachu i osób, które nie mogą sobie jeszcze pozwolić na duży i profesjonalny warsztat, czyli dla małych firm i przedsiębiorców, którzy dopiero rozkręcają swoją firmę. Niezależnie od tego, którym z nich jesteś, pamiętaj, żeby inwestować w to, co najlepsze. Jeśli masz niewielki budżet, skup się na tych najbardziej podstawowych i uniwersalnych produktach, a także tych, w których się specjalizujesz. Jeśli w detalach i zdobieniach, zainwestuj w punktak. Nie zapomnij też o konserwacji gotowych produktów, Twoje dzieło to Twoja wizytówka.

Jak wycenić mieszkanie?

0
Jak wycenić mieszkanie

Wycena mieszkania to spory problem wśród sprzedających, ponieważ każdy z nich chce uzyskać satysfakcjonującą cenę. W artykule znajdziesz informację jak najsprawniej wycenić nieruchomość i co może zachęcić potencjalnych kupujących – doradzają fachowcy z https://domardevelopment.pl/.

Wyszukiwarki internetowe, operaty szacunkowe, pośrednicy- najczęściej wybierane metody wyceny

Właściciele mieszkań przed decyzją o sprzedaży swojej nieruchomości próbują samodzielnie wycenić jej wartość. W Internecie można znaleźć masę ogłoszeń z podziałem na różne rodzaje nieruchomości. Zazwyczaj w ogłoszeniach podane są informacje o lokalizacji mieszkania, jego powierzchni, rozkładzie, ilości pokoi oraz piętrze. W wyszukiwarce należy wprowadzić interesujące Cię informacje, aby otrzymać oferty podobnych mieszkań w twojej okolicy. Powinieneś pamiętać, że podane zakresy cenowe są nieco wyższe od ostatecznej ceny transakcji. Kolejnym bardzo popularnym sposobem wyceny mieszkania jest zamówienie operatu szacunkowego. Za kilkaset złotych możesz otrzymać wycenę Twojego mieszkania od profesjonalisty. Konkretne oszacowanie wartości twojego lokum, może przygotować dla Ciebie także pośrednik nieruchomości.

(Zobacz gdzie warto zainwestować https://domardevelopment.pl/inwestycje-mieszkaniowe-wroclaw/)

Co zachęca nabywców do zakupu nieruchomości?

Podczas oglądania nieruchomości kupujący zwracają uwagę na:

 • Jakość wykonanych zdjęć mieszkania, które zostały zamieszczone w ogłoszeniach.
 • Porządek panujący w mieszkaniu.
 • Stan wizualny mieszkania.
 • Zdolności interpersonalne sprzedającego.
 • Jasny status własnościowy lokalu.
 • Możliwość negocjacji ceny.

Dostosowanie się do potrzeb kupujących pozwoli Ci na sprawne sfinalizowanie transakcji. Kupujący najczęściej decydują się na zakup nieruchomości położonych na parterze. Dużą popularnością cieszą się także lokale wyremontowane, gotowe do zamieszkania.

Co może zniechęcić nabywcę do zakupu mieszkania?

Najczęstszym powodem, przez który kupujący nie decydują się na zakup mieszkania, jest jego nieatrakcyjna lokalizacja. Nawet najpiękniejszy lokal z wszelkimi udogodnieniami w złej lokalizacji nie stanie się wyborem kupujących. Części kupujących bardzo zależy, aby mieszkanie posiadało piwnicę i balkon. Dodatkowa przestrzeń na tych powierzchniach pozwala na zagospodarowanie miejsca przeznaczonego na relaks, bądź niewielki składzik. Zdarza się, że przeszkodą przy zakupie są pokoje przechodnie, które mogą stać się dużym utrudnieniem dla lokatorów. Czynnikiem wpływającym na odrzucenie oferty zakupu mieszkania może być również brak garażu bądź parkingu pod budynkiem. Problemem może okazać się także brak windy, położenie mieszkania na wysokich kondygnacjach bloku i zły stan techniczny mieszkania.

Czym jest home staging?

Home staging to jedna z metod mająca na celu, przygotowanie mieszkania do sprzedaży. Odpowiednio przygotowana nieruchomość, ma zachęcać kupujących do zakupu. Aktualnie na rynku istnieje wiele specjalizujących się home stagingiem, często z tej metody marketingowej korzystają pośrednicy w obrocie nieruchomościami. Podczas oglądania mieszkania wszystkie pomieszczenia powinny być zadbane schludne, pachnące, słoneczne oraz pozbawione elementów spersonalizowanych. Po wyjściu z tak przygotowanego lokalu, u kupujących pozostaje pozytywne wrażenie, bardzo ważne przy podejmowaniu ostatecznej decyzji przy wyborze nieruchomości.

Podczas sprzedaży nieruchomości niezwykle istotne jest odpowiednie dostosowanie nieruchomości do wizyt potencjalnych kupujących. Warto początkowo zaproponować nieco zawyżoną cenę mieszkania, aby później móc ją obniżyć w trakcie negocjacji. Pozwoli to uzyskać zadowalający efekt dla obu stron.

Charakterystyka bramy garażowej rolowanej

0
Charakterystyka bramy garażowej rolowanej

Brama garażowa jest niezwykle istotnym elementem każdego garażu. Ma ogromny wpływ na komfort i bezpieczeństwo codziennego użytkowania tego pomieszczenia. Obecnie producenci zapewniają ogromny wybór bram, a jednym z nich jest brama garażowa rolowana. Czym charakteryzuje się brama garażowa rolowana i czy jest lepszym rozwiązaniem niż brama segmentowa?

Cechy bramy garażowej rolowanej

Brama garażowa rolowana jest bardzo popularnym rozwiązaniem z racji kompaktowej budowy, która pozwala zaoszczędzić przestrzeń pod sufitem. Miejsce to można w dowolny sposób wykorzystać, np. montując w garażu dodatkowe oświetlenie. Funkcjonalność nie jest jedyną cechą bramy rolowanej.
Brama garażowa rolowana:

 • ma trwałą, wytrzymałą konstrukcję,
 • nadaje się do uniwersalnych zastosowań,
 • składa się pionowo i nie zabiera przestrzeni na podjeździe,
 • nie ogranicza widoczności, co zwiększa bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów,
 • zapewnia bezproblemową obsługę,
 • jest dostępna w szerokiej gamie wzorów i kolorów.

Budowa i sposób działania bramy garażowej rolowanej

Brama garażowa rolowana jest zbudowana z:

 • kurtyny (płaszcza) bramy z profili stalowych lub aluminiowych,
 • wału nawojowego, na który nawija się kurtyna bramy,
 • specjalnej skrzynki, w której chowa się wał nawojowy.

Działanie bramy rolowanej opiera się na tej samej zasadzie, co działanie rolety okiennej. Dlatego często bywa nazywana bramą żaluzjową lub roletową. Kurtyna bramy garażowej porusza się wzdłuż prowadnic pionowych, a następnie nawija na wał nawojowy.

Brama rolowana jest wyposażona w napęd elektryczny, ale można też otwierać i zamykać ją ręcznie, np. w razie awarii prądu lub przerw w dostawie energii elektrycznej. Umożliwia to zamontowany w ościeżnicach system sprężyn naciągowych. Wszystkie bramy są wyposażone w hamulec inercyjny, chroniący kurtynę bramy przed samoczynnym opadnięciem.

Zastosowanie bramy garażowej rolowanej

Brama garażowa rolowana jest idealnym rozwiązaniem w przypadku niewielkich pomieszczeń garażowych. Otwiera się pionowo i nie wymaga prowadnic sufitowych. Zrolowana kurtyna bramy chowa się do estetycznej skrzynki i zajmuje minimalną ilość miejsca na suficie garażu. Brama ma kompaktową konstrukcję i sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości zamontowania innego rodzaju bram.

Dzięki temu, że płaszcz bramy rolowanej otwiera się nie na zewnątrz, ale w płaszczyźnie pionowej, brama nie wymaga też miejsca na podjeździe. Nadaje się do garażu wychodzącego wprost na ulicę lub z krótkim dystansem między wjazdem na posesję a garażem. Co istotne, montaż bramy garażowej rolowanej jest możliwy zarówno w budynkach, które dopiero powstają, jak i tych już od dawna istniejących.

Brama garażowa rolowana – montaż samodzielnie czy z profesjonalną ekipą?

Montażem bramy garażowej rolowanej powinna zająć się wyłącznie sprawdzona, przeszkolona ekipa fachowców. Szczególnie, że elementy bramy uszkodzone w trakcie nieprawidłowego nie podlegają gwarancji. Ponadto, choć producent dostarcza dokładną instrukcję montażu, sam mechanizm bramy jest dość ciężki, przez co samodzielna instalacja jest w zasadzie niemożliwa.

Ekipa montażowa, która zajmie się instalacją bramy rolowanej:

 • dysponuje narzędziami i specjalistycznym sprzętem,
 • dokładnie sprawdzi jakość i ilość dostarczonych elementów,
 • zweryfikuje wymiary i przygotuje otwór budowlany do montażu bramy,
 • ustali właściwą pozycję prowadnic, po których porusza się kurtyna bramy,
 • wyreguluje silnik i zamontuje hamulec inercyjny,
 • sprawdzi właściwe funkcjonowanie bramy, nasmaruje prowadnice i usunie opiłki, które mogłyby uszkodzić powierzchnię bramy.

Ważne! Bramę garażową rolowaną można montować po obu stronach wjazdu do garażu. Montaż wewnątrz wymaga wysokiego nadproża, minimum 30 cm. Przy niższym nadprożu należy zamontować bramę na zewnątrz garażu.

Brama garażowa rolowana czy segmentowa?

Brama garażowa rolowana, tak samo jak brama segmentowa jest funkcjonalnym, solidnym i wygodnym rozwiązaniem do garażu. Każda z tych bram zapewnia optymalne wykorzystanie przestrzeni i nie potrzebuje dużo miejsca na podjeździe. Którą z nich wybrać?

Uważa się, że brama rolowana ma gorsze właściwości izolacyjne. Można jednak zamontować specjalne uszczelki, które chronią przed przenikaniem zimna do wewnątrz garażu. Z racji bardziej skomplikowanego mechanizmu otwierania jej cena może być też nieco wyższa. Lecz w przypadku niewielkiego garażu, w którym nie ma miejsca na montaż bramy wewnątrz pomieszczenia, brama garażowa rolowana jest najlepszym wyborem. Zapewnia obustronny montaż, podczas gdy brama segmentowa może być montowana wyłącznie wewnątrz obiektu. Kaseta bramy rolowanej montowana nad wjazdem do garażu jest odporna na warunki atmosferyczne. Jest też zabezpieczona przed ingerencją osób trzecich. Jeśli zatem mamy ograniczoną ilość miejsca, którego nie chcemy poświęcać na montaż prowadnic, zdecydujmy się na bramę garażową rolowaną.

Co się dzieje na rynku nieruchomości w Poznaniu na koniec 2019

0
Co się dzieje na rynku nieruchomości w Poznaniu na koniec 2019

W przeciągu jednego miesiąca ceny mieszkań w Poznaniu spadły średnio aż o ponad 2% w stosunku do czerwca. O ile jeszcze w maju cena za metr kwadratowy oscylowała w granicach 7000 zł przy ledwie zauważalnej zmianie w czerwcu, o tyle w lipcu 2019 mieszkańcy Poznania średnio płacili 6870 zł za m kw.

 

Największą obniżkę cen (między czerwcem i lipcem) przygotowali deweloperzy w Lublinie. Mieszkania staniały tam o 360 zł za metr, czyli o 6 proc. Obniżkę mocno odczuli także szukający mieszkania we Wrocławiu. Tam metr kwadratowy w lipcu wyceniany był średnio na 7355 zł (spadek o 331 zł za metr, czyli 4,3 proc.). Ceny mieszkań spadły powyżej 2 proc. także w Poznaniu (średnio 6870 zł za m kw.) i Katowicach (6485 zł za m kw.). Co jednak ciekawe, spadek nie objął mieszkań z rynku wtórnego: tutaj cena metra kwadratowego nadal wynosi ponad 7000 zł. Podobnie przy wynajmie instytucjonalnym (którym zajmują się firmy jak np. R4R), tutaj ceny również stoją w miejscu.  

Sytuacja w poszczególnych dzielnicach Poznania 

Na przestrzeni od marca do października 2019 średnia cena mieszkania w Poznaniu zmieniła się nieznacznie: z 360 000 zł do niecałych 355 000. Tendencja spadkowa bynajmniej nie objęła jednak wszystkich dzielnic. Przykładowo Jeżyce jeszcze w marcu znajdowały się poniżej pułapu 380 000 zł. Październik 2019 to już jednak średnia cena mieszkania w Jeżycach na poziomie ponad 394 tysięcy złotych. Jeszcze bardziej spektakularny wzrost cen zanotowały mieszkania na Starym Mieście. O ile jeszcze w marcu 2019 średnia cena nie przekraczała 320 000, o tyle październik 2019 to już prawie 396 tysięcy.  Sytuacja od 03.2019 do 10.2019 dla mieszkań na Starym Mieście przedstawiała się następująco:

 1. Rynek pierwotny: wzrost od 290 do prawie 376 tysięcy złotych
 2. Rynek wtórny: wzrost od 370 do 485 500 zł

Gdzie natomiast mieszkania wyraźnie potaniały? Potężny spadek zaliczyły ceny w Piątkowie. Marzec to jeszcze średnia cena mieszkania w granicach 410 tysięcy. Październik 2019- 345 300. Bez wątpienia jednak najdziwniejszą sytuację zanotował Św. Łazarz. Tutaj ceny mieszkań najpierw zaledwie od marca do maja wzrosły od poziomu poniżej 360 tysięcy do aż 440 tysięcy. Średnia cena mieszkania na Łazarzu w październiku 2019 to już jednak 390 tysięcy, co oznacza potężny spadek w porównaniu z majem, oraz równie potężny wzrost w porównaniu z marcem 2019. Statystyki te dotyczą jednak jedynie rynku wtórnego.

Najdroższymi dzielnicami pozostają Górczyn(544 331 zł) oraz Wilda (479 tys). Drogi wciąż pozostaje oczywiście również Grunwald ze średnią ceną mieszkania na poziomie ponad 440 tysięcy złotych

Prognozy rynku nieruchomości w Poznaniu

Specjaliści zajmujący się rynkiem mieszkaniowym w Poznaniu przewidują dalszy wzrost cen, zwłaszcza w dzielnicach, gdzie realizowane są obecnie duże inwestycje. W maju 2019 średni czas wygaśnięcia ofert sprzedaży mieszkań w Poznaniu wynosił 125 dni, co stanowiło wynik zdecydowanie lepszy, niż na przykład w Warszawie(ponad 160 dni). Za najbardziej rozwojowe dzielnice Poznania wciąż uważa się Wildę oraz Jeżyce. Niektórzy analitycy dodają tutaj również Naramowice oraz Rataje.  Prognozy nie są natomiast jednoznaczne przede wszystkim jeżeli chodzi o Dębiec oraz Nowe Miasto. Specjaliści często wskazują również na poważny problem, jakim są wskaźniki włamań oraz innych przestępstw w centrum Poznania, co w dalszej perspektywie powinno stanowić czynnik w pewnej mierze determinujący popyt na mieszkania w centralnej części stolicy Wielkopolski.

Przewiduje się ponadto wyraźny wzrost podaży mieszkań, co wynika z rosnącej popularności oraz postępującej rozbudowy takich dzielnic, jak Wilda oraz Jeżyce. Znakomite perspektywy przewiduje się również dla Naramowic a zwłaszcza Ratajów, co jest związane w dużej mierze z poprawą skomunikowania tych dzielnic z pozostałymi rejonami miasta) 

Czy warto kupić wyciskarkę do soków?

0
Czy warto kupić wyciskarkę do soków

Wyciskarka do soków zalicza się do tych sprzętów, które początkowo nie wydają się szczególnie potrzebne, ale już po kilku dniach używania trudno jest wyobrazić sobie bez nich życie. Nie wszystkie wyciskarki dostępne w sprzedaży są tak samo skuteczne, dlatego też wielu klientów ma problemy z wybraniem urządzenia, które pozwoli im w domowych warunkach łatwo przygotować zdrowy sok.

 1. Istotne różnice pomiędzy wyciskarkami do soków
 2. Z czego najlepiej robić domowe soki?
 3. Dlaczego warto zainwestować w wyciskarkę?

Poniżej znajdziesz kilka sprawdzonych propozycji wyciskarek, które pomimo niskiej ceny są bardzo wydajne i bezawaryjne.

Istotne różnice pomiędzy wyciskarkami do soków

Bogata oferta wyciskarek, którą znajdziesz na stronie Zdrovi została przygotowana w taki sposób, aby każdy klient mógł tu znaleźć coś dla siebie. Sklep oferuje wyciskarki wykorzystujące zróżnicowane rozwiązania technologiczne. Dostępne są więc wyciskarki wolnoobrotowe (nieco droższe, ale o wiele lepsze) oraz pionowe. Jeżeli planujesz korzystać z wyciskarki sporadycznie, na początek możesz wybrać prostszy model. Jednocześnie musisz mieć świadomość, że picie pysznych soków to świetny sposób na dostarczenie organizmowi wielu witamin. Dlatego też niejednokrotnie dochodzi do sytuacji, gdy klienci, którzy zamówili najprostsze wyciskarki, już po kilku tygodniach planują zakup urządzeń z kategorii wolnoobrotowych. W końcu sok to nie tylko świetny sposób na to, aby dobrze zacząć dzień, ale też dodatek do obiadu lub idealny napój na gorące dni. Wybierając nową sokowirówkę dla siebie lub swoich bliskich powinieneś też pomyśleć o jej designie. W końcu jeżeli regularnie będziesz przygotowywał świeże soki, to nie ma sensu, abyś za każdym razem chował urządzenie do szafki. Z drugiej strony nikt nie chce trzymać na wierzchu czegoś, co nie wygląda ładnie. W przypadku wyciskarek, które znajdziesz w sklepie internetowym nie musisz się jednak przejmować takimi rzeczami, gdyż każda z nich charakteryzuje się nowoczesnym designem.

Z czego najlepiej robić domowe soki?

Kolejną zaletą soków jest to, że możesz je robić praktycznie ze wszystkiego. Do najpopularniejszych należą oczywiście soki z owoców, czego najlepszym przykładem jest sok z pomarańczy oraz sok z jabłek, ale tak naprawdę jeżeli dysponujesz porządną wyciskarkę, to możesz wykorzystać również inne, nawet najbardziej nieoczywiste owoce i warzywa. Najlepszym przykładem są… ziemniaki. Pamiętaj jednak, że im twardsze owoce i warzywa chcesz wykorzystać do przygotowania napoju, tym większą moc powinno posiadać twoje urządzenie. Jeżeli natomiast chodzi o konkretne przepisy, to niezliczoną ilość inspiracji znajdziesz w internecie. Wystarczy, że poszukasz na blogach lub stronach kulinarnych kategorii z sokami, a wyświetlą ci się tysiące różnych pomysłów. Wiele serwisów pozwala sortować je według stopnia skomplikowania, dzięki czemu zaoszczędzisz czas i będziesz mógł szybko wybrać coś dla siebie. Jeżeli jednak preferujesz tradycyjne zbiory przepisów, koniecznie przejrzyj ofertę sklepu internetowego. Oprócz tego, że zamówisz wysokiej jakości wyciskarki do soków wolnoobrotowe w sklepie Zdrovi, to dodatkowo znajdziesz tu książki z przepisami oraz inne dodatkowe produkty, które ułatwią ci korzystanie z wyciskarek.

Dlaczego warto zainwestować w wyciskarkę?

Niezależnie jednak od tego, czy postawisz na chwalone przez klientów wyciskarki wolnoobrotowe, czy wybierzesz małe wyciskarki pionowe do kuchni, inwestycja w tego typu urządzenie przyniesie ci wiele korzyści. Zapewnisz sobie stały dostęp do pysznych i zdrowych soków, z czego skorzysta cała twoja rodzina. Dodatkowo zaczniesz spożywać większe ilości warzyw i owoców.

Gdzie zlecić przeprowadzkę w Gdańsku?

0
Gdzie zlecić przeprowadzkę w Gdańsku

Zmiana miejsce zamieszkania jest bez dwóch zdań poważnym przedsięwzięciem logistycznym, szczególnie wtedy, gdy zgromadziliśmy spory dobytek. W powiedzeniu, że trzy przeprowadzki to tak, jak jeden pożar, tkwi gorzkie ziarno prawdy, bo zawsze coś się zawieruszy, coś potłucze, a samo przewożenie rzeczy trwać może dniami i tygodniami i, tak jak pożar, skutecznie dezorganizować życie domowników. Czy istnieje jakaś alternatywa dla tego trudu?

Ależ tak, bo z mozołem pakowania i przewozu wyposażenia mieszkania, czy to na sąsiednią ulicę, czy też na drugi kraniec Polski fachowo poradzi sobie firma przeprowadzkowa. Począwszy od dostarczenia pudeł, sztywnych kartonów, drewnianych solidnych skrzyń i innych akcesoriów do pakowania zajmująca się zawodowo przenoszeniem mienia firma, taka jak gdański Tip Top Trans (http://tiptoptrans.pl/) przygotowana jest na każdą okoliczność.

Jak każda poważna firma w branży przeprowadzek, Tip Top Trans dysponuje flotą samochodów przystosowanych do bezpiecznego transportu przedmiotów o dużych gabarytach, które stanowią typowe wyposażenie mieszkań i domów. Znane na Pomorzu przedsiębiorstwo przyjmuje zlecenia od małych i dużych. Poczynając od skromnego dobytku studenta poprzez przeprowadzki domów aż po skomplikowane logistycznie i wymagające sporego zaplecza w postaci doskonale wyszkolonego personelu i znakomitej bazy transportowej przeprowadzki dużych firm i instytucji. Jeżeli zastanawiasz się, gdzie zlecić przeprowadzkę w Gdańsku, Gdyni i Sopocie naturalnym wyborem zawsze okaże się sprawdzona firma z tradycjami, której zaufało już wielu – Tip Top Trans.

Jak dziś zdobywa się zaufanie klientów na trudnym i wysoce konkurencyjnym rynku w branży przeprowadzek krajowych i zagranicznych? Tak jak wszędzie, solidnym podejściem do każdego zlecenia, dostosowaniem oferty do potrzeb klienta i rozsądnym liczeniem za wykonana usługę. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło firmie poznać potrzeby odbiorców i zdobyć solidną i niekwestionowaną pozycję lidera na rynku w Gdańsku i całym Trójmieście.

AGD do kuchni – wolnostojące czy do zabudowy?

0
AGD do kuchni

Wybór sprzętów AGD do kuchni to jedna z najważniejszych decyzji dotyczących aranżacji tej przestrzeni. Kluczowa jest przede wszystkim odpowiedź na pytanie, czy AGD ma być przygotowane pod zabudowę, czy też wolnostojące. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety.

Dotykowe włączniki światła – poznaj ich zalety

0
Dotykowe włączniki światła - poznaj ich zalety

Sterowanie oświetleniem w istotny sposób wpływa na funkcjonalność wnętrza. Na rynku dostępne są zarówno tradycyjne przełączniki, jak i dotykowe panele. Te ostatnie wyróżniają się wyglądem i funkcjonalnością. Co warto o nich wiedzieć?

Dotykowe włączniki światła przekonują do siebie coraz więcej osób. Inwestorzy doceniają ich liczne zalety i z chęcią wykorzystują w aranżacji wnętrz. Mogą być stosowane w pomieszczeniach utrzymanych w stylu nowoczesnym, jak i zaaranżowanych w inny sposób.

Eleganckie wzornictwo

Dotykowe włączniki światła zwracają uwagę przede wszystkim swoim designem. Są niezwykle estetyczne i eleganckie, a ich powierzchnia zupełnie gładka. Wykonane z hartowanego szkła przylegają płasko do ściany. Dzięki temu włącznik wygląda bardzo designersko i doskonale komponuje się z nowoczesnym wnętrzem, w którym szkło jest chętnie wykorzystywanym materiałem. Nie oznacza to jednak, że taki osprzęt nie może zostać zastosowany w innych aranżacjach. Sprawdzi się również we wnętrzach klasycznych, skandynawskich, glamour itd.

Sterowanie oświetleniem

Dostępne w sklepie Gajwer.pl włączniki dają możliwość sterowania oświetleniem za pomocą dotykowego panelu. Na jego powierzchni w centralnej części znajduje się niewielkie kółko. To ono umożliwia włączanie lub wyłączanie światła. Wystarczy jego delikatne dotknięcie opuszkiem palca. Panel jest podświetlany niebieskim lub czerwonym światłem, co informuje o tym, czy oświetlenie jest danej chwili włączone, czy wyłączone.

Co istotne, sterować światłem można też za pomocą pilota. Ta opcja wymaga jednak wyboru produktu oznaczonego symbolem „R”. Włącznik w połączeniu z pilotem poprawia komfort użytkowania wnętrza i gwarantuje wygodę użytkownikom.

Warto zwrócić uwagę, że w asortymencie sklepu Gajwer.pl poza dotykowymi włącznikami dostępne są też dotykowe ściemniacze. Za ich pomocą można zmieniać natężenie światła, dostosowując je do aktualnych potrzeb domowników. Ściemniacze sprawdzają się doskonale w pomieszczeniach, które pełnią kilka różnych funkcji. Mogą być stosowane na przykład w salonie oraz pokoju dziecięcym.

Bezpieczeństwo użytkowników

Niezależnie od tego, jaki osprzęt wybierzemy, nie wolno zapominać o bezpieczeństwie domowników. Dotykowe włączniki Livolo mają pod tym względem wiele zalet. Jedną z nich jest wspomniany wcześniej podświetlany panel. Dzięki niemu nawet w ciemności użytkownicy bez większych problemów zlokalizują włącznik i dotrą do niego, unikając przy niebezpiecznych upadków.

Kwestię bezpieczeństwa warto rozpatrywać też, biorąc pod uwagę ryzyko przypadkowego zachlapania wodą, czy dostania się do środka osprzętu wilgoci. Dużą zaletą włączników dotykowych Livolo jest szczelna obudowa, która minimalizuje związane z tym zagrożenia. Kolejny atut to niepalna obudowa. Z kolei zastosowany do produkcji szklanego panelu materiał gwarantuje jego odporność na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania, dzięki czemu ten może nam służyć przez wiele kolejnych lat bez pogorszenia swojej estetyki.

Decydując się na wybór osprzętu elektrycznego, należy pamiętać, że oprócz włączników konieczny będzie również montaż innych elementów. Wśród nich należy wymienić gniazda elektryczne, przyłącza multimedialne, osprzęt przeznaczony do sterowania roletami lub żaluzjami oraz ewentualnie ściemniacze. Wymienione wyżej elementy marki Livolo gwarantują spójną stylistykę. Mogą być montowane w wielokrotnej ramce w różnych konfiguracjach. Dzięki temu użytkownicy z łatwością dopasują osprzęt do swoich indywidualnych potrzeb.

Bieliźniarka – przeżytek czy hit mody?

0
Bieliźniarka – przeżytek czy hit mody?

Już sama nazwa bieliźniarki przywodzi na myśl wnętrza retro w „babcinym” stylu. Tymczasem współcześnie projektowane modele wcale nie muszą być anachroniczne i przestarzałe. Zdobienia i romantyczne inspiracje coraz częściej zastępowane są minimalistycznymi formami i nowoczesnym oświetleniem. W dodatku szafa bieliźniana może być nie tylko stylowa, ale również niezwykle praktyczna, z powodzeniem zastępując różnego rodzaju regały, kredensy i komody.

Kup, wykończ, urządź, zamieszkaj

0
Kup, wykończ, urządź, zamieszkaj

Cztery ściany, dach nad głową, mamy to! Nasze własne, wymarzone „M”! Jeśli kupujemy mieszkanie od dewelopera, to nic więcej oprócz wspomnianego nie mamy. No, może jeszcze okna i drzwi. Czasem kontakty i włączniki. Zdarzy się też balkon, loggia czy taras. Jak żyć w takim miejscu? Jak zamieszkać w gołym betonie, gdzie echo hula niczym w nieprzebranym lesie czy puszczy. Wykończenie mieszkania to nie lada wyzwanie i ciąg działań. Wybierz to, kup tamto. Wymyśl co gdzie będzie, jakie materiały kupić itp. A przede wszystkim, kto to wszystko zrobi?! Niekoniecznie musimy mieć czas i umiejętności na to.

Ekip na rynku wykończeniowo budowlanym jest całe mnóstwo. Możemy jednak trafić na nieuczciwych lub niesolidnych majstrów, którzy zamiast nam pomóc, tylko zepsują wszystko. Zmarnują nasz czas, nerwy, a także i finanse. Konsekwencje mogą być bardzo nieprzyjemne. Jeśli mamy kogoś z polecenia, nasze obawy będą na pewno mniejsze, a myśli spokojniejsze. Oprócz wykończenia, do którego należy wykonanie instalacji, przyłączy, wygładzanie ścian, malowanie, układanie płytek na ścianach, podłodze itp., musimy pamiętać, ze czeka nas też urządzanie mieszkania w meble, sprzęty, a również i drobiazgi, które będą tak zwaną wisienką na torcie i podkreślą charakter wnętrz. Podołamy sami? Mamy aż tyle pomysłów i wyobraźni przestrzennej? A może warto pomyśleć nad przekazaniem całej logistyki w ręce specjalistów?

Wiele osób decyduje się właśnie na taki krok. Urzadzamypodklucz.pl to fachowcy, którzy w swoim portfolio posiadają wiele realizacji, które stanowią ich najlepszą wizytówkę. Pojedyncze pomieszczenia? A może całe mieszkanie? Wszystko zgodnie z gustem inwestora, jego sugestiami, oraz, co bardzo ważne, budżetem jakim on dysponuje. Przy tego typu realizacjach standardowo dostępne są różnego rodzaju pakiety, które dają wachlarz możliwości, w zależności od zasobności portfela. Każdy może dobrać i wybrać coś dla siebie. Mamy wówczas z głowy nadzór nad ekipą wykończeniową. Oddajemy całą logistykę, nie martwiąc się o szczegóły. Możemy spokojnie zająć się własnymi sprawami i tylko doglądać prac, które będą toczyły się zgodnie z własnym rytmem, harmonogramem i ustalonym cyklem. Brzmi to całkiem sensownie i rozsądnie. Szczególnie jeśli jesteśmy osobą zabieganą i ceniącą własny czas.

Wykończenie pod klucz nie wykończy nas, naszego budżetu, a sprawi, że czas ten będzie łatwy, lekki i przyjemny, a efekty takie, jakie z góry zostaną założone. A zatem może warto pójść w tę stronę? Obyście podjęli dobrą decyzję!

ZOBACZ TEŻ