niedziela, Wrzesień 15, 2019

Jak dbać o elementy nierdzewne?

0
Jak dbać o elementy nierdzewne?

Różne materiały są wykorzystywane do poręczy, ale od pewnego czasu największą popularnością cieszy się stal nierdzewna. Przede wszystkim jest to związane z ich trwałością i odpornością, a także z nowoczesnym wyglądem. Pamiętajmy jednak o tym, że choć dobrze podtrzymuje drewniane słupki, to jednak wymaga dokładnej pielęgnacji. Dlatego sprawdźmy, jak należy dbać o elementy nierdzewne.

Dlaczego tak chętnie wybieramy elementy nierdzewne?

Bez wątpienia istnieje wiele powodów, dla których tak chętnie wybieramy poręcze z elementami nierdzewnymi, ale jednym z najważniejszych jest wysoka jakość, jaką się odznaczają. Poza tym bardzo ważne jest to, że są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Dzięki temu można je łączyć z wieloma materiałami, np. z drewnem. W takim przypadku potrzebna będzie solidna górna część, która przytrzyma belkę, a później połączy się ją z poręczą. Dobrym przykładem takich elementów jest: https://gigastal.pl/balustrady-nierdzewne-z-drewnem-gorne-mocowania-slupkow-drewnianych-profil-c-158_546.html.

Warto też zaznaczyć, że elementy, które są wykonane ze stali nierdzewnej, odznaczają się ciekawym wyglądem i nadają poręczy lekkości. Poza tym takie rozwiązanie sprawdzi się w wielu przypadkach.

Jak czyścić elementy nierdzewne?

Pamiętajmy o tym, że stan i wygląd poręczy zależy od tego, jak zadbamy o wszystkie części, z jakiej się składa. Chodzi tu również o elementy nierdzewne, które przytrzymują drewniane belki. Dlatego konieczne jest to, żebyśmy stosowali właściwą pielęgnację. Powinniśmy też zwrócić uwagę na to, że stal nierdzewna nie wymaga konserwacji, ale często ich powierzchnia wymaga czyszczenia. Zauważmy, iż wystarczy stosować się do paru zasad, a będziemy mogli cieszyć się elementami ze stali nierdzewnej o nienagannym wyglądzie przez wiele lat.

Wybieraj miękkie szmatki i gąbki

Bardzo ważne jest to, żebyśmy zawsze wybierali miękkie szmatki lub gąbki, którymi chcemy umyć elementy nierdzewne. Zwróćmy uwagę na to, że wspomniany materiał jest odporny na korozję dzięki barierze ochronnej powstającej na jego powierzchni. Dlatego, jeżeli ją zniszczymy to zabrudzenia, bakterie i kurz z łatwością będzie mógł się gromadzić w rysach. Właśnie z tego powodu powinniśmy omijać szorstkie szczotki.

Stosuj delikatne detergenty

Kolejną ważną zasadą prawidłowej pielęgnacji górnej części słupka drewnianego ze stali nierdzewnej jest to, żebyśmy stosowali odpowiednie środki czystości. W tym przypadku wystarczą delikatne detergenty, np. płyn do mycia naczyń bądź mydło. Powinniśmy natomiast omijać produkty, które mają w swoim składzie chlorek, czyli np. preparaty do czyszczenia kafelków. Poza tym barierę ochronną mogą zniszczyć środki do mycia srebra, zatem lepiej ich nie wybierać.

Wypoleruj powierzchnię 

Choć dotyczy to przede wszystkim względów estetycznych, to jednak i tak warto regularnie polerować powierzchnię nierdzewne. Dzięki temu ciągle będzie się wyróżniać charakterystycznym błyskiem. Poza tym skutecznie pozbędziemy się odcisków i będziemy przeciwdziałać zmatowieniu górnej części słupka drewnianego.

Ekoskóra – czy wyprze skórę naturalną?

0
Ekoskóra - czy wyprze skórę naturalną?

W dzisiejszych czasach wiele produktów naturalnych zastępowanych jest sztucznymi. I nie ma w tym nic dziwnego. Sztuczne produkty są po prostu tańsze. Czy zatem skóra naturalna już nigdy nie zagości na półkach sklepowych? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi. Zarówno skóra sztuczna, jak i naturalna ma swoje plusy i minusy. Oba produkty posiadają cechy odpowiadające różnym potrzebom. Tylko od klienta zależy zatem co jest mu w danej chwili potrzebne.

Program do projektowania wnętrz – jaki powinien być ideał?

Program do projektowania wnętrz - jaki powinien być ideał?

Program służący do projektowania wnętrz musi spełniać kilka warunków, aby był wygodnym i przyjaznym narzędziem wspomagającym nas w codziennej pracy. Poniżej zebraliśmy najważniejsze parametry, na jakie warto zwrócić uwagę przy okazji zakupu.

  1. Intuicyjny i łatwy do nauki
  2. Prosty w obsłudze na co dzień
  3. Współpracujący z popularnymi rozszerzeniami plików
  4. Ekonomiczny i z przyjazną licencją

Intuicyjny i łatwy do nauki

Program do projektowania wnętrz 3D to zwykle tzw. „kobyła”, łącząca w sobie wiele niezbędnych funkcji, które mają ułatwić nam pracę. I o ile faktycznie tak się dzieje, gdy już dobrze znamy wybrane oprogramowanie, początki i nauka takiego systemu bywają więcej niż trudne. Z tego względu warto zwrócić uwagę – jeżeli chcemy zakupić zupełnie nowy system, którego nie znamy – jak wygląda baza wiedzy dostępna dla wybranego przez nas rozwiązania, a także jak intuicyjny jest sam program. Im lepiej przemyślany software wybierzemy, tym lepiej dla nas i naszych klientów.

Prosty w obsłudze na co dzień

Wybrany program do architektury musi być także przyjazny w codziennym użytkowaniu. Nie powinien zanadto obciążać naszego komputera ani zacinać się przy pracy na większych plikach. Z tego powodu warto w miarę możliwości sprawdzić wersję demo, a także poszukać opinii osób, które już z danego rozwiązania korzystają. Dzięki temu zminimalizujemy ryzyko zakupienia niezbyt dobrej jakości oprogramowania, które będzie nam bardziej przeszkadzać niż pomagać. Więcej na temat tego, jak ważna jest optymalizacja, dowiesz się pod adresem https://www.archline-polska.pl/.

Współpracujący z popularnymi rozszerzeniami plików

Program BIM dla architektów nie powinien stanowić odrębnego, zamkniętego środowiska. Jeżeli nie jesteśmy w stanie odczytywać plików w popularnych rozszerzeniach, może być nam trudno współpracować z większymi klientami, którzy np. mają inne zaplecze systemowe, niż my. Dlatego wybierając oprogramowanie należy bezwzględnie zwrócić na to uwagę, aby później się nie rozczarować.

Ekonomiczny i z przyjazną licencją

Ponieważ jest to narzędzie do pracy, powinno pozwolić nam na „spłacenie” jego kosztu w ramach wykonywanej przez nas działalności. Z tego względu o wiele bardziej ekonomicznym rozwiązaniem są te programy do aranżacji wnętrz, dla których możemy kupić licencję wieczystą. Dzięki temu płacimy raz i nie musimy martwić się o żaden abonament czy wyłączenie się usługi w najmniej odpowiednim momencie. Dostajemy także przemyślane aktualizacje, zamiast tych wykonywanych przez developera na akord, w ramach miesięcznej opłaty.

Profesjonalny program do aranżacji wnętrz – 3 wskazówki, jak go wybrać

Profesjonalny program do aranżacji wnętrz - 3 wskazówki, jak go wybrać

W swojej codziennej pracy profesjonalni architekci wykorzystują szereg programów, dzięki którym możliwe jest nie tylko wykonanie rysunków technicznych, ale również ich wymiarowanie przestrzenne oraz wizualizacja całego projektu. Profesjonalny program do aranżacji wnętrz powinien więc być maksymalnie funkcjonalny i dopasowany do potrzeb konkretnego biura architektonicznego.

  1. Projektowanie wnętrz i architektury od podstaw
  2. BIM dla architekta – czy jest potrzebny?
  3. Program do aranżacji wnętrz a swoboda projektowania

Jakość i wysoki standard usług – na te dwa cele stawiają architekci, a w ich osiągnięciu pomaga program do aranżacji wnętrz. W połączeniu ze znajomością trendów, umiejętnościami artystycznymi, wyobraźnią przestrzenną i talentem, właściwie dobrane oprogramowanie czyni projektowanie wnętrz nie tylko przyjemnym, ale również wydajnym. Zatem, jaki program do projektowania wnętrz wybrać?

Projektowanie wnętrz i architektury od podstaw

Biura architektoniczne często świadczą usługi kompleksowe, a więc w zakres ich kompetencji wchodzi zarówno projektowanie architektury, jak i projektowanie wnętrz. W tym wypadku oprogramowanie powinno być równie kompleksowe jak świadczone usługi, tak, aby architekt w ramach jednego programu mógł wykonać rysunek techniczny i stworzyć na jego podstawie wizualizację całego budynku i poszczególnych wnętrz. Obecnie wiele programów spełnia te kryteria, ale jednym z wiodących jest Archline z http://projektujobiekt.pl/ – oprogramowanie typu cad do projektowania wnętrz, dające możliwość tworzenia wizualizacji i kompletnych projektów.

BIM dla architekta – czy jest potrzebny?

Obecnie BIM dla architekta jest niemal niezbędny. BIM, czyli Building Information Modeling, pozwala na wykonanie projektu budynku lub wnętrza w 3D na podstawie wcześniej wykonanego rysunku technicznego w 2D. Projektowanie w technologii BIM znacznie ułatwia późniejsze przygotowanie wizualizacji oraz szczegółowe przedstawienie projektu klientowi.

Program do aranżacji wnętrz a swoboda projektowania

Program do aranżacji wnętrz ma pomagać architektowi realizować jego wizje, dlatego im mniej ograniczeń posiada wybrane oprogramowanie, tym architekt zyskuje więcej możliwości. W przypadku projektowania wnętrz ważna jest swoboda działania i możliwość tworzenia nieregularnych kształtów, oryginalnych przestrzeni i nietypowych wizji. Istotne są zatem rozbudowane funkcjonalności, które pozwolą architektowi zrealizować w pełni nawet najbardziej oryginalną i kontrowersyjną wizję wnętrza.

Jak zaprojektować łazienkę z klasą?

Jak zaprojektować łazienkę z klasą?

Styl nowoczesny, eklektyczny, klasyczny… – wszystkie mogą się nam podobać, bez względu na panującą modę. To my będziemy najczęściej korzystać z łazienki w naszym domu, warto więc zaprojektować ją tak, by nie tylko była zgodna z panującymi trendami, ale także byśmy my dobrze się w niej czuli.

Łazienka marzeń – dlaczego jest tak ważna?

Łazienka jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu. Dlaczego? Bo to w niej dbamy o swoją higienę, urodę, dokonujemy przemyśleń pod prysznicem czy w relaksującej kąpieli. Byśmy mogli z chęcią utrzymywać swoje ciało w czystości, musimy się dobrze czuć w miejscu, w którym o to dbamy. Stąd też planowanie wyglądu tej przestrzeni jest kluczowe i gdy tylko nie mamy pomysłu na jej urządzenie, powinniśmy zainspirować się rozwiązaniami przedstawionymi w internecie czy w salonach pokazowych bądź zasięgnąć rady specjalisty. Oczywiście, najbardziej ekonomicznym i wygodnym rozwiązaniem jest to pierwsze.

Łazienka zaprojektowana online

Obecnie wszystkie najnowocześniejsze rozwiązania i inspiracje możemy obejrzeć na stronach internetowych nie tylko salonów łazienkowych online, ale także cenionych architektów. Sprawia to, że projekt swojej wymarzonej łazienki z klasą możemy wykonać w każdym, dowolnym momencie, nawet w nocy, zapisując swoje pomysły, robiąc zrzuty ekranu czy też od razu dokonując zakupów przez internet. Kupowanie armatury sanitarnej za pomocą sklepów internetowych sprawia, że oszczędzamy nie tylko czas, ale i pieniądze – wiele z nowoczesnych elementów łazienkowych online jest dużo tańszych, a klienci mogą liczyć na kody rabatowe, programy lojalnościowe i zawsze atrakcyjne ceny. Przy okazji każda przesyłka zazwyczaj jest ubezpieczona, a my dzięki niskim cenom możemy pozwolić sobie na dużo więcej, czasem nawet na najnowocześniejszy sprzęt, który posłuży nam przez lata i nadal będzie w modzie. Warto także wiedzieć, że komponenty zakupione przez internet mają taką samą gwarancję producenta jak te kupowane stacjonarnie. 

Nowoczesne rozwiązania w internecie

Czasem przeglądając strony internetowe, możemy natknąć się na rozwiązania, o których nie mieliśmy nawet pojęcia. Stąd też przeglądanie stron w celu zakupu może przyczynić się do tego, że będziemy w stanie samodzielnie stworzyć pomieszczenie wyposażone w nowoczesne technologie, które przy okazji wyglądają bardzo estetycznie i definiują styl łazienki. Taką technologią jest np. bateria podtynkowa natryskowa, dzięki której wszelkie zbędne rury dopływowe są schowane pod tynkiem, przez co łazienka jest łatwiejsza w utrzymaniu czystości. Podobnie jest w przypadku prysznica bezbrodzikowego, który niweluje wszelkie zakamarki w łazience. Kabina w postaci samej szyby sprawia zaś, że łazienka staje się optycznie większa, a przestrzeń nabiera bardziej nowoczesnego charakteru. Dodatkowo prysznic z samą szybą daje nam do dyspozycji więcej miejsca, przez co podczas kąpieli mogą się pod nim zmieścić dwie osoby. Wszystko to sprawia, że łazienka staje się naszym ulubionym i najbardziej higienicznym miejscem w domu.   

Gdzie zamontować czujniki dymu?

0
Gdzie zamontować czujniki dymu?

Czujnik dymu, mimo iż jest urządzeniem niepozornym, łatwym w montażu i tanim, może uratować nam życie. Nadal jednak jest zbyt rzadko montowany w polskich domach i mieszkaniach. Dlaczego?

Czujnik dymu – bez przepisów, ale nie bez problemu

Przy dzisiejszej technologii zaawansowane instalacje przeciwpożarowe potrafią nie tylko szybko zlokalizować pożar, ale również pod nieobecność właścicieli domu poinformować o zagrożeniu odpowiednie służby. W Polsce nie istnieje ustawowy zapis o tym, że powinno się montować czujniki dymu w domach czy mieszkaniach, stąd ich stosowanie jest bardziej kwestią świadomości właścicieli i ich dbałości o własne życie i mienie. Z pewnością rozprzestrzenienia wielu pożarów w domach dałoby się uniknąć, gdyby tylko były w nich zainstalowane odpowiednie urządzenia informujące o pojawieniu się dymu. Co istotne, ogromna liczba osób ginie nie w wyniku oparzeń, ale właśnie w wyniku zatrucia dymem, który pojawia się wraz z rozprzestrzenianiem się ognia. 

Miejsca montażu czujników w opcji minimum 

By zabezpieczyć piętrowy dom jednorodzinny, trzeba zamontować przynajmniej po jednym czujniku na każdej kondygnacji. To zapewnia podstawową ochronę, chociaż wskazane byłoby zamontowanie czujników w każdym pomieszczeniu, bo czasem, gdy pożar rozprzestrzenia się w skrzydle budynku, zlokalizowana gdzieś w okolicach schodów czujka nie ma szans na wyczucie dymu w ciągu pierwszych kilku minut od pojawienia się ognia. Jeśli decydujemy się na zamontowanie jednej czujki na każdej kondygnacji, idealnym miejscem na nią jest hol, przedpokój czy korytarz. Dzięki takiej lokalizacji czujka ma możliwość wykrycia pojawiającego się dymu z każdego pomieszczenia w mniej więcej tym samym czasie. 

Miejsca montażu czujników w opcji zapewniającej bezpieczeństwo 

Oczywiście najlepiej, jeśli jedna czujka zainstalowana jest w każdym pomieszczeniu, zwłaszcza jeśli wnętrza są duże. W takiej opcji instalować się ją powinno na suficie, w centralnej części pomieszczenia. Naturalnie trzeba zadbać o to, by czujniki dymu nie były umieszczone w bliskiej okolicy urządzeń grzewczych, jak kuchenki czy kominki, ponieważ będzie to zakłócać ich pracę. Ważne, by czujnik koniecznie pojawił się w pokoju dziecięcym.

W opcji zapewniającej maksymalne bezpieczeństwo dobry sklep PPOŻ oferuje czujnik z dwoma sensorami: optycznym do wykrywania dymu i elektrochemicznym do ochrony przed tlenkiem węgla. Tego typu czujniki mają też dwa rodzaje diod LED, dzięki czemu w szybki sposób można zidentyfikować problem.

Zaletą nowoczesnych czujników dymu jest fakt, iż w większości przypadków możemy być pewni ciągłości ich działania nawet pomimo zaniku zasilania w sieci elektrycznej, bo są zasilane na baterie, które łatwo wymienić. W najtańszych czujnikach trzeba wymieniać baterię zgodnie z zaleceniami producenta, w przypadku tych nieco droższych nie musimy się martwić o wymianę baterii, bo czujnik sam nas poinformuje, że poziom zasilania jest niski. 

Mimo braku odpowiednich przepisów zdecydowanie warto zainwestować w czujniki, mając na uwadze fakt, że w krajach, w których przepisy obligują mieszkańców do instalowania w prywatnych domach czujników dymu, znacznie spadła liczba śmiertelnych ofiar pożarów. 

Jakie dodatki wybrać, żeby urządzić wnętrze w nowoczesnym stylu?

Jakie dodatki wybrać, żeby urządzić wnętrze w nowoczesnym stylu?

Aranżacja wnętrza to nie tylko wybór odpowiednich kolorów ścian czy rozmieszczenie mebli – to również dopasowanie dodatków, które nadają pomieszczeniu odpowiedniego charakteru. Nowoczesne wnętrze wyróżnia się przede wszystkim niebanalnymi ozdobami, które charakteryzują się oryginalnym designem i ciekawą formą. Co wybrać, aby wnętrze domu stało się nowoczesne?

Pufy – ponadczasowy mebel, który sprawdza się w każdym wnętrzu

Dekorowanie to zabieg, który sprawia, że pomieszczenie nabiera zupełnie nowego charakteru. Dodatki, meble i ozdoby dopełniają wystrój, dlatego są niezwykle ważne podczas urządzania domu. Decydując, jakie dodatki wybrać, warto kierować się przede wszystkim stylem wnętrza, aby wszystko tworzyło spójną całość. 

Nowoczesny styl wyróżnia się przede wszystkim odważnymi kolorami i niebanalnymi wzorami. Dlatego warto zaopatrzyć mieszkanie w pufy – ponadczasowe meble, które świetnie sprawdzają się w każdym pomieszczeniu. Gustowne pufy i podnóżki sprawią, że wnętrze nabierze zupełnie nowego charakteru. Projektanci zdecydowali się na połączenie materiałów najwyższej jakości z nowoczesnymi kształtami – jak kula, trójkąt czy kwadrat. Pufa to jednak nie tylko modny dodatek – to również wygodny mebel, z którego chętnie korzystamy na co dzień.

Pufy świetnie sprawdzają się w salonie, gdzie spędzamy najwięcej wolnego czasu, oglądając telewizję, czytając książkę czy rozmawiając z przyjaciółmi. Dodatek ten szczególnie dobrze pasuje do małych pomieszczeń, w których nie można pozwolić sobie na duży fotel zajmujący znaczną część dostępnej powierzchni. W ofercie producentów znajdują się różnego rodzaju nowoczesne pufy, między innymi takie, które wypełnione są granulatem – te znajdują zastosowanie przede wszystkim w pokojach dziecięcych. Są one szczególnie uwielbiane przez najmłodszych ze względu na łatwość w dopasowaniu pufy do ciała. 

Skandynawskie hokery jako modny dodatek do kuchennego wnętrza

Projektowanie wystroju wnętrza to nie tylko wybór klasycznych mebli – to przede wszystkim przestrzenna wizja. Coraz częściej w przypadku nowoczesnych wnętrz zawiera ona wyspę kuchenną, przy której doskonale sprawdzają się  hokery, jeszcze niedawno kojarzone jedynie z barami i pubami.

Wybór odpowiednich hokerów uzależniony jest od kilku kwestii. Przede wszystkim warto zastanowić się, czy mają mieć one nóżki zrobione z drewna, czy z metalu. Dobrze jest przemyśleć ten aspekt, aby styl hokerów pasował do wystroju kuchni. Doskonałym wyborem są hokery z oparciem, które są wygodniejsze od tych klasycznych i dobrze nam znanych. Produkty te można znaleźć pod adresem: https://euforma.pl/kategoria-produktu/meble/hokery/

Wybierając odpowiedni hoker, należy dopasować go do wysokości wyspy. Tylko w taki sposób zapewnimy sobie komfortowe spożywanie posiłków czy picie ulubionej kawy w towarzystwie przyjaciół.

Postaw na nowoczesne kolory i niebanalne kształty

Barwne dodatki odgrywają teraz kluczową rolę w urządzaniu domowych pomieszczeń. Coraz częściej odchodzi się od szarości, bieli czy czerni. Kolorowe meble świetnie sprawdzają się również w klasycznych wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim. Pufy czy hokery w intensywnych barwach z pewnością odmienią każde pomieszczenie i sprawią, że nabierze wyjątkowego charakteru. Nie można jednak zapominać o tym, by wszystko było urządzone z gustem – dlatego warto łączyć kolory w taki sposób, aby stylizacja tworzyła spójną całość.

Eko-remont – o czym warto pamiętać?

0
Eko-remont – o czym warto pamiętać?

Każde mieszkanie, choćby było w jak najlepszym stanie, raz na kilka lat wymaga remontu. Pomalowanie ścian, odświeżenie podłóg, zmiana aranżacji – to tylko niektóre z czynności, które należy wtedy wykonać. Remonty bywają czasochłonne i kosztowne, dlatego należy je bardzo dobrze przemyśleć i ustalić wszystkie szczegóły. Nie wolno przy tym zapomnieć o zdrowiu domowników i poszanowaniu środowiska. Warto sięgać po ekologiczne materiały, które będą przyjazne zarówno dla człowieka, jak i środowiska naturalnego.

Malowanie ścian – czego unikać?

Jedną z podstawowych czynności wykonywanych podczas remontu jest malowanie ścian. Jednak wiele osób zapomina, że używane do tego celu farby emulsyjne zawierają szkodliwe dla zdrowia żywice, które mogą podrażniać drogi oddechowe. Najbezpieczniej jest zatem unikać farb rozpuszczalnikowych, których skład opiera się na substancjach chemicznych, m.in. emitującej groźne toksyny benzynie lakowej. Należy wybierać środki hypoalergiczne i ekologiczne. Dobrym rozwiązaniem jest wybór farb akrylowych, które nie zawierają rozpuszczalników ani żadnych innych substancji toksycznych. Oprócz odpowiedniej jakości farby, warto pomyśleć o wyborze narzędzia, które zostanie użyte do jej nałożenia. Optymalne będzie użycie wałków z krótkim włosiem. Taka konstrukcja zapobiegnie rozchlapywaniu farby na znajdujące się w pobliżu powierzchnie.

Fototapety – bezpieczny i przyjemny w dotyku zamiennik farb

Najlepszy, a jednocześnie najbezpieczniejszy dla środowiska wybór w przypadku ozdabiania ścian to fototapety. Trzeba jednak wybierać tylko te wykonane z naturalnych materiałów, takich jak bawełna, jedwab czy celuloza. Jak się okazuje, połączenie dbałości o środowisko z efektownym designem, wcale nie jest takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Tapety winylowe od Decormint.com, z łatwością spełniają obydwa wymienione warunki. Są w pełni bezpieczne – można je stosować zarówno w salonie, sypialni, jak i pokoju dziecięcym. Wszystko dzięki ekologicznemu i bezzapachowemu wydrukowi. Co ważne tapety są nie tylko bezpieczne dla otoczenia, ale też przyjemne w dotyku, a przy okazji funkcjonalne – pomagają dodatkowo ogrzać pomieszczenie i stanowią naturalną barierę przed niepożądanymi dźwiękami.

Podłogi – jak je odnowić?

Pomalowanie lub położenie nowych tapet na ścianach to nie wszystko. Warto pomyśleć również o odnowieniu podłóg. Najprościej jest odświeżyć stare panele. Można to zrobić za pomocą lakieru. Najlepiej wybrać akrylowy, który jest bezbarwny i bezwonny. Ciekawym pomysłem będzie także użycie specjalnego lakieru aromatyzowanego, za pomocą którego, można w łatwy sposób wprowadzić do pomieszczenia aromat lasu czy kwiatów. Lepiej zrezygnować z lakierów poliuretanowych, które wprawdzie są trwalsze, ale zdecydowanie bardziej szkodliwe. Innym sposobem na remont podłogi będzie położenie wykładziny. Dobry pomysł to wybór wysokiej jakości wykładziny z naturalnych włókien, np. bawełny, lnu lub juty. Takie materiały doskonale sprawdzą się na powierzchniach, po których domownicy chcą chodzić gołymi stopami. W przypadku łazienki i kuchni, można zastosować materiały recyklingowe i ułożyć tam płytki pochodzące z tzw. zbitek. To ekologiczne, a jednocześnie efektowne rozwiązanie.

Przemyślane dodatki i meble w stylu eko

Nie tylko samo wykonanie remontu powinno być przeprowadzone w zgodzie z ekologią. Ważny jest także dobór odpowiednich mebli i dodatków. Krzesła, stoły czy kanapy, powinny być wykonane  z naturalnych materiałów. Podobnie jest w przypadku zasłon i firanek, które dodatkowo, powinny być lekkie i przewiewne. Najlepiej, żeby urządzenia kuchenne i łazienkowe były wykonane ze szkliwa odpornego na osad. To pozwoli w późniejszym czasie zmniejszyć zużycie środków czystości. Dobrym pomysłem jest poszukiwanie mebli i wszelkiego rodzaju akcesoriów na pchlich targach. To właśnie tam można bardzo często znaleźć designerskie perełki, które po niewielkiej renowacji okazale się prezentują i stanowią wyjątkową dekorację mieszkania.

Artykuł sponsorowany.

Jaki materiał na blat wybrać?

0
drewniany blat kuchenny

Wybierając materiał na blat stajemy przed nie lada wyzwaniem bowiem ogrom oferowanych przez producentów surowców może przyprawić o ból głowy. Zaczynając od podstawowych, idąc przez średnie cenowo i jakościowo, poprzestając na blatach z drewna egzotycznego i innych ekskluzywnych materiałach, które prezentują się bez wątpienia najlepiej.

Wybór materiału na blat jest niezwykle ważny. Od tego, jaki wystrój domu pragniemy mieć, po to, ile mamy pieniędzy na inwestycje zależy nasz wybór. Dzięki temu może być on niesamowicie zróżnicowany, natomiast z drugiej strony bardzo trudny w wyborze. Parametry techniczne materiału na blat decydują o cenie za metr kwadratowy, która się waha od kilkudziesięciu złotych nawet do tysięcy.

drewniany blat kuchenny

Drewno, kamień, granit czy konglomerat?

Kamień pasuje do wielu aranżacji w nowoczesnych domach, ponieważ bardzo wiele osób docenia kamienne ozdoby, które doskonale wkomponowują się w większość stylizacji. Kompozycja taka charakteryzuje się trwałością i permanentną w zasadzie odpornością na wodę. Niestety, trzeba uważać, ponieważ kamień jest podatny na zarysowania, co w dłuższym rozrachunku nie będzie wyglądało ładnie i kompozycja straci dużo uroku. Nawet wielbiciele aranżacji kuchni i umeblowań kamiennych narzekają i twierdzą, że jest to bardzo duży mankament, gdyż każde mocniejsze dotknięcie metalowym przedmiotem może pozostawić widoczny ślad. Cena kamiennego blatu nie jest mocno wygórowana i zależy od konkretnego rodzaju materiału. 

Drewniane blaty są klasyczne, zawsze modne i pasują do wszystkiego. Pielęgnacja blatu drewnianego wymaga pewnej wiedzy i doświadczenia. Nie można ukryć, że blaty tego typu się odbarwiają przy większych temperaturach. Gorący tłuszcz może pozostawić na powierzchni blatu znak, który ciężko będzie usunąć. Warto zadbać o jak najwyższą jakość materiału i sprawdzić czy posiada on zdefiniowaną przez producenta odporność na bardzo wysokie temperatury. Nigdy nie pozwólmy by rozlana woda była na blacie przez dłużej niż jeden lub dwa dni, więc przy różnych wyjazdach obowiązkowo sprawdźmy, czy wytarliśmy go dokładnie, bo może najzwyczajniej w świecie zacząć gnić, co grozi jego całkowitą wymianą. 

Konglomerat, czyli sztuczny kamień może okazać się bardzo dobrym wyborem dla fanatyków tego stylu. Ludzie, którzy lubują się w futurystycznych technologiach pokochają ten wystrój. Bardzo dużym plusem konglomeratu jest mocno urozmaicona paleta barw, dzięki której każdy kolor, który się nam zamarzy może znaleźć się w naszym domu już w ciągu kilku dni. Blat ten jest odporny na zabrudzenia, nie straszne mu również wysokie temperatury oraz woda. Tłuszcze różnego rodzaju, oleje i innego tego typu rzeczy znikają w mgnieniu oka bez większych ceregieli. 

Granit jest również jednym z najczęściej wybieranych materiałów na blat kuchenny. Ze względu na swoją strukturę charakteryzuje się dużą wytrzymałością i trwałością na zniszczenia. Granitowa powierzchnia cechuje się również całkowitą odpornością na działanie kwasów, nie ulega więc przebarwieniom, jest również odporny na wodę, nie gromadzi jej w sobie i nie przecieka. Dodatkowo, granitowe blaty kuchenne są odporne  na działanie wysokich temperatur, co stanowi duże udogodnienie w kuchni. 

Reasumując, materiałów na blat jest bardzo dużo. Od dzisiaj wiesz, że warto się zastanowić nad wyborem i nie podejmować decyzji spontanicznie. Trzeba wszystko sobie dokładnie przeanalizować, obliczyć koszty i dopiero wtedy wybrać świadomie. Pamiętaj, że dobrze dobrany blat idealnie wkomponuje się w wystrój wnętrza i będzie cieszył oko przez długie lata. Taki zakup wymaga przemyślenia, ponieważ ewentualna zmiana będzie się wiązała z niemałymi kosztami. Pamiętaj, że blat kamienny i drewniany można znaleźć w tej samej cenie, co w żadnym stopniu nie odbiega od ich jakości.

 Drewno wychodzi o wiele drożej za metr kwadratowy, lecz trzeba pamiętać jakiego rodzaju kamień wybieramy, ponieważ obydwa wystroje znajdziemy w bardzo wygórowanych cenach. Aczkolwiek mając do wyboru blat drewniany i kamienny, to ten drugi wyjdzie o wiele taniej, gdy wybierzemy mądrze. Najłatwiejszy w pielęgnacji nie jest, lecz wygląd blatu kamiennego jest nietuzinkowy dzięki czemu zwolenników takich aranżacji długo nie trzeba szukać.

Podstawowe wyposażenie kuchni

0
Podstawowe wyposażenie kuchni

Urządzanie nowego domu lub mieszkania to z jednej strony przyjemność, a z drugiej ciężka praca. Konieczny jest wybór odpowiednich sprzętów do kuchni, a także zadbanie o potrzeby wszystkich domowników. Często dodatkowym problemem może być mała przestrzeń lub brak pomysłów na wystrój.

ZOBACZ TEŻ