Biel, dzięki swojej uniwersalności stała się dominującym kolorem wybieranym w aranżacjach kuchni. Wybór białych mebli kuchennym pozostawia szerokie pole w zakresie doboru zarówno kolorystyki ścian jak i wszelkiego typu dodatków. Do wyboru mamy różne odcienie bieli: zimną, mleczną, perłową a także w kolorze kości słoniowej (delikatne przejście między bielą a ecru) czy nawet w szarawej tonacji.

Kuchnia jako pomieszczenie w domu, w którym spędzamy sporo czasu szybko może przestać nas cieszyć lub wręcz znudzić się nam. Dlatego aranżując to pomieszczenie warto poszukać ponadczasowej bazy, którą szybko będziemy mogli odświeżyć lub przearanżować. Tworząc białą kuchnię zostawiamy sobie szerokie pole możliwości w doborze dodatków i akcesoriów kuchennych, które będą tworzyły charakter wnętrza.

Błysk bieli!

Trend wykończenia mebli na wysoki połysk utrzymuje się w modzie już od kliku sezonów i nic nie wskazuje na to aby miał się skończyć. Białe i lśniące meble kuchenne są wyznacznikiem nowoczesności i elegancji kuchni. Biały kolor mebli kuchennych sprawia wrażenie lekkości i subtelności. Biel powoduje optyczne powiększenie przestrzeni i sprawia poczucie czystości i sterylności. Fronty w wysokim połysku odbijają przestrzeń i oświetlenie kuchenne czyniąc przestrzeń bardziej intrygującą. Na białych meblach kuchennych będą mniej widoczne ślady użytkowania niż na ciemniejszych frontach.

Biały kolor z racji swojej uniwersalności będzie dobrze komponował się z każdym kolorem. W związku z tym możemy sobie pozwolić na szaleństwa w kuchni wybierając odważne połączenia np. bieli z błękitem, bieli z czerwienią czy czernią, bieli z różem czy bieli z limonką. Oprócz koloru można postawić także na dekory o rysunku drewna. Biały połysk będzie dobrze się komponował z nowoczesnymi sprzętami AGD zarówno w kolorze stali jak i czarnym.

Czyste jak biel!

Do czyszczenia białych mebli kuchennych z wysokim połyskiem najlepiej jest używać środków, które będą działały łagodnie a nie drażniąco. Trzeba unikać wszelkiego typu mleczek do czyszczenia mebli, które będą dodatkowo je natłuszczać pozostawiając smugi, a także wszelkich środków chemicznych z granulkami gdyż one tylko porysują nam powierzchnie. Do czyszczenia mebli z wysokim połyskiem zalecane jest użycie ciepłej wody z minimalną ilością płynu do mycia naczyń i miękkiej ściereczki, a po umyciu wytarcie ich do sucha. Innym wartym wypróbowania sposobem są papierowe ręczniki spryskane płynem do mycia okien i następnie wypolerowanie mebli.

Biel mebli i styl skandynawski!

Prostota i minimalizm, lekkość i naturalizm to głównie wyznaczniki stylu skandynawskiego. Kuchnie zaaranżowane w stylu skandynawskim cechują się przede wszystkim prostotą, surowością oraz oszczędnością w dodatkach. Są to chłodne pomieszczenia, w którym dominują jasne kolory – zwłaszcza biel w różnych odcieniach.

Do klasyki również pasuje biel!

Kuchnia w stylu klasycznym nieustannie cieszy się popularnością. Również w tym stylu zagościły białe meble, które kojarzą się z nienaganną starannością i pedantyczną dbałością o czystość.

A może białe meble i styl angielski?

Kuchnie urządzane w stylu angielskim najczęściej charakteryzują się meblami w kolorze białym lub e’cru. Są stylizowane na wzór starych mebli. Cechami charakterystycznymi tych mebli są fronty o prostych kształtach w konstrukcji płycinowo ramowej, okucia /uchwyty, wykonane z metalu lub malowanej ceramiki, przeszklone kredensy i szuflady umieszczane w ciągu bezpośrednio pod blatem.

Do białych mebli trzeba odpowiednio dopasować kolor ścian!

Wybierając kolor ścian w kuchni powinniśmy mieć na uwadze wielkość pomieszczenia jak i jego oświetlenie, a także osobiste upodobania. Biały kolor ścian jest zawsze modny i uniwersalny. Dobrze sprawdzi się wraz z białymi meblami w niewielkich pomieszczeniach powodując optyczne ich powiększenie i rozjaśnienie. A samą przestrzeń możemy urozmaicić kolorowymi dodatkami.

Z bielą nigdy ci nie będzie nudno!

Biel jest synonimem czystości. Jej jasna tonacja ma również zalety optycznego powiększania przestrzeni. Białe kuchnie bardzo często występują w stylu skandynawskim, który jest surowy i prosty. Zazwyczaj towarzyszą mu drewniane dodatki, które ocieplają aranżację. Aranżacja kuchni, w której wykorzystano biel nie musi być minimalistyczna. Może to być ciekawe pole na eksperymenty dekoratorskie. A jednolite tło pozwoli nam na ciekawe i zaskakujące połączenia. Dokonując niewielkiej zmiany w postaci wymiany dodatków stworzymy zupełnie inne wnętrze. Taka kuchnia po prostu nigdy nie przemija, zawsze jest modna i może zaskakiwać.

Biel możesz łączyć z innymi kolorami!

  • Biała kuchnia z pastelami i kolorem szarym – to jest teraz modne! W tych kolorach może być blat (np. laminowany, z konglomeratu, kompozytu, kamienny) oraz ekran nad blatem. Jeśli blat ma być laminowany, ekran można zrobić z płytek ceramicznych. Blat z konglomeratu i kompozytu daje świetny efekt w połączeniu z ekranem z takich samych materiałów.
  • Biała kuchnia z kolorem beżowym: białe fronty mebli kuchennych łączy się z beżami. Mogą to być płytki na podłodze i beżowa wyspa-stół z konglomeratu. Takie zestawienie w przeciwieństwie do poprzedniego to bezpieczna, ponadczasowa propozycja dla osób, które cenią elegancką aranżację kuchni.
  • Kuchnia biało-czarna – połączenie białych frontów z czernią, np. blatu (z laminatu, kamienia, kompozytu, szkła) jest jednym z najnowszych trendów w projektowaniu nowoczesnych zabudów do kuchni. Daje bardzo dynamiczny efekt, dlatego lepiej użyć czerni wyłącznie jako akcentu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here