fotowoltaika

Wielu ekspertów zaleca przedsiębiorcom instalację ogniw fotowoltaicznych. Czy na pewno warto postawić na takie rozwiązanie? Poznaj kilka ważnych wskazówek i sprawdź, jak dokonać udanego wyboru. W tym poradniku znajdziesz szczegółowe informacje.

Fotowoltaika na firmę – oszczędności i niezależność

Najczęściej godziny pracy przedsiębiorstw pokrywają się z godzinami, w których zapotrzebowanie na energię elektryczną jest największe. Wówczas produkcja prądu przez panele będzie na bardzo wysokim poziomie. Ogniwa przekształcają energię słoneczną w prąd elektryczny, a ten zasila urządzenia. Jednocześnie wolumen energii zmniejsza się. To z kolei wpływa na obniżkę kosztów. Niekiedy oszczędności dochodzą nawet do 90% w ciągu roku.

Kolejną zaletą jest pełna samowystarczalność. Właściciel przedsiębiorstwa może być spokojny o ciągłość pracy zakładu, nawet w przypadku przerw w dostawie prądu. Tak dzieje się czasem podczas prac modernizacyjnych bądź poważnych awarii. Chęć niezależności oraz korzyści ekonomiczne sprawiają, że fotowoltaika na firmę https://maat4.pl/fotowoltaika/ stanowi często wybierane rozwiązanie. Zdecydowanie warto bliżej przyjrzeć się panelom i rozważyć inwestycję.

Fotowoltaika na firmę – czy to się opłaca?

Koszty uzyskania przychodu to różnego rodzaju inwestycje. Mowa tu np. o zakupie samochodów służbowych, paliwa, elementów wyposażenia biura czy maszyn przemysłowych. Do tej grupy zalicza się również fotowoltaika na firmę. Jeżeli otrzymałeś fakturę i zakup był wykorzystany do czynności podatkowych, a u sprzedawcy powstał obowiązek podatkowy, masz prawo do zwrotu VAT.

Ponadto możesz skorzystać z leasingu na instalację fotowoltaiczną. Występuje on w trzech formach – operacyjny, finansowy oraz jako pożyczka leasingowa. Przy każdym z rozwiązań koszty uzyskania przychodu są różne. Pamiętaj, że przy leasingu operacyjnym właścicielem instalacji jest bank bądź firma leasingowa.

Zwróć uwagę, że fotowoltaikę możesz odpisać w zależności od tego, jaki rodzaj środka trwałego stanowi instalacja. Można ją traktować jako składową budynku i zastosować amortyzację razem z obiektem. Alternatywnym rozwiązaniem będzie amortyzacja jako oddzielny środek trwały.

Fotowoltaika na firmę – dlaczego warto?

Instalacja fotowoltaiczna pozwoli Ci znacznie obniżyć rachunki za energię. Zwróć uwagę, że ilość wygenerowanego prądu będzie różnić się od pory roku. Na najlepsze efekty możesz liczyć latem. Natomiast zimą warto skorzystać z własnego magazynu energii bądź wybrać klasyczną dostawę prądu.

Pamiętaj również, że po pewnym czasie możesz uzyskać zwrot inwestycji. Specjaliści szacują, że nastąpi to w ciągu 7-10 lat po instalacji paneli. Ponadto ogniwa renomowanych producentów są bardzo wytrzymałe na różnego rodzaju uszkodzenia. Kluczowym aspektem będzie wybór usług doświadczonych monterów. Dzięki temu z pewnością uzyskasz oczekiwane efekty. Postaw na sprawdzone rozwiązanie, ciesz się z oszczędności i zadbaj o środowisko naturalne. Dołącz do wielu zadowolonych przedsiębiorców!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here