Glazura do kuchni - najnowsze trendy aranżacyjne

Przygotowując się do remontu tak ważnego pomieszczenia jak kuchnia, tygodniami przeglądamy magazyny wnętrzarskie w poszukiwaniu niekonwencjonalnych, ale jednocześnie praktycznych rozwiązań aranżacyjnych. Szukamy idealnej glazury do kuchni, mebli, oświetlenia i artykułów dekoracyjnych. Nie należy jednak ulegać chwili i decydować się na to, co jedynie ładnie wygląda na fotografii, a mamy wątpliwości czy spełniać będzie nasze oczekiwania nie tylko pod względem estetycznym, ale przede wszystkim funkcjonalnym. To w końcu te dwa aspekty, idąc ze sobą w parze, tworzą doskonały duet i wnętrze, które zachęca do spędzania każdej wolnej chwili.

Nowoczesna glazura do kuchni

Decydując się na nową aranżację kuchni, poznajemy także nowe trendy aranżacyjne. Dzięki temu możemy połączyć klasyczne rozwiązania z nieco nowocześniejszymi akcentami. Co zatem jest modne obecnie, jeśli chodzi m.in. o glazurę do kuchni? W ostatnich sezonach dużą popularnością cieszą się kolory i wzory nawiązujące do natury. Coraz więcej osób wybiera płytki z motywem marmuru lub imitacją skał. Te materiały występujące w naturalnej postaci są trudne do utrzymania w domowych warunkach, ponieważ szybko ulegają przebarwieniom i są podatne na wchłanianie wody. Płytki natomiast pozwalają połączyć w sobie trwałość i piękno tych wyjątkowych elementów dekoracyjnych. W kuchniach równie często pojawiają się płytki imitujące drewno, które również są znacznie łatwiejsze w utrzymaniu niż ich naturalny odpowiednik. Do tego zestawu dołącza także coraz bardziej lubiany beton, który idealnie uzupełnia minimalistyczne loftowe wnętrza.

Glazura do kuchni, czyli tradycyjne rozwiązanie w nowym wydaniu

Jeszcze kilka lat temu płytki zobaczyć można było przede wszystkim na podłogach i to albo na balkonach, tarasach albo schodach. Dziś jednak glazura dedykowana do kuchni znajduje swoje miejsce nie tylko na podłodze, ale także na ścianach (zobacz szeroki wybór płytek na https://plytki24.pl/plytki-i-kafelki-kuchenne/cat_100866.html). Niekiedy jest także elementem zabudowy mebli lub nowoczesną i oryginalną dekoracją. Na podłogę zwykle wybieramy większe podłużne bądź kwadratowe płytki. Na ścianach decydujemy się na nieco większą różnorodność – w zależności od zamysłu są to nieco mniejsze kafelki. Tam też spotykamy znacznie większą paletę kolorystyczną – stopniowo odchodzi się od neutralnych barw (a jeśli już, to przełamujemy je nieco intensywniejszymi elementami kolorystycznymi) na rzecz czerwieni, błękitów, fioletów, zieleni i odcieni żółtego. W takim wydaniu nawet klasyczne aranżacje zyskują nowy wygląd i dodają charakteru każdemu, nawet doskonale znanemu pomieszczeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here