Grzejniki panelowe Purmo – doskonałe parametry kaloryferów

0
282

Grzejniki panelowe to system, który jest często spotykany w polskich domach – w szczególności dotyczy to bloków wielorodzinnych. Czym charakteryzują się grzejniki panelowe, czasem określane także jako płytowe? Przeczytaj tekst, by poznać odpowiedź i dowiedzieć się, jakie są zalety tego systemu ogrzewania.

Panelowe grzejniki do domu – co to takiego jest?

Grzejnik panelowy to taki kaloryfer, którego budowa nie jest szczególnie skomplikowana. Para wodna lub gorąca woda przepływa przez tzw. spiralę grzejną, dzięki czemu blaszana płyta – główny element kaloryfera panelowego – szybko się nagrzeje. W efekcie możliwe staje się przekazanie energii do otoczenia, a znajdujące się w pomieszczeniu powietrze ociepli się.

Jeśli chodzi o grzejniki panelowe Purmo, na uwagę zasługuje materiał, z którego wykonuje się płyty. Do tego celu wykorzystywana jest stal niskowęglowa walcowana na zimno.

Taki stan rzeczy sprawia, że grzejniki panelowe Purmo stanowią ciekawą alternatywę dla stosowanych przez dziesiątki lat tzw. kaloryferów żeberkowych. Niska pojemność wodna to czynnik, który sprawia, że płytowe grzejniki do domu jako system cieplny szybko dostosowują się do zapotrzebowania na ciepło w danym pomieszczeniu. Dzięki temu nie musisz obawiać się, że będziesz długo czekał na ogrzanie pokoju podczas zimowych mrozów.

Grzejniki płytowe Purmo to systemy grzewcze, które dostępne są w różnych rozmiarach – dobrze widać to np. w przypadku kaloryfera Plint P, który ma wysokość 200 mm, jeśli zaś chodzi o szerokość, dostępne są warianty na poziomie od 600 mm do nawet 3000 mm. W efekcie, możliwe jest dostosowanie grzejników do konkretnego pomieszczenia, niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z małą sypialnią lub obszernym salonem gościnnym.

Kaloryfery – estetyka wykonania również jest ważna

Blaszane płyty, o których wspomnieliśmy, mają jeszcze jedną zaletę – pozornie jest ona nieistotna, ale w rzeczywistości nie sposób jej pominąć. Mowa tu o designie: elementy grzewcze prezentują się po prostu estetycznie, nie szpecąc wnętrz. W zależności od preferencji możemy zdecydować się na płyty w wersji:

  • profilowanej,
  • gładkiej – bez charakterystycznych wcięć.

Tak czy inaczej, ich minimalizm sprawia, że grzejniki płytowe dobrze wkomponują się w design estetyczny lub nowoczesny.

Jeśli chodzi o kolorystykę, dominują płyty o charakterystycznej, białej barwie. Nie jest to jednak jedyne możliwe rozwiązanie, ponieważ klienci mogą zdecydować się również na inne warianty kolorystyczne (za dodatkową opłatą).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here