meble dla dziewczynki, pokoik dziewczynek aranżacje
meble dla dziewczynki, pokoik dziewczynek aranżacje

Przygotowujesz pokoik dla swojej małej księżniczki? Zastanawiasz się jakie mebelki powinny się w nim znaleźć? Na jaki model oraz kolor się zdecydować? Dzisiaj podpowiemy Ci na czym skupić się najbardziej urządzając pokój dla dziewczynki. Zachęcamy do skorzystania z naszych praktycznych porad oraz cennych wskazówek.
Pokój dla dziewczynki najczęściej kojarzy nam się z przytulnym miejscem, wypełnionym różowymi dodatkami i pluszakami. Aranżując wnętrze mniej na uwadze nie tylko ogólny wygląd całego pomieszczenia ale przede wszystkim jego funkcjonalność, która z kolei odpowiednia powinna być do indywidualnych potrzeb i upodobań młodej damy.
Jak urządzić pokój, który zachwyci swoim niepowtarzalnym stylem i użytecznością a jednocześnie nabierze nieco bardziej dziewczęcego charakteru? Na co zwrócić szczególną uwagę wybierając mebelki? Czy się kierować? Odpowiedź na te jak i inne pytania znajdziesz poniżej.

Dostosuj meble do wieku swojej pociechy

To niezwykle istotna kwestia, zwłaszcza jeżeli zależy Ci zarówno na tym aby dziecko było zadowolone a pokój jednocześnie był funkcjonalny. Dzieci w zależności od wieku mają różne potrzeby.

Dziewczynki w wieku do lat pięciu, większą część swojego wolnego czasu poświęcą na zabawę lalkami i pluszakami, dlatego też ich pokoik powinien wyposażony zostać w mebelki przede wszystkim przystosowane do ich niewygórowanych potrzeb. Poszczególne elementy wyposażenia muszą być w dużo mniejszych wymiarach niż te tradycyjne. Bezpieczeństwo w tym przypadku to podstawa, tak więc konstrukcja mebli musi być solidna i wytrzymała (najlepiej gdyby była możliwość przymocowania mebli do ściany) a ostre krawędzie oraz brzegi – zaokrąglone. Ważne jest także wykończenie wyposażenia, materiały użyte do jego wykonania powinny posiadać odpowiednie atesty.

Pokoje dziewczynek starszych mogą być nieco bardziej uniwersalne, w końcu lada moment dziecko pójdzie do szkoły. Aby ułatwić jej naukę oraz co wieczorne odrabianie lekcji obowiązkowym elementem wyposażenie powinno być biurko wraz z krzesłem.

Wybierając meble do pokoju dziewczynki, nie zapominaj o najważniejszym czyli o wygodnym łóżku oraz pojemnej szafie na sukieneczki – kobiety niezależnie od wieku mają całą masę ubrań!

Mała baletnica, malarka a może miłośniczka zwierząt

Każde dziecko będąc na etapie rozwoju i kształtowania różnych umiejętności, odkrywa w sobie zamiłowanie do konkretnej pasji. Małe dziewczynki najczęściej marzą o tym aby zostać baletnicą, sławną malarką lub projektantką oraz lekarzem weterynarii. Urządzając pokój spraw dziecku przyjemność i wpleć w jego wystrój elementy związane z jego hobby. Na ścianach mogą pojawić się duże plakaty w ramkach lub zdobyte wyróżnienia i dyplomy co dodatkowo zwiększy motywację dziecka.
Czołowi producenci coraz częściej tworzą meble, które odzwierciedlać mają charakter naszych pociech. I tak, np. na frontach szafy na ubrania można zauważyć niekiedy grafiki przedstawiające tancerzy lub baletnicę, zamiast tradycyjnych uchwytów czy gałek fronty wyposażone są w rączki imitujące małe zwierzątka itp.

meble dla dziewczynek
Skompletuj meble lub kup zestaw

Decydując się na zakup gotowego kompletu mebli, z pewnością znacznie skrócisz czas urządzania wnętrza, na rynku znajdziesz całe mnóstwo zestawów meblowych na kierunkowanych na wystrój pokoiku dla dziewczynki. Wyposażenie to zachwyca swoim nowoczesnym designem połączonym zarazem z prostotą i minimalizmem. W sprzedaży dostępne są również komplety mebli, które rosną wraz z dzieckiem. Niestety za taką wygodę należy zapłacić i to wcale nie mało – ceny niektórych zestawów przekraczają niekiedy nawet pięć tysięcy złotych.

Samodzielne skompletowanie mebli jest opcją zdecydowanie tańszą ale też i czasochłonną. W tym wypadku wizyta w jednym salonie meblowym może być niewystarczająca, dlatego też należy uzbroić się w cierpliwość. Dobierając poszczególne elementy zwróć uwagę na to aby utrzymane były one w podobnej kolorystyce oraz wykonane z podobnych a najlepiej z tego samego materiału.

Co z różem?

Pokój dla dziewczynki musi posiadać charakterystyczną cechę jakim jest użycie koloru różowego. Urządzając przytulny pokoik dla małej dziewczynki mile widziane będą mebelki wykończone w odcieniach pastelowego, bladego różu, które w połączeniu z jasnymi ścianami stworzą iście „księżniczkowy” klimat.
Jednak jeżeli jest to pokój dla dziewczynki, która za dwa lata stanie się nastolatką postaw na neutralne, jasne odcienie takie jak: biel, beż lub szarość a mocną, różową barwę przemyć jedynie w dodatkach.
Naszym zdaniem róż zdecydowanie lepiej będzie prezentował się na ścianach, wtedy ustawiając na nim meble w odcieniach klasycznej bieli uzyskasz bardzo nowoczesną aranżację.
Podsumowując, meble dla dziewczynek muszą zachwycać nie tylko wyglądem ale także i funkcjonalnością, powinny być dostosowane do wieku oraz upodobań i zainteresowań naszych dzieci. Wybierając meble zastanów się nad wyglądem całego pomieszczenia, ich wielkość oraz kolor dopasuj do wielkości wnętrza, bowiem tylko w ten sposób uda Ci się jak najlepiej zagospodarować wolną przestrzeń!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here