To, z jakiego drewna wykonane zostaną meble w największym stopniu decydować będzie nie tylko o ich wytrzymałości i funkcjonalności, ale też nada im określonego charakteru. Dlatego też wybór surowca należy przemyśleć bardzo dokładnie, biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw każdego rozwiązania. Wybierać możemy wśród mebli wykonanych z litego drewna lub takich, które nie są w całości z drewna a jedynie ich front i blaty. Ot taka sztuczka producentów!

W sklepach, zarówno tych internetowych, jak i stacjonarnych możemy wybierać spośród różnych gatunków drewna. I tak:

Dąb

Słynie ze swojej wytrzymałości oraz idących z nią w parze walorów wizualnych – nic zatem dziwnego, że jest jednym z najczęściej wybieranych materiałów do wyrobu mebli drewnianych. Dębowe drewno w kuchni to wydatek ponad tysiąca za metr kwadratowy. Można także zaaranżować kuchnię z kilku gustownych mebli dębowych, które będą zestawione w bardzo odmienny sposób, bowiem kto nam zabroni takiego misz maszu we własnym domu!

Czereśnia

Piękny kolor i duża, gwarantująca wytrzymałość twardość drewna czereśniowego sprawiają, że wśród mebli drewnianych często spotkać można te wykonane właśnie z tego materiału. Podobnie jak w przypadku mebli dębowych, czereśniowe w najprostszej wersji kosztują lekko ponad 1000 złotych, ale jej kolor oraz początkowy zapach chyba zrekompensuje uszczerbek w portfelu.

Olcha

Meble olchowe świetnie pasują przede wszystkim do tradycyjnych pomieszczeń, chociaż sprawdzą się też w bardziej nowoczesnych wnętrzach. Do tego dochodzą walory funkcjonalne, dzięki którym meble te doskonale będą służyć w najtrudniejszych nawet warunkach – są więc wręcz idealne do kuchni lub łazienki, gdzie jest dużo wilgoci i ciepła. Wysokiej jakości meble olchowe kosztować mogą nawet dziesięć tysięcy złotych.

Jesion

Meble z jesionu do zakup naprawdę na długie lata – jest to bowiem jeden z najsolidniejszych krajowych gatunków drewna. Nic dziwnego w tym, że za takie meble drewniane trzeba sporo zapłacić. Ale poczucie, że wspiera się rodzimy przemysł bezcenne!

Co zrobić jeśli nie stać nas na bardzo drogie meble drewniane, ale inny materiał nie wchodzi w grę?

Można postawić na zakupy w sieci! Decydując się na kupowanie w sieci czy w lokalnym sklepie w dużej mierze będzie nam zależeć na tym, by mieć dobry jakościowo produkt oferowany również w atrakcyjnej cenie. Szuka się kompromisu pomiędzy ceną a jakością., meble z drewna to zakup na wiele lat. Gorszym rozwiązaniem niż drewno będą meble z płyt wiórowych albo też płyt MDF. Mają one mniejszą trwałość oraz wytrzymałość, ale z drugiej strony będą to takie propozycje, które sprzedawane są taniej. Ogólnie jednak trzeba powiedzieć, że drewno tak naprawdę jest bezkonkurencyjną propozycją. W tym świecie, gdy ludzie są zabiegani liczy się praktycznie każda minuta. Dlatego nie powinno się trwonić czasu na odwiedzanie sklepów. Jest bowiem ogromna rzesza producentów, który swoją działalność przenieśli właśnie do Internetu. W ten sposób obniżyli koszty dystrybucji, lokalu i magazynów, co bezpośrednio przełożyło się na końcową cenę ich produktów.

Oprócz przechadzki po internetowych sklepach można również postawić na patriotyzm lokalny?

Co to oznacza dla naszego portfela? A no nic innego, jak to że zostanie w nim parę (a jak się dobrze postaramy) paręnaście stówek. Każdy z nas żyje w jakiejś społeczności, gdzie być może sąsiad lub znajomy sąsiada jest stolarzem lub innym rzemieślnikiem. Nie bójmy się odwiedzać małych manufaktur lub przydomowych fabryk i pracowni. Tacy artyści stolarze będą nam wdzięczni, że im zaufaliśmy i swoje pieniądze chcemy wydać właśnie u nich. Lokalny stolarz nie oszuka nas na materiale czy wykonaniu, ponieważ będzie mu wstyd, że spod jego rąk wyszedł przysłowiowy bubel. U stolarza, jak sama nazwa wskazuje znajdziemy tylko drewniane meble. Często będą to meble z litego drewna, takie które posłużą nam przez lata, a ślady ich użytkowania jeszcze bardziej podniosą ich cenę.

Skarby natury czyli drewniane meble!

Niezależnie od tego jakie cechy mamy niezależnie od gustu zawsze meble z drewna będą dobrym rozwiązaniem. dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest prosta. Drewno to naturalny surowiec, który dodatkowo jest uniwersalny i może wpisać się w wystrój każdego mieszkania, skromnego, urządzonego w stylu klasycznym jak i takiego dużego i nowoczesnego. Drewno nigdy nie wyjdzie z mody, dlatego gdy zmieni nam się gust (a ma to miejsce podobno co 10 lat) jeszcze zarobimy sprzedając je na lokalnym ryneczku lub jak większość rzeczy, w Internecie. meble drewniane będą nas zachwycać przez długie lata, będą się starzeć razem z nami, co jeszcze bardziej podkreśli ich jakość. Drewniane blaty w kuchennych meblach będą bardziej odporne na zarysowania, bowiem wybierając te dębowe będziemy mogli na nich kroić, zagniatać czy nawet ubijać kotlety. Drewniane meble w łazience będą odporniejsze na wilgoć, ciepło i intensywne zapachy kosmetyków. Natomiast drewniane meble w salonie czy sypialni podkreślą nasz tradycyjny gust, ale zaaranżowane w przemyślany sposób „chwycą za rękę” i przeprowadzą na stronę nowoczesności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here