Niebanalne meble systemowe, które dostosują się do twoich potrzeb, dzięki elementom pozwalającym stworzyć indywidualną aranżację pomieszczenia dają szereg możliwości.

Dzięki meblom systemowym możesz dowolnie eksperymentować z aranżacją wnętrz. Te meble charakteryzują się niebanalną formą oraz elegancją. Wśród nich znajdziesz zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne systemy meblowe. Rozwiązania modułowe są niezwykle praktyczne i oryginalne w swojej formie. Składają się z kilku rodzajów elementów: półek podstawowych, modułowych, łączników i haków do mocowania na ścianach. Ten system mebli pozwala na stworzenie niepowtarzalnej aranżacji wnętrza. Półki modułowe możesz ustawić jedną obok drugiej, dopasowując ich wielkość oraz kształt do wielkości aranżowanej przestrzeni oraz własnej fantazji. Całą konstrukcję możesz również umocować do ściany. Ten mebel sprawdzi się w wielu pomieszczeniach – salonie, sypialni czy pokoju dziecięcym.

Meble systemowe to nie nowość na rynku, bo od kilku lat klienci sklepów meblarskich chętnie kupują je do mieszkań i domów. To meble, które pozwalają klientom na wybór poszczególnych elementów, dzięki czemu mogą oni stworzyć w pomieszczeniu unikalną i jednocześnie idealnie dopasowaną do własnych potrzeb aranżację.

Systemowe stoliki!

Systemowe stoliki kawowe to niezwykle praktyczne meble. Sprawdzają się tak we wnętrzach minimalistycznych o czystej formie, jak w stylu nowoczesnym. Nieregularne, abstrakcyjne kształty białego stolika kawowego dają nietuzinkowy efekt wizualny. Pusta przestrzeń pod blatem może być praktycznie wykorzystana, np. do odłożenia czytanego właśnie czasopisma lub książki, do odstawienia cukiernicy lub jako miejsce do ustawienia przedmiotów dekoracyjnych. Stoliki modułowe składające się z kilku elementów ustawianych jeden pod drugim, pozwalają dowolnie aranżować przestrzeń oraz regulować wielkość powierzchni użytkowej.

Systemowe regały!

Regały systemowe to meble, które doskonale sprawdzą się w aranżacji wnętrz o małym metrażu. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na wstawienie do wnętrza dużej komody lub szafki, pomyśl o zaaranżowaniu przestrzeni za pomocą regałów modułowych. Dzięki bezpretensjonalnej formie, lekkiemu i ergonomicznemu kształtowi oraz wielofunkcyjności z powodzeniem sprawdzą się jako miejsce na przedmioty dekoracyjne czy biblioteczkę. Mogą służyć również do przechowywania dziecięcych zabawek.

Meble systemowe i ich uniwersalność!

Klasyczne meblościanki odchodzą do lamusa, a to dlatego, że były zestawami, które nie dopuszczały indywidualnego doboru poszczególnych mebli. Meblościanka musiała stać w jednym szeregu, w ustalonej przez projektanta kolejności, co uniemożliwiało wygodne umeblowanie niewielkiego wnętrza albo unikatowe dopasowanie miejsca do przechowywania do potrzeb domowników. To, że meble systemowe są uniwersalne, to ich największa zaleta. Wykorzystamy je bowiem nie tylko w domu czy mieszkaniu, ale nawet w biurze.

Meble systemowe pozwalają na to, by poszczególne elementy ustawić osobno. To umożliwia swobodę designu oraz na zachowanie indywidualnego charakteru w każdym wnętrzu, nawet jeśli któryś z systemów jest częściej wybierany przez klientów niż inny. Ponieważ każdy ma inne potrzeby, nie tylko, gdy chodzi o estetykę, ale także o ilość miejsca do przechowywania albo powierzchnię, na której sprzęty będą ustawiane, meble te zapewnią wnętrzu spójność, a ich właścicielom maksymalnie wygodne korzystanie z wykończonego pomieszczenia. Klient nie musi kupować całego zestawu, ale może dowolnie łączyć poszczególne elementy. Jeśli w pokoju dziennym chcemy przechowywać książki, a mamy ich setki, możemy zdecydować się na trzy czy cztery regały, ale zrezygnować z komody. Nie musimy też kupować szafki pod telewizor, jeśli w ogóle z telewizora nie korzystamy.

Meble systemowe są też świetnym rozwiązaniem tam, gdzie pomieszczenia pełniące różne funkcje są ze sobą połączone. Przykładem może być mieszkanie, w którym wchodzi się wprost do salonu. W takim wnętrzu przyda się przy wejściu szafa na kurtki i buty, a także jakaś skrzynia do siedzenia. Dzięki różnorodności modułów można meble do salonu wykorzystać także jako meble typowe dla przedpokoju, a całość będzie niezwykle spójna i elegancka. Także salon z aneksem kuchennym można wyposażyć w meble systemowe, łącząc je z kuchennym stołem i krzesłami z tego samego kompletu.

Wiele osób w salonie czy sypialni pracuje i potrzebuje biurka i szafki na dokumenty, podręczniki lub projekty. Można w takim przypadku kupić meble do sypialni czy salonu i biurko z tego samego typu drewna, w takim samym kolorze i stylu, tworząc w ten sposób bardzo spójne pomieszczenie z wieloma funkcjami.

Jak ustawić meble systemowe?

Ustawianie mebli systemowych jest o tyle łatwe, że… jest sprawą bardzo indywidualną. Nikt nie narzuca nam kolejności ich rozmieszczenia, a przestawianie co jakiś czas zupełnie nie burzy wyglądu zestawu. Komody, szafy, regały i stoliki mogą więc stać tam, gdzie są niezbędne i tak, by wszystkim było wygodnie.

Zanim jednak kupimy i rozlokujemy meble systemowe, warto opróżnić pomieszczenie i dobrze zastanowić się, czego potrzebujemy i w którym miejscu będą stały poszczególne elementy. Każde z pomieszczeń wymaga ustalenia jakiegoś centralnego punktu, wokół którego tworzymy aranżację. W salonie będzie to kominek albo zestaw wypoczynkowy, w jadalni stół z krzesłami, w sypialni łóżko, podobnie w pokoju dziecięcym. Jednak w planowaniu wnętrza pamiętać też należy o tym, że biurko powinno stać blisko okna, a łóżko już niekoniecznie. Meble należy ustawić nie tylko tak, by dobrze się prezentowały, ale także w taki sposób, by można było swobodnie przemieszczać się po mieszkaniu. Dużo zależy także od tego, jaki mamy tryb życia i jak określiliśmy funkcję konkretnych pomieszczeń. Nie wolno blokować przejść, drzwi, okien, także wtedy, gdy ustawiamy niewielkie meble lub akcesoria. Między meblami muszą być wolne przestrzenie, dlatego stoik kawowy stoi w pewnej odległości od zestawu wypoczynkowego, a szuflady od komody muszą się swobodnie wysuwać. Meble systemowe mają także różne wymiary. Nie powinno się do małych pomieszczeń wstawiać dużych mebli, bo chociaż pomieszczą one sporo przedmiotów, to jednak wizualnie zmniejszają przestrzeń. Jasne meble również dają wrażenie przestronności, ciemniejsze lepiej sprawdzają się w dużych, klasycznych wnętrzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here