Kiedy nasza łazienka jest już gotowa, a więc została pomalowana, wykafelkowana i wyposażona w armaturę sanitarną, przychodzi czas na jej urządzenie. W zależności od wielkości łazienki będziemy dobierać lustro, szafki stojące i wiszące. Podstawowym zadaniem mebli łazienkowych jest pomieszczenie wszystkiego, co chcemy w łazience przechowywać oraz przyborów do mycia, kąpieli, golenia, makijażu etc. Niektórzy uważają, że to w łazience powinna znajdować się domowa apteczka. Na pewno też przyda się coś na brudną bieliznę.

Wiele zależy od naszego gustu. Jedni preferują wnętrza nowoczesne, sterylne, raczej chłodne. Inni wolą łazienkę ocieploną wizualnie: postawią więc na drewno i (lub) ciepłe barwy mebli. Są miłośnicy stylu retro – oni też znajdą w sklepach meblowych coś dla siebie. Ponieważ łazienka to na ogół niewielkie pomieszczenie, znaczenie może mieć każdy detal. A że pomieścić trzeba sporo, dobór mebli musi się wiązać z wykorzystaniem każdego kąta i zakamarka. Wielu Polaków decyduje się w tej sytuacji na meble na zamówienie, dopasowane wielkością i kształtem do starannie wymierzonej łazienki. Ale i ci, którzy wolą meble ze sklepu, prędzej czy później znajdą ter wymarzone. Na przykład pod adresem https://strefalazienek.pl/51-meble-lazienkowe.

Wybór jest duży, a i pomysłowość producentów daje o sobie znać. W sprzedaży są np. szafki podumywalkowe z wysuwanym podestem dla małych dzieci – to bardzo praktyczne rozwiązanie. Na ścianach łazienki można powiesić szafki albo półki. Można też ustawić regały łazienkowe, obudować wannę i wyposażyć umywalkę w blat, dzięki któremu nie będzie problemu z odstawianiem przyborów toaletowych, kosmetyków etc.

Dobór i wygląd mebli ma decydujące znaczenie, ale nie zapominajmy o łazienkowym oświetleniu: dziś już nie wystarczy żarówka w kulistym kloszu, przykręcanym do ceramicznej obudowy na ściennie. Pomyśleć trzeba o właściwym oświetleniu miejsca przed umywalką, by można się było wygodnie golić lub nakładać makijaż. Powinno to być oświetlenie bezcieniowe, obejmujące całą twarz użytkownika, nieodbijające się w lustrze. Sprawdzają się w tym miejscu matowe oprawy, które rozpraszają światło. Są i tacy, którzy wolą jarzeniówki, zwłaszcza te o ciepłej barwie światła.

Niektórzy chcą mieć w łazience także dyskretne, nastrojowe oświetlenie, jeśli lubią zażywać długich kąpieli relaksacyjnych. A co z tymi, którzy w wannie lubią czytać? Zapewne dobiorą lampę umieszczoną odpowiednio daleko (min. 60 cm) od wanny, ale zapewniającą dobre oświetlenie książki czy czasopisma.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here