Kuchnia jako centrum każdego domowego ogniska musi być funkcjonalnie rozplanowana, dostosowana do osobistych potrzeb właścicieli oraz ergonomiczna. Te trzy czynniki powinny zostać spełnione jeżeli chcemy zaaranżować idealne pomieszczenie kuchenne. Ale od czego zacząć? Przede wszystkim pomiar pomieszczenia. Ważne, aby dokładnie zdjąć wymiary z przestrzeni, którą będziemy urządzać. Ułatwi to nam dobranie odpowiednich mebli kuchennych, rozmiaru oraz kształtu zabudowy.

Kolejnym istotnym krokiem jest dopasowanie mebli kuchennych do kształtu kuchni. Dobór właściwych mebli kuchennych zależy od formy pomieszczenia i jego rozmiaru. Mając do czynienia z wąską kuchnią nie zabudujemy jej w kształcie litery G. Najlepiej sprawdza się zabudowa dwustronna równoległa. Dzięki temu maksymalnie wykorzystujemy powierzchnię kuchni na funkcjonalne rozwiązania. Trzecim niezwykle ważnym aspektem, którego nie można pominąć przy aranżacji wymarzonej kuchni to dopasowanie ilości sprzętów do potrzeb. Co to oznacza? Jeżeli nie potrzebujemy czteropalnikowej płyty grzewczej to zrezygnujmy z niej na rzecz dwupalnikowej tym samym zyskując więcej miejsca na innego rodzaju sprzęty AGD, takie jak mikser czy robot kuchenny, które są niezastąpione w kuchni. Wielką lodówkę dwudrzwiową zamieńmy na zgrabną, standardowych rozmiarów lodówkę, która doskonale sprawdzi się w każdym typie pomieszczenia.

Aranżując naszą wymarzoną kuchnię stajemy przed wieloma, ciężkimi oraz skomplikowanymi wyborami, które warto przemyśleć zanim przystąpimy do działania.

Najważniejsze cechy kuchni nowoczesnej to!

Nowoczesne meble kuchenne odznaczają się minimalizmem i prostotą wzorów. Najważniejszą jednak ich cechą są przemyślane rozwiązania i zastosowanie systemów odpowiedzialnych za ułatwienie pracy. Inspiracją dla własnej, wymarzonej kuchni może być też układ szafek oraz rozmieszczenie urządzeń AGD, tak by zachować pełną swobodę ruchów oraz skrócić czas wielu czynności. Wybierając zabudowę kuchenną na wymiar mamy możliwość dowolnego kształtowania – nawet we wnętrzach nietypowych, w wykorzystaniu wnęk, przestrzeni narożnej lub pod skosami.

Jaki mają kolor nowoczesne meble kuchenne!

Nowoczesne meble czasem definiowane są również przez perspektywę koloru. Najczęściej do stylu nowoczesnego dobierana jest biel, która jednak nie wyczerpuje zagadnienia. Równie dobrze w kuchni urządzonej nowocześnie mogą pojawiać się ciemne barwy – grafity, antracyt, czerń. Dużą popularnością cieszą się fronty wzorowane na drewnie, zwłaszcza tych gatunków egzotycznych, jak na przykład palisander. W dużej mierze kolorystyka podyktowana jest metrażem, bo nowoczesna kuchnia może być zarówno duża, jak i mała, w domu oraz w bloku.

Podział na strefy w nowoczesnej kuchni również istnieje!

Gotowanie to powtarzanie wielu czynności, które nie muszą męczyć.  Projekt kuchni powinien być przygotowany zgodnie z podziałem na strefy: przechowywanie produktów (lodówka), strefa zmywania i płukania (zlew, zmywarka, kosz na śmieci), obróbka produktów (blat kuchenny) i gotowanie posiłków (kuchenka i piekarnik). Tak rozmieszczony sprzęt AGD nie tylko skróci czas pracy, ale też sprawi, że będzie ona dużo łatwiejsza, przyjemniejsza oraz bezpieczniejsza.

Nowoczesne meble kuchenne wymagają także zróżnicowania pod względem wysokości. Dobrze zadomowiła się zabudowa słupkowa oraz podział kuchni na strefy funkcjonalne, w których króluje zabudowa wysoka na wzór szafy zajmującej w całości jedną ze ścian.

Innowacyjne rozwiązania w nowoczesnej kuchni!

Czasem to co niewidoczne może być najważniejsze jeśli chodzi o funkcjonalność mebli. Systemy wewnątrzszafkowe, mechanizmy otwierania frontów, czy współistniejące z meblami wyciągi, sposoby otwierania bezuchwytowego itp. Rynek meblowy dostarcza wciąż nowych, ciekawych propozycji wykorzystania mebli kuchennych. Elementy wchodzące w skład okuć meblowych również świadczą o ich jakości, stopniu zaawansowania i nowoczesności.

Uchwyty w nowoczesnych meblach kuchennych!

Duże znaczenie dla prezentacji mebli, ich wyglądu zewnętrznego mają również zastosowane uchwyty. Mogą one być ozdobą, sposobem wykończenie niczym biżuteria lub wręcz przeciwnie – chować się, zlewać się z frontami, czy wreszcie stanowić ich część w postaci frezowania.

Nowoczesność to najwyższa jakość materiałów i wykonania!

Jeśli chodzi o nowoczesne meble to bardzo często duży ich potencjał ukryty jest również w układzie zabudowy. Funkcjonalność kuchni jednorzędowej w porównaniu z kuchnią z wyspą kuchenną wypada blado. Taka świadomość pozwala stworzyć kuchnię idealną. Zwracając szczególną uwagę na każdy, nawet najbardziej subtelny szczegół – od projektu, po wykonanie i montaż – mamy pewność, że nasza kuchnia spełni oczekiwania. Nowoczesny styl, to także bezkompromisowa jakość nie tylko wykonania, ale także materiałów. Poza najwyższą jakością, prawdziwy, nowoczesny styl nie ma narzuconych standardów. Ważna jest harmonia, która zapewni komfort i bezproblemowe użytkowanie przez wiele lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here