Każdy, kto stanął przed koniecznością odświeżenia domowych wnętrz, spotkał się zapewne ze stwierdzeniem, że jednym z najpopularniejszych stylów aranżacyjnych jest obecnie styl nowoczesny. Trudno jednak określić wprost, jakie meble będą do takiego stylu odpowiednie, ponieważ przeglądając inspiracje w sieci można spostrzec, że ich dobór to raczej kwestia indywidualna: jedni wybierają futurystyczne meble o nietypowej formie i zestawiają je z soczystymi barwami ścian i dodatków, inni decydują się na klasyczne drewniane meble, dobierając do nich jedynie bardziej nowoczesne dekoracje. Czy każdy z tych nurtów można rzeczywiście nazwać nowoczesnym? Pewnie, tak. nowoczesność w meblarstwie to przede wszystkim nowatorskość w łączeniu materiałów. Coś co na pozór do siebie nie pasuje, tutaj w tym stylu jak najbardziej będzie ok. stal łączy się z surowym drewnem. Natomiast innowacyjne materiały z tworzyw sztucznych idealnie współgrają ze szkłem czy przetworzonym papierem.

Nowoczesność na dobre zawładnęła dzisiejszym światem. Nikt nie jest w stanie się jej oprzeć! Proste kształty zastąpiły w całości dekoracyjne konstrukcje, a efektowne barwy stały się alternatywą dla ciepłych dekorów i tradycyjnych odcieni brązu. Meble pokojowe nowoczesne to coś, po co każdy sięgnie z wielką przyjemnością, aby uczynić ze swojego domu miejsce wyjątkowo nowatorskie i niepowtarzalne. Cechy tych wyrobów są bardzo charakterystyczne. Nie da się ich nie dostrzec.

Ale nowoczesność to przede wszystkim funkcjonalność !

Nowoczesność ściśle łączy się z funkcjonalnością. Tworzone w dzisiejszych czasach meble kreuje się w taki sposób, aby rzeczywiście ułatwiały one ludziom życie. Nikt nie wykona ich z materiałów o kiepskiej jakości. Szafki rozwalające się już po paru miesiącach czy szuflady wypadające z framug to już przeszłość – dzisiejsze meble przetrwają każdą próbę. Wykonywane przede wszystkim z tworzyw sztucznych samodzielnie przejmują ich właściwości techniczne. Doskonale potrafią poradzić sobie nawet z najbardziej ekstremalnymi warunkami atmosferycznymi. Niestraszny jest im silny deszcz czy mocne opady śniegu. W żadnym stopniu nie reagują na wilgoć i w przeciwieństwie do drewna nie puchą przy kontakcie z cieczami. Dodatkowo zabezpieczane, czyli pokrywane warstwami ochronnych lakierów lub farb, są odporne na uszkodzenia mechaniczne i z tego powodu idealnie sprawdzają się w pomieszczeniach często użytkowanych. Wypełniona nimi kuchnia czy łazienka stanie się bezpiecznym i świetnie zaaranżowanym miejscem, a uzupełniona nimi sypialnia zachwyci każdego swoją nienaganną praktycznością.

Wygląd nowoczesnych mebli!

Jak jednak wyglądają meble pokojowe nowoczesne? Po czym nieznający się na branży meblarskiej człowiek może je poznać? Na pewno po ich niebanalnych konstrukcjach. Dotychczas były one bardzo proste i przypominały przede wszystkim podstawowe kształty geometryczne. Dziś jednak nowoczesne warsztaty stolarskie dbają o to, aby ich wyroby mogły czymś zaskoczyć. Jeśli nie robią tego swoimi kolorami – wykorzystują do tego celu nietypowe formy. Oczywiście nikt nie musi od razu się na nie decydować. Mimo iż są bardzo efektowne, do małych pomieszczeń po prostu nie pasują. Trudno organizuje się nimi wolne przestrzenie, dlatego lepszym pomysłem będzie wybór mebli prostych konstrukcyjnie, a zachwycających swoimi niecodziennymi połączeniami kolorystycznymi. Nowoczesne wyroby przede wszystkim bawią się kontrastami. Łączą biel z czernią, a czerwień z granatem. Na ich powierzchniach występują liczne motywy i ciekawe wzornictwo, które automatycznie dekorują pomieszczenia dzienne. Takie meble stają się centralną ozdobą pokoju. Pozwalają w prosty sposób przygotować wyjątkowo atrakcyjne wnętrza.

Co jeszcze wyróżnia meble nowoczesne?

Prostota – projekty mebli designerskich nigdy nie będą zawierać jakiś zbędnych ozdób, elementów które istnieją tylko by na nie patrzeć. Wręcz przeciwnie – meble designerskie to meble, które mają być niezwykle proste a więc zgodne z trendami panującymi w nowoczesnym stylu aranżacji wnętrz.

Wygoda użytkowania- meble nowoczesne nigdy nie powinny być uciążliwe dla ich posiadacza. Przykład? Weźmy tu taki fotel. Styl designerski zakłada, że musi on być nie tylko estetycznie wykonany ale też schludny i przede wszystkim – łatwy w transporcie. Ponadto musi on posiadać taki wygląd, który umożliwi jego dopasowanie do innych elementów wystroju naszego domu czy mieszkania (tak zwana uniwersalność stylistyczna).

Warto pamiętać, że…

Meble są najważniejszymi, zwykle największymi elementami pomieszczeń. Jeśli one nie prezentują się odpowiednio, nawet najbogatsze i najwspanialsze dodatki nie są w stanie podwyższyć wartości aranżacji. Dobre meble potrafią same wykreować fantastyczne wnętrze. Tak właśnie sprawdzają się meble nowoczesne – ich niepowtarzalne wzornictwo to wyjątkowa dekoracja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here