Uniwersalność nie oznacza banalności – lampy wpustowe

Moda na minimalistyczne i estetyczne oświetlenie nie przemija. We wnętrzach staramy się coraz częściej uprzątać zbędne elementy wyposażenia. Podobnie rzecz się ma z oświetleniem. Zależy nam na funkcjonalności i estetyce, które idą w parze z ozdobą wnętrz, ale nie wymagają przepychu. Kryształowe żyrandole, błyskotki pośród wymyślnych lamp, zachwycają. Niekiedy jednak przytłaczają, szczególnie w małych wnętrzach, a nie o taki efekt nam chodzi.

Zalety lamp wpustowych

Lampy wpustowe mają postać niewielkich „oczek”, które mogą znaleźć swoje miejsce nie tylko pośród tradycyjnego sufitu, ale i podwieszanego. Na ścianach, w podłogach, przy schodach, nie tylko wewnątrz, ale i na zewnątrz? Lampy wpustowe nadają się do tego idealnie. To pierwsza z ich zalet, czyli uniwersalność. Do każdego pomieszczenia, domu, lokalu, obiektu publicznego.

Druga rzecz tyczy się tak bardzo dziś pożądanego minimalizmu. Uporządkowane przestrzenie, które nie raczą nas mnóstwem elementów naokoło, stają się bardziej przyjazne, a atmosfera w nich, wręcz kojąca. W mieszkaniach i domach, które nie są zagracone, za to posiadają tylko to, co niezbędne, po prostu lepiej się żyje, odpoczywa i funkcjonuje. Lampy wpustowe, jak te z oferty, którą posiada producent lamp Lampy.it, wpisują się w ten trend.

Estetyka i precyzja wykonania – niby niewiele, a jednak wiele. To one decydują o wnętrzu, które we własnym odczuciu staje się idealne. Nie lubimy przecież niedoróbek, niedociągnięć, jakichkolwiek defektów i artefaktów. W „oczkach” świetlnych jest jakość, precyzja, a do tego tak ważny detal, w postaci światła.

Jak oświetlać przy pomocy „oczek” wpustowych

„Oczka” wpustowe mogą występować w roli oświetlenia głównego, ale i dodatkowego. Umieszczone w bardziej liczebnych kompozycjach, do tego wybrane te, które mają nawet 3 źródła światła, doskonale oświetlają większe fragmenty przestrzeni. Jedno małe źródło świetlne, pomaga wyeksponować dekoracje ścienne, mniejsze części powierzchni, gdzie został ustawiony ciekawy mebel, stojący zegar, klasyczny kwietnik bądź cokolwiek innego, co w świetle nabiera jeszcze bardziej oryginalnego charakteru.

Światło pochodzące z lamp wpustowych to w dużej mierze gra świateł, jaka tworzy się na oświetlanych częściach. Dostępne lampy wpustowe mogą mieć 1, 2 lub 3 źródła światła. Umieszczone na stałe lub z możliwością regulowania kierunku padania światła. Robi się coraz ciekawiej!

Źródła światła w postaci „oczek” wpustowych mogą być przystosowane do montażu zewnętrznego. W ten sposób oświetla się chodniki, podjazdy, ale i okolice wejść frontowych. Wysoki wskaźnik odporności oznacza, że radzą sobie podczas zmiennych warunków atmosferycznych, ale i niestraszne im są rozmaite zabrudzenia pochodzące z zewnątrz.

Lampy wpustowe, a stylistyka wnętrz

Do rustykalnych, klasycznych, prowansalskich, nowoczesnych, a może industrialnych? Do jakich wnętrz najlepiej pasują lampy wpustowe? Być może to zaskoczenie, ale do każdych! Estetyka i precyzja wykonania to coś, czego potrzebuje każda aranżacja bez wyjątku. Skoro główną rolę odgrywa sposób kierowania światła, oświetlane części, elementy czy fragmenty przestrzeni, to z powodzeniem lampy wpustowe można dopasować do tych mocno vintagowych, jak i bardzo nowoczesnych kompozycji wnętrz.

Pokusić się o subtelne oświetlenie, w żaden sposób nienachalne, bez przytłaczania małych przestrzeni, ale z doskonałym rozświetleniem dla tych największych – to sposób na wyjątkowe i klimatyczne aranżacje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here