analityk

Jest to zawód dla osób, które interesują się ekonomią oraz finansami. Jednak sama pasja czasami nie wystarcza, a dla pracodawców jest to zwyczajnie za mało. Potrzebne jest na wówczas prawidłowe przygotowanie merytoryczne. Takie dostaniemy poprzez studia wyższe na kierunku ekonomia lub finanse i bankowość. Istnieją oczywiście inne kierunki oraz specjalizacje pokrewne, dzięki którym możemy pracować w takim zawodzie. Ważna jest wiedza z zakresu rachunkowości finansowej, rachunkowości zarządczej oraz zasady controllingu. Jakie predyspozycje zawodowe powinna mieć osoba ubiegająca się o stanowisko pracy jako analityk finansowy? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-zostac-analitykiem-finansowym-sprawdz-jakie-cechy-powinien-posiadac-analityk-finansowy/

Predyspozycje zawodowe analityka finansowego

Dobry analityk finansowy jest to osoba, która przede wszystkim łączy swoją pasję wraz z wykształceniem. Dobrze, jeżeli po prostu interesujesz się taką dziedziną, a także lubisz stać z informację czy posiadasz podglebie w postaci autorytetów. Poznanie systemów informacyjnych rachunkowości czy wspomagania zarządzania będą nam niezwykle potrzebne. W taki sposób możemy pracować na rozbudowany w bazach danych, nie gubiąc się w tym co robimy. Podczas pracy analityka często będziemy musieli wykazywać się umiejętnością logicznego myślenia przeciwnego umiejętnością oddzielania informacji istotnych od nieistotnych, a także znajomości podstaw psychologii. Ekonomia nie jest nauką ścisłą, ponieważ odpowiadał na pytania w jaki sposób zachowują się ludzie w określonych uwarunkowaniach finansowych.

Kursy zawodowe analityka finansowego

Wiedza teoretyczna oraz podstawy praktyczne dadzą nam większe szanse. Pracodawcy cenią sobie posiadanie certyfikatów krajowych lub międzynarodowych. Zabrały one szczególnego znaczenia w momencie, w którym Polska trafiła do Unii Europejskiej. Takie certyfikaty możemy uzyskać poprzez specjalne kursy czy szkolenia. Organizowane są one przez instytucje finansowe lub rządowe. Popularnymi międzynarodowymi certyfikatami są:

    • ACCA (Association of Chartered Certified Accountants) – świadczy o zdobyciu wiedzy na temat prowadzenia dużych przedsiębiorstw
    • CFA (Chartered Financial Analyst) – przygotowanie do większości zadań zawodowych w sektorze finansowym
    • CIA (Certified Internal Auditor) – wiedza i umiejętności istotne przy przeprowadzaniu audytów wewnętrznych.

Zobacz też: http://insidebook.pl/pedagog-szkolny-jak-nim-zostac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here