W praktyce nie da się ich uniknąć, przynajmniej na dłuższą metę: plamy na dywanach i wykładzinach, tapicerce samochodowej, meblowej i na materacach. Nie tylko one zresztą zanieczyszczają te elementy. Nawet w najczystszym domu występują roztocza, niebezpieczne zwłaszcza dla alergików. Wszędzie też spocony człowiek pozostawia na meblach niekoniecznie widoczny, ale za to inaczej dający się we znaki ślad po sobie.

Do tego zwierzęta domowe: ukochany pies zostawia na meblach zapach z czasem trudny do wytrzymania. Najmilszy nawet kot może mieć gorszy dzień albo zachorować, a wtedy oznajmia to, siusiając na tapicerowany mebel. Fetor jest wtedy nie do zniesienia.

Samemu nie próbuj

Chciałoby się to wszystko usunąć domowymi sposobami, ale najczęściej przynosi to więcej szkody niż pożytku. Nie ma wtedy wyjścia, trzeba zlecić czyszczenie wyspecjalizowanej firmie. Dobrze, ale jakiej? Nie każda poradzi sobie ze wszelkimi zanieczyszczeniami, nie każda też pozostawi tapicerkę na tyle suchą, by następnego dnia można już było kłaść się na niej lub siadać. Jednoosobowe firemki z tanim sprzętem i marketowymi środkami czyszczącymi nie są godne polecenia, choć ich usługi są najtańsze.

Mieszkańcy Katowic, Oświęcimia i rejonu wokół nich mogą korzystać z usług firmy dostępnej pod adresem https://kanapis.pl/. Dysponuje ona kadrą i sprzętem, będącymi w stanie poradzić sobie nawet z bardzo trudnymi zadaniami. Nie ogranicza się zresztą tylko do czyszczenia na mokro rozmaitych tkanin: w razie potrzeby może zastosować ozonowanie, które z niezwykłą skutecznością usuwa przykre zapachy, a także zabija drobnoustroje.

Będzie czysto, będzie sucho

Poddane specjalistycznym zabiegom meble lub dywany odzyskują kolor, są wolne od przykrych zapachów, czyste i jedynie wilgotne, toteż w temperaturze pokojowej szybko schną i po niezbyt długim czasie znów można z nich korzystać. Nawet jeśli fetor wydobywa się nie z samej tapicerki, lecz z głębi, z gąbki, można go skutecznie usunąć przy pomocy specjalnych enzymów. Nie trzeba się więc martwić, że kanapa zasiusiana przez kocura nadaje się już tylko do wyrzucenia albo oddania tapicerowi do gruntownego remontu. Więcej na ten temat można dowiedzieć się na stronie https://kanapis.pl/uslugi/pranie-tapicerki-meblowej/.

Lepiej więc nie powierzać swojego dobytku pseudofachowcom, którzy, choć pełni dobrych chęci, doprowadzą swoimi zabiegami do miejscowych rozjaśnień, osłabienia lub zniszczenia włókien, powstania brzydkich zacieków lub przemoczenia, a następnie gnicia gąbki. Do dyspozycji są specjaliści gwarantujący wysoki poziom usług i pełną satysfakcję klienta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here