zlewozmywak do kuchni

Czy wiesz, że to właśnie kuchnia jest tym wnętrzem w domowej przestrzeni, które remontuje się najrzadziej? Wszystko dlatego, że zmiana mebli kuchennych i wszystkich elementów jej wyposażenia wiąże się z ogromną inwestycją finansową. Właśnie dlatego decydując się na remont „serca domu”, jakim jest kuchnia, trzeba podejmować naprawdę racjonalne decyzje. W tym przypadku nie ma mowy o najmniejszych pomyłkach, a priorytetem powinna być zawsze najlepsza jakość wyposażenia. Dowiedz się, co brać pod uwagę przy wyborze zlewozmywaka, który jest przecież intensywnie eksploatowany i musi być praktyczny.

Zlewozmywak odporny na intensywną eksploatację

Okazuje się, że zlewozmywak jest właśnie tym elementem kuchni, z którego korzystamy każdego dnia. Myjemy z nim naczynia, płuczemy poszczególne produkty spożywcze, odcedzamy już te ugotowane. Zlewozmywaki kuchenne muszą być więc w pełni odporne na ciężar, rysowanie, pękanie, wysoką temperaturę, odbarwianie. Nie mogą się ścierać, plamić, tłuścić, ulegać zniszczeniu pod wpływem ciężkich garnków czy zastawy stołowej. Co więcej, nie mogą ulegać korozji pod wpływem wody, wysokiej czy niskiej temperatury. Jednym słowem, zlewozmywaki muszą być trwałe i wytrzymałe, wykazywać wieloletnią żywotność w procesie ich ciągłego użytkowania.

Wielkość zlewozmywaka

Wybierając zlewozmywak, warto wziąć pod uwagę wielkość blatu roboczego oraz intensywności jego wykorzystywania oraz rodzaju prac kuchennych, jakie będą wykonywane z jego zastosowaniem. Do wyboru są różne kształty zlewozmywaków, największą popularnością cieszą się te prostokątne i kwadratowe. W mniejszych kuchniach sprawdzają się te okrągłe, a jeśli zlewozmywak ma być umieszczony w rogu blatu kuchennego, najlepiej wybrać ten narożny.

Im większy będzie zlewozmywak, tym łatwiejsza będzie praca z jego zastosowaniem. Niestety, nie wszystkie kuchnie pozwalają na dowolny wymiar takiego wyposażenia. Trzeba brać pod uwagę, że zlewozmywak nie może zajmować zbyt dużo miejsca, równie ważna jest wolna przestrzeń na blacie roboczym.

Zlewozmywak z jedną czy z dwiema komorami?

Te większe zlewozmywaki mogą mieć dwie komory. Takie świetnie sprawdzą się zarówno jako zlew do mycia naczyń, jak i ociekarka. Te z jedną komorą są dobre w mniejszych kuchniach albo jeśli zależy nam na większej powierzchni do mycia naczyń czy płukania produktów spożywczych.

Najlepszy materiał, z jakiego wykonany jest zlewozmywak

Inwestycja w dobry zlewozmywak nie jest mała, ale nie należy na niej oszczędzać. Pamiętaj, że jego najlepszy wybór pozwoli korzystać ze zlewozmywaka przez wiele lat, a ten na długo pozostanie w świetnym stanie.

Uznaje się, że najlepsze zlewozmywaki kuchenne to te, które są wykonane z kamienia naturalnego, na przykład granitu. Nie należy nabywać zlewozmywaków marmurowych, ponieważ ten kamień jest znacznie bardziej delikatny i chłonny. Może nie tylko się rysować, ale również przyjmować brud czy tłuszcz. Nie zawsze wystarczy jego impregnacja, aby móc utrzymać go w należytym stanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here