Co warto wymienić w kuchni, aby zyskała na wyglądzie

Kuchnia to pomieszczenie, w którym większość z nas spędza codziennie co najmniej godzinę. Przygotowujemy w niej nie tylko obiad, ale również posiłki na resztę dnia. Jeśli kuchnia jest sporych rozmiarów lub jest otwartą na jadalnię bądź salon, to staje się również miejscem spotkań. Dlatego warto dbać zarówno o jej funkcjonalność, jak i styl. Co zrobić, aby szybko uatrakcyjnić wygląd pokoju kuchennego? Na pewno warto wymienić zlewozmywak, baterię kuchenną lub dozownik płynu do mycia naczyń.

Zlewozmywak kuchenny

W ostatnich latach znacznie rozszerzyła się oferta zlewozmywaków kuchennych. Obecnie każdy może posiadać w kuchni swój wymarzony i pasujący do mebli kuchennych model. Warto odwiedzić sklep internetowy Taniezlewozmywaki.pl i zakupić zlew w konkurencyjnej cenie. Sprzedawca proponuje:

 • zlewozmywaki granitowe,
 • zlewozmywaki szklane,
 • zlewozmywaki stalowe.

W asortymencie znaleźć można zlewozmywaki jednokomorowe, dwukomorowe, 1,5 komorowe, narożne, podwieszane. Wachlarz produktów obejmuje zlewy o różnej wielkości, głębokości i kolorze. Co ciekawe w opcji są także zlewy dwukolorowe (np. czarno-białe, czarno-szare, biało-szare), jak również zlewy, do których wykonania wykorzystano dwa materiały (np. szkło i stal). Wybierając zlew, warto również zastanowić się nad wariantem syfonu (np. automatycznie zamykany, przyścienny lub zlewozmywak bez syfonu).

Coraz większą popularnością cieszą się nowoczesne zlewozmywaki granitowe. Granit to materiał, który jest odporny na uszkodzenia. Nie szkodzą mu wysokie temperatury oraz otarcia i zarysowania mechaniczne. Zlewozmywak z granitu wygląda estetycznie przez wiele lat. Godne uwagi są granitowe zlewozmywaki antybakteryjne, które podczas produkcji pokryto nanocząsteczkami srebra. Taki zabieg ogranicza namnażanie się bakterii oraz sprawia, że zlew jest łatwiejszy w utrzymaniu czystości. Miłe dla oka odcienie zlewów z granitu pozwalają na uzyskanie upragnionej, niepowtarzalnej aranżacji kuchni.

Bateria kuchenna

Wymiana zlewozmywaka często łączy się z wymianą baterii kuchennej. Warto mieć świadomość, że producenci takich akcesoriów kuchennych oferują szeroki wybór kranów, w tym modele o zróżnicowanym wyglądzie i funkcjonalności. W sprzedaży dostępne są, między innymi:

 • baterie kuchenne ścienne,
 • baterie kuchenne z wyciąganą wylewką,
 • baterie kuchenne trójdrożne,
 • baterie kuchenne nablatowe,
 • baterie kuchenne dotykowe,
 • baterie kuchenne granitowe,
 • baterie kuchenne satynowe,
 • baterie kuchenne chromowane.

Do zlewozmywaków granitowych z całą pewnością pasują granitowe baterie kuchenne. Kupujący może wybrać model w tym samym kolorze co zlew lub zdecydować się na kran w kontrastowej barwie (np. do beżowego zlewozmywaka zamontować czarną baterię kuchenną). Baterie granitowe, tak samo jak zlewy, nadają się do wieloletniego bezawaryjnego użytkowania.

Dozownik płynu do mycia naczyń

Już chyba każdy z nas przyzwyczaił się do posiadania dozownika płynu do mycia naczyń. Niektórzy jednak mają problem ze znalezieniem odpowiedniego miejsca na taki gadżet. Dlatego warto rozpatrzyć zakup dozownika, który można zamontować w zlewozmywaku. To bardzo wygodne rozwiązanie.

Sklep Taniezlewozmywaki.pl posiada w sprzedaży dozowniki pasujące zarówno do zlewozmywaka, jak i baterii kuchennej. Do wyboru są dozowniki w odcieniach granitu, dozowniki chromowane, dozowniki z białą lub czarną końcówką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here