Czego nie może zabraknąć w każdej firmie budowlanej

Dobrze prosperująca firma budowlana powinna być wyposażona w odpowiednie urządzenia i elementy. Istotne są zarówno te wykorzystywane w konkretnych pracach budowlanych, jak i te przeznaczone do odgradzania placu budowy lub jego różnorakiego zabezpieczania. Poniżej podpowiadamy – co powinno znaleźć się w wyposażeniu każdej firmy budowlanej.

Firma budowlana – najważniejsze elementy wyposażenia

Stosowane w firmie budowlanej wyposażenie jest jej wizytówką. Jest to jedna z najważniejszych cech, na podstawie której potencjalni klienci dokonują swoich wyborów. Dlatego warto dysponować odpowiednio dobranym sprzętem.

Najważniejsze i podstawowe to urządzenia transportowe. Samochody powinny być dostosowane do ilości transportowanych osób, odległości miejsca, w którym będzie wykonywana usługa budowlana oraz rozmiaru i wagi zabieranych z sobą urządzeń. Oczywiście, transport obejmuje też przemieszczanie się na placu budowy oraz transport obiektów różnych rozmiarów.

Korzysta się między innymi z żurawi oraz żurawi warsztatowych. Te ostatnie nadają się do montażu przy konkretnych stanowiskach pracy i ułatwiają wykonywanie wielu zadań. Zawiesia to elementy pozwalające na przenoszenie różnych materiałów i obiektów za pomocą żurawi i dźwigów. Warto dobierać zawiesia pod kątem konkretnych zadań, jakie będziemy wykonywać. Innych zawiesi użyjemy do przeniesienia prętów metalowych, innych do palet z cegłami.

Trawersy, wciągniki i inne istotne elementy wyposażenia

Zawiesia to także trawersy, przeznaczone do transportu bardziej uciążliwych elementów. Dzięki zastosowaniu kilku odrębnych punktów podwieszania w ich konstrukcji, pozwalają przenieść obiekty o dużym ciężarze i niemal każdym dowolnym kształcie.

Do popularnych i pomocnych urządzeń należą wciągniki, za pomocą których będziemy podnosić lub opuszczać transportowane ładunki. Do najczęściej wykorzystywanych typów wciągników należą urządzenia łańcuchowe, linowe lub wciągniki elektryczne. Warto dobierać je pod kątem docelowego sposobu zastosowania oraz urządzeń komplementarnych – na przykład żurawi lub wózków – z którymi będzie współpracować.

Przewody są stosowane na niemal każdym placu budowlanym. Nie tylko do stworzenia instalacji elektrycznej w budynkach lub zakopania w ziemi, ale również do podpięcia własnych urządzeń do źródła prądu. Warto dysponować przewodami o grubej obwolucie, a także specjalnymi osłonami o karbowanej powierzchni, które sprawdzą przy zmiennych warunkach pogodowych.

Nie można zapomnieć także o linach stalowych i łańcuchach technicznych, których uniwersalne zastosowanie pomaga w wielu działaniach. Warto wybierać te pokryte dodatkową warstwą ocynkową, chroniącą przed wystąpieniem korozji. Najczęściej wykorzystywane średnice lin stalowych mieszczą się w przedziale od 6,3 do nawet 28 mm. Podczas wyboru warto wrócić uwagę, czy producent danych lin i łańcuchów spełnia normy ISO lub Dyrektywy Maszynowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here