Czyste, podgrzane powietrze, czyli dlaczego warto zamontować rekuperator

Ludzi marzą o własnym domu jednorodzinnym. Oszczędzają latami pieniądze, decydują się na kredyt, aż wreszcie przychodzi czas na konkretne decyzje. Marzenia powoli stają się rzeczywistością, a przyszli mieszkańcy domu pragną oczywiście, aby miał on jak najwięcej zalet. Niewątpliwie dużą zaletą, o której warto już pomyśleć przy projektowaniu, jak ma wyglądać dom, jest wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, czyli rekuperacja.

Jak działa rekuperacja?

Rekuperacja opiera się na ruchu powietrza wytwarzanym przez rekuperator. Brudne powietrze wymieniane jest na czyste powietrze, a jednocześnie odzyskiwana jest część ciepła, które zostało zgromadzone w budynku. Od rekuperatora biegną wentylacyjne kanały o często zróżnicowanej średnicy. To właśnie dzięki tym kanałom wentylacyjnym, świeże, czyste powietrze jest rozprowadzone po całym domu jednorodzinnym. Zużyte, brudne powietrze jest natomiast usuwane na zewnątrz budynku mieszkalnego.

Zalety rekuperacji

Niewątpliwą zaletą montażu rekuperacji w domu jednorodzinnym jest właśnie oczyszczone z alergenów i różnych zanieczyszczeń powietrze. Sąsiad może palić czymś, co może być jednak szkodliwe dla środowiska, ale posiadając rekuperator w domu, nie trzeba się tym przejmować. Rekuperator tłoczy tylko świeże powietrze i je dobrze ogrzeje. I tu się pojawia kolejna zaleta: oszczędność związana z wydatkami na ogrzewanie domu. Warto o tym pomyśleć przy planowaniu wymarzonej budowy. Tradycyjne budownictwo to w konsekwencji o wiele większe wydatki na ogrzewanie domu. Zainwestowanie więc na początku w montaż rekuperacji sprawia, że możemy perspektywicznie zmniejszyć wydawanie pieniędzy na ogrzewanie budynku

Rekuperacja w domu

Ludzie marzą o własnym domu, ale marzą i o zdrowym w nim mieszkaniu. Cóż cenniejszego niż zdrowie? Tak często o to pytamy. I właśnie, montaż rekuperacji w domu to dbanie także o własne zdrowie i zdrowie swojej rodziny. Ludzie mieszkający w tradycyjnie zbudowanych domach, chcąc nie chcąc, otwierając często okna, wpuszczają do środka zanieczyszczone powietrze. Smog to przecież ogromny problem dzisiejszego świata. Bije się już wręcz na alarm. I tak naprawdę, montując w swoim jednorodzinnym domu rekuperator, czynisz go wymarzonym nie tylko dla własnego zdrowia i swoich bliskich, ale także dokładasz swoją cegiełkę do poprawy środowiska. Masz świadomość, że nie szkodzisz swoim sąsiadom i swojej okolicy. Możesz czuć się przykładem dla innych. Możesz odpowiedzieć na alarm i walczyć z naglącym problemem smogu w dzisiejszych czasach.

Henryk Wieloch

GSM: 662-219-907

”WOJWENT” Wieloch spółka jawna

42-165 Lipie k/Częstochowa

NIP: 574-206-42-68

www.wojwent.com

biuro@wojwent.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here