Każdy fragment naszego domu został przez nas zaprojektowany chociaż w minimalnym stopniu. Sami wybieramy wygodną kanapę do salonu, kolor ścian w sypialni czy niezawodne rolety do kuchni. I każdy z nas niejednokrotnie przekonał się jak dużą rolę odgrywają w mieszkaniu wszelkie dodatki, dekoracje i drobne ozdoby. Zamieniają one surowy wgląd pomieszczenia w przyjazną przestrzeń, do której chętnie wracamy. I właśnie to jest niezwykle ważne podczas aranżacji domowego miejsca pracy.

Gabinet musi spełniać szereg warunków, by zapewnić jak najwyższy komfort pracy – ergonomiczny fotel czy wydajna lampka biurowa to podstawa. Jednakże właśnie dekoracje i dodatki sprawiają, że atmosfera jest przytulna i chętnie zabieramy się do swoich obowiązków.

Motywujące grafiki na ścianę

Nic nie pobudza nas do działania jak dobra kawa i solidna porcja motywacji. W widocznym miejscu umieść swój ulubiony cytat czy motto. Możesz napisać odręcznie i przypiąć do tablicy korkowej lub skorzystać z gotowych pomysłów na inspirujące plakaty na ścianę.

Ważne, aby miejsce pracy było zaciszne, a dekoracje spokojne i odprężające. Na przykład idealnie sprawdzą się grafiki na ścianę z motywem natury i przyrodniczych krajobrazów. Unikać natomiast należy pstrokatych wzorów, które skutecznie będą odwracały naszą uwagę i nie pozwolą skupić się na obowiązkach. Warto rozejrzeć się za designerskimi plakatami z grafiką na ścianę, które dzięki swojej unikalności świetnie będą komponowały się w wystrojem pomieszczenia i stworzą efekt profesjonalnego biura domowo. 

Stwórz miejsce na drobiazgi

Kilka długopisów, zeszytów, teczek i mnóstwo dokumentów potrafią zrobić niezłe spustoszenie na biurku.  A przecież to właśnie porządek i ład jest drogą do sukcesu i koncentracji. Wszystkie rzeczy, które nas rozpraszają powinny odnaleźć swoje dogodne miejsce, w zasięgu ręki. Najlepszym rozwiązaniem będą eleganckie półeczki lub przenośne kosze z możliwością segregacji. Niezastąpione są też regały, na których umieścimy książki i poradniki biznesowe.

Niezwykle pomocne i skuteczne okażą się więc dekoracje, które będą również funkcjonalne. Doskonałym połączeniem są niewielkie meble umożliwiające dobrą organizację pracy wraz z designerskimi dekoracjami, które wspomagają koncentrację i tworzą odpowiednią atmosferę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here