Wielkimi krokami zbliża się moment składania rocznych zeznań podatkowych. Do wykonania ich zobligowani są wszyscy pełnoletni obywatele, którzy w ubiegłym roku otrzymali udokumentowane przychody. Mimo, że rozliczeń tych dokonuje się co roku, wciąż wielu osobom przysparzają one kłopotów. Jak temu zapobiec? Najlepiej skorzystać z pomocy.

Pomoc w rozliczeniu PIT-u

Wszystkim, dla których samodzielne rozliczenie jest zbyt problematyczne, z pomocą przychodzą liczne biura podatkowe i niezależne księgowe. Jest to rozwiązanie skuteczne, lecz jednocześnie dość kosztowne. Na dodatek w końcowym okresie składania zeznań instytucje te mogą nie mieć wolnych terminów. Osoby, które koniecznie chcą z nich skorzystać, powinny pomyśleć o znalezieniu biura odpowiednio wcześnie.

Natomiast dla tych którzy chcą rozliczyć się z urzędem skarbowym samodzielnie, a jednocześnie zależy im aby zrobić to szybko, skutecznie i bezpłatnie, polecić możemy program do rozliczania pit 2017. Można go pobrać tutaj: https://www.pitax.pl/program-pit/ (strona ta posiada również bardzo pomocny przewodnik po przepisach dotyczących rozliczeń podatkowych). Jest to darmowy program pit 2017, który pomoże pokonać wszystkie trudności wynikające z wypełniania formularzy.

Jak działa program pit 2017?

Program PITax, bo o nim mowa, jest bardzo intuicyjny i prosty w obsłudze. Powstał z myślą o wszystkich użytkownikach, również osobach starszych oraz tych, które nie posiadają zaawansowanej wiedzy w zakresie obsługi komputera. Program sam, na podstawie przekazywanych mu danych podsuwa najlepsze rozwiązania oraz wybiera poprawne opcje. Wystarczy wprowadzić do kreatora dane z papierowych PIT-ów, otrzymanych od pracodawców. Pomaga w wyborze druku PIT, a także- co ważne- obsługuje wszystkie rodzaje wspomnianych druków. Dzięki niemu można rozliczyć również przychody pochodzące z zagranicy. O pomyłkę bardzo trudno, a nawet jeśli się zdarzy, program prawdopodobnie szybko ją wychwyci. Po wypełnieniu wszystkich pustych miejsc należy przejść do podsumowania. Przekonać się, że żadne pole nie zostało pominięte oraz nie wystąpił żaden błąd. Następnie należy wybrać odpowiednią placówkę urzędu skarbowego, odpowiadającą miejscu zamieszkania i za pomocą odpowiedniego przycisku wysłać do niej wypełniony formularz. Ostatnim krokiem jest otrzymanie UPO, czyli Urzędowego Potwierdzenia Odbioru. Jest ono gwarantem, że dokumenty trafiły we właściwe miejsce. Rozwiązanie, jakim jest program pit online 2018 daje możliwość szybkiego, prostego i nie wymagającego wychodzenia z domu rozliczenia rocznego. Oczywiście, osoby wolące bardziej tradycyjne metody, mogą wydrukować PIT i dostarczyć go do urzędu samodzielnie lub wysłać listem poleconym. Najszybciej jest jednak zrobić to za pomocą poczty elektronicznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here