Jak ciekawie urządzić małe mieszkanie

Zarówno mały metraż mieszkania, jak i ograniczony budżet, nie muszą powodować problemów związanych z jego urządzeniem. Małe przestrzenie wcale nie powinny być utożsamiane z trudnością zagospodarowania. Wdrażając kilka praktycznych porad, łatwo zamienimy nasze nie zawsze duże M w praktyczne, komfortowe i przestronne wnętrze.

 Poniżej przedstawiamy kilka wartych uwagi tricków.

1. Postaw na jasne wnętrza

Architekci wnętrza planując urządzanie niewielkiego mieszkania zawsze sięgają po jasną i stonowaną paletę barw. Głównym powodem jest fakt, że pomieszczenia urządzone w jasnych kolorach wydają się większe i bardziej przestronne. Aby jednak pomieszczenie nie było zbyt stonowane, warto dopełnić jego aranżację wyrazistymi akcentami.

2. Efekt głębi poprzez lustra

Niewielką przestrzeń bardzo szybko optycznie powiększymy poprzez wykorzystanie luster. Lustra nadając pomieszczeniom efekt głębi i trójwymiarowości, zakamuflują również ich słabe strony.

Lustra warto ustawić tak, aby w ich odbiciu widoczny był kluczowy element wystroju.

3. Fototapeta

Fototapeta daje podobny efekt wizualny co lustra. Wybierając motyw drogi, mostu, uliczki możemy w prosty sposób powiększyć wąskie wnętrza np. przedpokój czy kuchnię.

4. Odpowiedni dobór mebli

Meble w mieszkaniu o niewielkim metrażu, powinny być wyjątkowo pojemne i dodatkowo efektownie wyglądać. Szczególnie jest to ważne w kuchni, łazience czy przedpokoju.

Aby optycznie wydłużyć pomieszczenie, warto ustawić koło siebie w jednej linii meble o zbliżonej wysokości. Szafa w przedpokoju powinna pomieścić sprzęt sportowy, ubrania czy walizki. Jeśli zostanie wykonana z materiałów takich jak szkło czy lakobel wyda się bardziej estetyczna oraz lżejsza.

W kuchni również warto stworzyć zabudowę zakrytą, sięgającą sufitu. Dzięki temu zyskamy wiele niezbędnych szafek, półek i szuflad i efektywnie zagospodarujemy całą dostępną przestrzeń. Planując taką zabudowę powinniśmy pomyśleć również nad odpowiednim systemem otwierania i zamykania szuflad, dzięki czemu zapewnimy sobie swobodny dostęp do wszystkich kuchennych zakamarków.

W łazience natomiast niezwykle ważne jest, aby umieścić pojemne szuflady pod umywalką, czy zabudować stelaż WC, przykładowo wstawiając tam szafkę na papier.

5. Pamiętajmy o porządku

Aby małe mieszkanie mogło być komfortowe, przestronne i wygodne zawsze powinniśmy pamiętać o zapewnieniu w nim ładu i porządku. Warto podzielić go na wyraźne strefy. Zadbajmy o kącik jadalny, strefę wypoczynkową, miejsce sypialne. W utrzymaniu porządku mogą być pomocne rozmaite organizery i kosze.

Jeśli myślicie o zakupie swojego wymarzonego M w Krakowie, skontaktujcie się z deweloperem Gama-m. Specjaliści z chęcią pomogą Wam w odnalezieniu mieszkania zgodnego z Waszymi wymaganiami i potrzebami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here