Jak stworzyć pokój dla dziecka za niewielkie pieniądze

Chcesz, by pokój Twojego dziecka był oryginalny, ale jednocześnie nie masz na to odpowiedniej ilości gotówki? Przedstawiamy kilka prostych sztuczek i ulepszeń, które kosztują niewiele, a mogą wpłynąć pozytywnie na odbiór przestrzeni. Nie musisz okradać banku, by Twoje dziecko było dumne ze swojego nowo urządzonego pokoju!

Wielofunkcyjny pokój dla dziecka

Wraz z rozwojem dziecka zachodzi konieczność wyposażenia pokoju w biurko do nauki oraz dodatkową przestrzeń do przechowywania książek. Warto zainwestować w wielofunkcyjne meble, w których znajduje się biurko oraz duża liczbę schowków. Nie nadawaj pokojowi tematyki – dzieci szybko dorastają i kucyki Pony mogą być atrakcyjne tylko przez kilka miesięcy. Lepiej zdecydować się na ożywienie pokoju ulubionymi wzorami i kolorami, poprzez pościel oraz miękkie akcesoria. Do miękkich akcesoriów możemy zaliczyć pufy do siedzenia, z których będą mogły korzystać nie tylko dzieci, ale również rodzice. Pufy dedykowane specjalnie do pokoju dziecięcego znajdziesz w sklepie Pufy.pl. 

W utworzeniu wydajnej przestrzeni mogą pomóc także przedmioty do przechowywania, tj. pudełka, kosze, haczyki, wieszaki i organizery ścienne.

Pokój dla dziecka a zużyte materiały

Nie pozwól, aby zużyte materiały się zmarnowały. Upcykling polega na tchnięciu nowego życia w stare przedmioty – meble, akcesoria do domu, a nawet ubrania. Sypialnia dziecka jest idealnym miejscem do eksperymentowania z dziwnymi i zwariowanymi projektami. Jedną z naszych propozycji jest umieszczenie na ścianie żelaznej płyty falistej, w celu stworzenia kreatywnej przestrzeni.

Meble na wymiar ze zużytych materiałów

Nie masz miejsca na biurko o standardowych wymiarach? Jeśli wymiary pomieszczenia są zbyt wąskie dla biurka, spróbuj zrobić własne. Można stworzyć prowizoryczne biurko, toaletkę lub co tylko chcesz z wyrzuconych desek lub z palet drewnianych.

Perełki do pokoju dziecięcego

Jeśli pokój dziecięcy wygląda nieatrakcyjnie i nieco nijako, zainwestuj w niego. A kiedy mówimy o inwestowaniu, mamy na myśli udanie się do lokalnego sklepu lub supermarketu z okazjonalnymi ofertami, aby wybrać kilka wyjątkowych akcesoriów. 

Stylowe akcesoria nie muszą kosztować fortuny. Sieciówki są coraz lepsze w replikowaniu marek wyższej klasy. Od markowych sklepów odróżnia je przystępna cena. Możesz również znaleźć perełkę w lokalnym sklepie lub na targu z używanymi akcesoriami. 

Girlanda do pokoju dziecięcego

Girlanda jest dekoracyjnym elementem, idealnym do stworzenia samemu przy skromnym budżecie. Ten element doda uroku oraz koloru pokojowi dziecięcemu. Można ją wykonać z różnych tkanin i wzorów, które pasują do każdej okazji. Dodatkowo możesz zaangażować swoje dziecko w proces tworzenia.

Taśma washi tape do pokoju dla dzieci

Słyszałeś o taśmie washi? Jeśli nie chcesz, by Twoje dzieci miały w domu zwariowaną tapetę, która po roku może im się znudzić, zainwestuj w taśmę washi. Taśma washi, dostępna jest w szerokiej gamie kolorów, wzorów i rozmiarów. Pozwala na przyklejenie na ścianach wszystkiego, co podoba się najmłodszym. Co ważniejsze – możesz odkleić ją bez śladu na ścianach!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here