nowoczesna łazienka

Współczesna łazienka odbiega znacznie od tej jaka była w domu Polaków dziesięć lat temu. Kiedyś było to miejsce, które przeznaczone było do mycia się oraz prania. Dzisiaj łazienka pełni dużo innych funkcji, dlatego też wymagania wobec niej uległy zmianie. Jest to miejsce, w którym po ciężkim dniu możemy się zrelaksować. Wnętrze łazienki ma być dziś funkcjonalne i estetyczne.

Na pewno zupełnie inaczej należy podejść do aranżacji niewielkiej łazienki, a inaczej do dużej. Jest kilka topowych stylów aranżacji, jednak nie wszystkie będą wyglądały dobrze, szczególnie w tych mniejszych wnętrzach. Jeśli zdecydujemy się już na konkretny nurt, to należy być konsekwentnym. Nowoczesna łazienka może zostać urządzona na wiele sposobów i wszystko zależy tylko od jej wielkości, oraz co najważniejsze- od naszych preferencji. Jest jednak jedna cecha, która może opisać to pomieszczenie. Bez wątpienia nowoczesna łazienka jest uporządkowana. Nie mogą znajdować się na „widoku” kosmetyki, czy środki chemiczne.

Wyposażenie łazienki – jakie wybrać?

W łazience musi znaleźć się wiele elementów, dzięki którym będzie ona ergonomiczna. Myśląc o wyposażeniu ma się na myśli ceramikę sanitarną. Składa się ona z: misek wc, kompaktów wc, umywalek, bidetów, pisuarów. Elementy te różnią się od takich, które były w sklepach kilka lat temu. Od jakiegoś czasu wybierane są miski wc podwieszane, które przede wszystkim zajmują mniej miejsca. Można też łatwiej utrzymać w łazience porządek. Miski wc najczęściej nie posiadają kołnierza, dzięki czemu są bezpieczniejsze – w zakamarkach nie namnażają się bakterie. Nowoczesne umywalki to te, które są stawiane na blacie, lub wpuszczane w niego. Umywalki nablatowe posiadają wyższy rant, dzięki czemu korzystanie z nich jest jeszcze łatwiejsze. Mając taką umywalkę zyskujemy także dodatkowe miejsce na blacie, które można w ciekawy sposób wykorzystać. Umywalki blatowe, czyli wpuszczane w blat, nie zajmują zbyt dużo miejsca i tym samym będą idealnym rozwiązaniem, nawet dla najmniejszych łazienek. Bez różnicy jednak na to, na jaką umywalkę się zdecydujemy to i nablatowa i wpuszczana w blat wygląda niezwykle nowocześnie, są one też łatwe w utrzymaniu czystości.

Czytaj więcej na stronie: www.lazienkiabc.pl

Nowoczesna armatura łazienkowa

Może się wydawać, że najważniejsze urządzenia w łazience to wanna, czy umywalka. Tak naprawdę jednak każdy element wyposażenia ma spore znaczenie. Istotną rolę zajmują baterie umywalkowe, wannowe czy też prysznicowe. Dobrze dobrana bateria będzie nie tylko niezwykle funkcjonalna i bezawaryjna, ale także pomoże nam zaoszczędzić na zużyciu wody. Nowoczesna armatura może posiadać ciekawy design i być detalem, który będzie dodatkową dekoracją tego miejsca. Podczas wyboru armatury należy pamiętać o tym, żeby nie kupować jej w przypadkowych miejscach. Armatura „no name” może nie być najlepszym rozwiązaniem. Okazać się może, że nie jest łatwa jeśli chodzi o utrzymanie czystości, a także może być awaryjna i tym samym za jakiś czas trzeba będzie wymieniać ją na nową. Na rynku pojawiły się baterie bezdotykowe, które są niezwykle luksusowe. Są też baterie z termostatem. Takie rozwiązanie jest pożądane szczególnie, jeśli chodzi o baterie wannowe, lub też prysznicowe. Posiadając taką baterię można, ustawić temperaturę wody jaka ma lecieć, od razu po odkręceniu kurka. Dzięki temu zaoszczędzimy dużo na rachunkach za wodę, a także zapewnimy sobie większe bezpieczeństwo. Jeśli z łazienki korzystają dzieci, jest to idealne rozwiązanie. W ten sposób na pewno nie poparzą się podczas kąpieli. Dobrej jakości armatura łazienkowa jest wyposażona w ceramiczne elementy, dzięki którym produkt taki jest bardziej trwały.

Kabina prysznicowa czy wanna?

Współczesna łazienka dzisiaj najczęściej nie jest największa a aranżacja małej powierzchni, nie należy do najłatwiejszych, dlatego coraz więcej osób decyduje się na kabinę prysznicową zamiast wanny. Kabiny prysznicowe są bez wątpienia bardziej praktyczne. Można z nich skorzystać dużo szybciej i zużyć przy tym mniej wody. Wybierając kabinę prysznicową zwróćmy uwagę na to czy drzwi są szczelne i odpowiednio zabezpieczone. Jeśli po każdym skorzystaniu z kabiny byłaby zachlapana cała łazienka, to na pewno stanie się to z czasem dla nas irytujące. Ważne jest też to z czego zostały wykonane drzwi kabiny. Te nowoczesne mają specjalne powłoki hydrofobowe, dzięki którym brud, ani zanieczyszczenia nie osadzają się i spływają z wodą.

Jeśli dysponujemy większą łazienką, bez wątpienia możemy zdecydować się na zakup wanny. Dzisiaj jest ona synonimem luksusu. Tak naprawdę jednak, to właśnie w niej można zrelaksować się i odprężyć. Chociaż nie jest tak praktyczna jak kabina, to na pewno dla wielu kąpiel w niej jest niezastąpiona. W nowoczesnych aranżacjach łazienek może pojawić się wanna wolnostojąca, lub też asymetryczna. Najpopularniejszym materiałem, z którego wanny są wykonane jest akryl. Jest on niezwykle przyjemny w dotyku i co najważniejsze nie wychładza wody, tak jak to mogą robić inne materiały.

Meble łazienkowe jako dopełnienie aranżacji

Współczesna łazienka nie może obyć się bez dobrze dobranych mebli łazienkowych. To one pomagają uporządkować całe wnętrze i nadać łazience niepowtarzalny charakter. Na rynku jest wielu producentów, którzy w swojej ofercie posiadają takie meble. Przed ich zakupem należy dokładnie sprawdzić z jakiego materiału zostały wykonane. Trzeba uzmysłowić sobie to, że materiał ten powinien być odporny na wilgoć oraz wysokie temperatury. Jeśli kupimy szafki i słupki od niesprawdzonego producenta, możemy zauważyć, że po jakimś czasie blaty puchną a warstwa wierzchnia zaczyna odklejać się.

Niektórym osobom może wydawać się, że meble łazienkowe są zarezerwowane tylko do dużych łazienek. Szafka podumywalkowa jednak zmieści się w tych małych. To ona jest najpopularniejszym meblem łazienkowym. Coraz większym powodzeniem zaczynają cieszyć się słupki. Te nowoczesne mają w sobie miejsce przeznaczone na kosz na brudną odzież czy też mopa.

Sprawdź więcej na: www.lazienkiabc.pl – meble do twojej łazienki!

Aranżacja nowoczesnej i ergonomicznej łazienki nie należy do najtrudniejszych. Należy jednak wszystkie swoje wybory przemyśleć. Łazienkę remontuje się rzadko, dlatego też zawsze korzystniej jest kupić lepszej jakości produkty, które to powinny posłużyć nam o wiele dłużej.

Współczesna łazienka nie musi być też biała. Wskazane są akcenty kolorystyczne, które lubimy. Ostatnio modne są odcienie szarości, które najlepiej współgrają z innymi barwami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here