Jak urządzić salon z kominkiem?

W przytulnym salonie aż chce się odpoczywać. Integralną częścią nastrojowych aranżacji są kominki do salonu. Ogień sprawi, że wieczorny wypoczynek nabierze nowego charakteru. Jak zaaranżować salon z kominkiem?

Przytulny salon i błysk ognia w kominku

Jak urządzić salon, w którym głęboki relaks stanie się codziennością? Kluczem do uzyskania niesamowitego efektu są trzy warunki: miękkie tkaniny i puszyste dywany o ciekawej fakturze, funkcjonalny stolik kawowy oraz kominek. Z zastosowaniem tych wskazówek urządzanie nastrojowego wnętrza nie może się nie udać. Miękkie meble wypoczynkowe sprawią, że wieczorami każdy z domowników rozsiądzie się wygodnie. Delikatny dywan, poduszki i koce to elementy zapewniające izolację termiczną i komfort. Pełnią one jednocześnie istotną funkcję dekoracyjną. Natomiast dzięki stoliczkowi można bezproblemowo sięgnąć po przekąski i napoje. Przypieczętowaniem całości są kominki do salonu. Salony z kominkiem to prawdziwa strefa odprężenia. 

Kominki do salonu – wskazówki praktyczne

Aby urządzić salon z kominkiem należy kierować się nie tylko względami estetycznymi. Niezwykle ważna jest także funkcjonalność i bezpieczeństwo. Rozróżnić można dwa podstawowe rodzaje kominków stosowanych we wnętrzach. Są to kominki do salonu otwarte oraz zamknięte. W przypadku wyboru kominków otwartych należy zachować odstęp około 2 – metrowy względem mebli wypoczynkowych. Gdy chodzi o kominki do salonu zamknięte odstęp ten jest mniejszy o średnio kilkadziesiąt centymetrów. Minimalna zachowana odległość dla kominków zamkniętych to 110 cm. Dodatkowym zabezpieczeniem jest płyta ochronna, która powinna mierzyć od minimum 60 cm dla zamkniętych instalacji po jeden metr w przypadku kominków otwartych. 

Jaki kominek do salonu wybrać?

Niezwykle istotny jest styl kominka. Dostępne są zarówno opcje klasyczne, jak też nowoczesne. Miłośnicy nastrojowych wnętrz w typie tradycyjnym i rustykalnym zainteresują się kamienną obudową kominka. Powierzchnia wyłożona kamieniami prezentuje się nastrojowo. W przypadku wnętrz loftowych i industrialnych zastosować można cegłę, metaliczne zdobienia i szkło. W tego typu designerskich aranżacjach lepiej sprawdzają się kominki zamknięte. Wnętrza nowoczesne i minimalistyczne warto uzupełnić o kominek o geometrycznym, prostym kształcie. Prostota nie umniejszy przy tym atrakcyjności kominka! Wzrok domowników skupi się na ciepłych płomieniach. 

Marzysz o nastrojowym wnętrzu, w którym łatwo zrelaksować się po zabieganym dniu? W salonie przyda się kominek. To rozwiązanie, które sprawdza się od lat. Kominki znajdują zastosowanie w każdym domu, niezależnie od stylu aranżacji. Dlatego nie wahaj się i spełnij marzenie o ciepłym i przytulnym salonie.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here