jakie świeczki wybrać na przyjęcie urodzinowe dziecka?

Pierwsze skojarzenie z urodzinami to tort urodzinowy, na którym widnieją świeczki. Ten moment, gdy dziecko musi zdmuchnąć świeczki jest kluczowy. Świeczkę należy zdmuchnąć nawet wtedy, gdy jest ona tylko jedna i znajduje się w niewielkim kawałku wypieku, zamiast w torcie. Jakie świeczki urodzinowe wybrać dla dziecka?

Tradycyjne świętowanie urodzin

Świętować urodziny możemy na wiele różnych sposobów, jednak stałym elementem każdych urodzin jest tort, w którym znajdują się świeczki urodzinowe. Przed zdmuchnięciem świeczek, solenizant powinien pomyśleć życzenie.

Jest to obowiązkowa czynność podczas zmiany wieku, dotyczy to zarówno dzieci, jak i dorosłych. Liczba świeczek, które ma zdmuchnąć solenizant powinna wynosić tyle ile lat kończy. Obecnie pojedyncze świeczki można zastąpić świeczkami cyframi, wtedy zamiast dmuchania wielu świeczek, możemy zdmuchnąć tylko jedną lub dwie.

Świeczki urodzinowe dla dzieci

Świeczki urodzinowe – jakie są rodzaje?

W dzisiejszych czasach bardzo często tradycyjny tort jest zastępowany przez babeczki, zwykłe ciasta, a nawet dania wytrawne. Tak samo jest ze świeczkami. Kiedyś używane były tylko cienkie, pojedyncze świeczki. Należało ustawić ich tyle a torcie, ile lat kończy solenizant. Było to jednak dość problematyczne w niektórych sytuacjach, ponieważ gdy ktoś kończył na przykład 70 lat, należało przygotować kilkadziesiąt świeczek.

Jeżeli tort był mały, świeczki mogły się na nim nie zmieścić, dodatkowo czasami osoby w starszym wieku nie mają tyle siły, żeby zdmuchnąć wszystkie świeczki naraz. Właśnie dlatego pojawiły się świeczki w formie cyfr. Dzięki nim możemy ograniczyć liczbę świeczek do jednej bądź dwóch, przy jednoczesnym zachowaniu tradycji.

Czym są race na tort?

Jeżeli chcemy urozmaicić tradycyjny tort, możemy zakupić specjalne race, które ostatnimi czasy stały się bardzo popularne. Z ich pomocą możemy sprawić, że moment dmuchania będzie spektakularny. Race są to zimne ognie, które po odpaleniu robią nam fajerwerki na torcie. Sprawdzają się znakomicie w przypadku ważnych uroczystości.

Przeczytaj też: https://www.bezpresji.pl/stroje-karnawalowe-dla-dzieci-czym-kierowac-sie-podczas-wyboru/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here