Jakie wybrać krzesło do pracy

Stanowisko pracy powinno być nie tylko wygodne, ale przede wszystkim zapewniać odpowiednie ustawienie sylwetki. Dzięki temu nawet po kilku godzinach siedzenia kręgosłup nadal będzie zrelaksowany. Przekonaj się zatem, czym powinno wyróżniać się krzesło do pracy!

4 najważniejsze cechy krzesła do pracy

Regulacja wysokości

Bardzo ważne jest to, aby krzesło wykorzystywane w pracy można było dostosować do wzrostu pracownika. Dzięki temu będzie mógł utrzymać wyprostowaną sylwetkę – szczególnie dotyczy to kręgosłupa i kolan. Możliwość regulacji wysokości wpływa pozytywnie nie tylko na zdrowie pracowników, ale również na wygodę. W końcu osoba, siedząca na krześle może swobodnie dostosować fotel do swoich potrzeb, a zarazem bez problemu będzie wykonywać swoje obowiązki przy dowolnej maszynie.

Mobilne krzesło

Ciekawym rozwiązaniem w przypadku krzeseł do pracy są również modele na kółkach typu https://fastservice.pl/produkt/krzeslo-szwalnicze-black-01-wh-rkw-10/. Przy ich pomocy pracownik może bez problemu przesunąć się na wygodną odległość od maszyny czy po prostu swojego stanowiska pracy. Dodatkowo z łatwością sięgnie po przedmioty, znajdujące się po obu bokach. Zwróć również uwagę na to, że fotele na kółkach można wykorzystywać nie tylko w biurach, ale też na halach przemysłowych. Wtedy bardzo ważne jest to, aby kółka były wykonane z trwałego tworzywa sztucznego.

Solidny materiał

Jeśli zastanawiasz się, czym powinno wyróżniać się krzesło do pracy, to przede wszystkim zwróć uwagę na trwały materiał. Dzięki temu zyskasz pewność, że fotel poradzi sobie w każdych warunkach, będzie w pełni bezpieczny dla pracowników, a do tego posłuży Twojej firmie przez wiele lat. Dlatego koniecznie sprawdź, z jakiego materiału wykonane jest siedzisko i oparcie. W przypadku hal przemysłowych, szwalni, sklepów czy hurtowni doskonale sprawdzi się splot tworzyw sztucznych w ciemnych kolorach. Najlepiej postaw na czarny lub brązowy kolor, ponieważ pozwalają ukryć wszelkie zabrudzenia. Poza tym kółka oraz pozostałe części krzesła muszą być naprawdę solidne, a do tego odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Amortyzator gazowy

Jeśli interesuje Cię fotel obrotowy z możliwością regulacji wysokości, to koniecznie wybierz model z amortyzatorem gazowym. To właśnie on odpowiada za powolną i stopniową zmianę ułożenia siedzenia. Wpływa to nie tylko na bezpieczeństwo podczas pracy – w końcu osoby siedzące nie muszą obawiać się nagłej zmiany wysokości. Oprócz tego sprawny amortyzator zwiększa wygodę podczas korzystania z fotela.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here