Łatwe sprzątanie

Wszyscy chcemy sprzątać łatwo, szybko i efektywnie. Wiadomo jednak, że za sukces w porządkach odpowiadamy nie tylko my, ale również jakość używanych środków. No właśnie, po czym poznać dobry środek? Czy warto zwracać uwagę na producenta chemii gospodarczej? Jacy producenci są polecani? Wyjaśniamy.

Pierwszy lepszy środek nie wystarczy

Na początek warto podkreślić, że wybór jakiegokolwiek środka nie jest dobrym pomysłem. Owszem, prawdopodobnie wybrany losowo produkt zadziała, ale jego jakość i wydajność są dużym znakiem zapytania. Często nie wiemy też, czy na pewno jest to środek bezpieczny dla czyszczonych powierzchni. Jeśli chcesz osiągnąć maksymalną efektywność sprzątania, musisz zwracać uwagę na to, jaki środek wybierasz.

Cena to nie wyznacznik jakości!

No dobrze… Czyli wystarczy wybrać droższy środek? Nie! W przypadku chemii gospodarczej cena nie jest wyznacznikiem jakości. Dlaczego? Niejeden producent chemii podwyższa cenę nie ze względu na właściwości produktu, lecz ze względu na… koszty marketingowe! Płacimy też za efekciarskie opakowanie lub “rewolucyjny” sposób produkcji. Tymczasem po porównaniu składów taniego i drogiego środka często okazuje się, że są one takie same.

Producent chemii – czy ma znaczenie?

Najłatwiejszym sposobem na weryfikację jakości środka jest zwrócenia uwagi na jego producenta. Oczywiście nie wszystkie marki można łatwo zweryfikować, ale prawie każdy producent chemii gospodarczej ma w sieci jakiegoś opinie np. recenzje na Facebooku lub oceny na forach internetowych. W ten sposób można łatwo sprawdzić, czy konsumenci polecają dane środki, a jeśli nie, to dlaczego.

Warto też kierować się tym, czy producent chemii jest polski. Przykładem takiej marki jest General Fresh – jej jakość można bez problemu zweryfikować. To polska marka, która działa na rynku od 30 lat! Trudno nie zaufać takiemu doświadczeniu. Dodatkowo w razie problemów z polskim producentem można się łatwo skontaktować. W przypadku chemii niewiadomego pochodzenia może to być utrudnione. Warto też dodać, że pewniejszy jest również skład środków krajowych producentów, bo aby takie środki trafiły na rynek, muszą spełniać unijne wymogi.

Profesjonalna chemia gospodarcza czy domowe środki?

A jak to jest z domowymi środkami czyszczącymi? Wprawdzie ocet i soda oczyszczona sprawdzają się świetnie podczas codziennych porządków, ale warto pamiętać, że mogą uszkodzić jakąś powierzchnię. Wynika to z faktu, że nie są to środki ani przetestowane, ani dostosowane do konkretnych zabrudzeń. Ponadto, profesjonalna chemia gospodarcza daje większy komfort użytkowania – sposób jej aplikacji jest łatwy i szybki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here