Meble fryzjerskie

Oferty i katalogi fryzjerskie przepełnione są różnorodnymi meblami, co niewątpliwie nie ułatwia wyboru podczas ich zakupu. Zwłaszcza, jeśli trzeba skompletować wszystkie i dopasować je pod względem funkcjonalności i wystroju wnętrza. W profesjonalnym salonie dobrej jakości meble fryzjerskie to element obowiązkowy. Jak jednak je wybrać? Czym kierować się przy ich wyborze? Jak sprawić, aby dobrze komponowały się z wnętrzem? Na co jeszcze zwrócić uwagę? O tym można przeczytać poniżej!

Podstawowe meble fryzjerskie – co wchodzi w ich skład?

Zastanawiając się, jakie meble fryzjerskie wybrać, wcześniej warto w ogóle dowiedzieć się, jakie z nich są niezbędne. Oczywiście pierwszy na myśl nasuwa się fotel i rzeczywiście bez niego trudno byłoby przygotować klientowi piękną fryzurę. Z tym że nie tylko on musi odczuwać wygodę i komfort obsługi. Również fryzjer powinien czuć się swobodnie i mieć bezpośredni dostęp do włosów z praktycznie każdej strony. W związku z tym fotel powinien być obrotowy, mieć podłokietniki oraz regulowane oparcie i wysokość. Większą wygodą może zapewnić również podpórka pod stopy, ale nie jest ona konieczna. Drugim elementem, który składa się na meble fryzjerskie, są konsolety. Choć tak brzmi ich profesjonalna nazwa, to tak naprawdę są to po prostu lustra z szafką, półką lub szufladą. Klient może na bieżąco śledzić, na jakim etapie jest praca fryzjera, a z kolei on mieć pod ręką wszelkie potrzebne narzędzia. Przy czym bardzo ważne jest to, aby konsolety były odpowiednio oświetlone. I tym sposobem można przejść do trzeciego wyposażenia salonu, jakim są lampy. Dobrego światła potrzebują nie tylko lustra, ale również wszystkie pomieszczenia. W tym także poczekalnia. Co ciekawe, z reguły wybiera się inne rodzaje żarówek. Te przy konsoletach powinny, jak najlepiej pokazywać twarz i nową fryzurę klienta, jednocześnie nie zniekształcając koloru cery, włosów i rysów twarzy. Natomiast lampy sufitowe muszą podkreślać wystrój wnętrz i wszystkie jego atuty. Kolejnym meblem fryzjerskim jest myjnia, która składa się z reguły z umywalki oraz fotela. Czasem urozmaica się ją również o myjkę z masażem. Stanowisko do mycia głowy najczęściej ustawiane jest w głębi pomieszczenia, aby zapewnić klientowi minimum prywatności. Jest to moment, w którym powinien się odprężyć, zrelaksować i przygotować na nową fryzurę. W salonie nie może też zabraknąć sporej ilości szafek. Wszystkie narzędzia powinny być poukładane i nie leżeć na wierzchu, nie tylko ze względu na funkcjonalność, ale także higienę. Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie mebli fryzjerskich z przeszkleniami. Dzięki temu klient już na pierwszy rzut oka będzie widział, jakie kosmetyki i urządzenia są wykorzystywane i miał możliwość przekonać się, że przechowywane są z należytą starannością. Ostatnim, ale nie mniej ważnym aspektem, o który trzeba zadbać wybierając meble fryzjerskie, jest taboret wyposażony w gumowe kółka i regulowaną wysokość oraz pozbawiony oparcia. Chociaż nie każdy fryzjer preferuje pracę na siedząco, to i tak często musi spędzać na krześle przynajmniej kilka godzin dziennie. Wygodne siedzisko i wspomniane cechy sprawią, że będzie mógł bez trudu poruszać się po salonie i dotrzeć do włosów klientów z każdej strony bez konieczności wstawania.

Jak dopasować meble fryzjerskie do wnętrza?

Meble fryzjerskie poza samym wyglądem powinny cechować się funkcjonalnością, wygodą i praktycznością. Jeżeli nie będą spełniały któregoś z tych czynników, to odbiór klienta i jego zadowolenie z usługi mogą nie być zbyt pozytywne. Nawet najlepiej wykonana fryzura nie sprawi, że człowiek zapomni o dyskomforcie, na który został skazany. Nie można też zapomnieć, że meble fryzjerskie muszą pasować do wnętrza salonu. Dlatego nie bez znaczenia jest ich kolor. Najbardziej popularne są fotele i hokery w jasnych bądź ciemnych barwach. Jest to bardzo elastyczne rozwiązanie. Jeśli nawet w danym pomieszczeniu dojdzie do radykalnych zmian, to meble fryzjerskie i tak będą się doskonale prezentować. Wybierając bardziej nieoczywiste kolory, trzeba mieć na uwadze, że remont w przyszłości może być związany z ich przedterminową wymianą.

Na jakie kwestie warto zwrócić uwagę przed zakupem?

Tak właściwie wszystkie najistotniejsze kwestie dotyczące mebli fryzjerskich zostały już poruszone. Niemniej jednak trzeba wspomnieć o jakości. Im będzie lepsza, tym właściciel salonu zyskuje większą pewność, że posłużą klientom dłużej. Warto także uwzględnić ilość wolnej powierzchni. Przy dużym lokalu można trochę zaszaleć, o ile pozwolą nam na to środki finansowe i przykładowo wybrać większe fotele. Poza tym wszystkie meble fryzjerskie muszą być odporne na wilgoć i wysokie temperatury. W końcu podczas pracy fryzjera nietrudno o rozprysk wody, a suszarki i inne grzejące narzędzia działają praktycznie przez cały czas.

Gdzie kupić meble fryzjerskie?

Wybierając meble fryzjerskie,  trzeba bardzo dokładnie zapoznać się z ofertą poszczególnych producentów. Wybór jest naprawdę szeroki, a ceny i jakość naprawdę zróżnicowana. Przy zakupach w sklepie online warto zwrócić uwagę na opcję dostawy oraz płatności. Najlepiej, aby możliwa była dostawa do salonu przez kuriera. Dzięki temu kupujący przy odbiorze może obejrzeć zakupiony sprzęt i zweryfikować jego nienaruszenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here