narożniki

Odpowiedni zestaw wypoczynkowy odgrywa bardzo ważną rolę w każdym salonie. Model należy dopasować przede wszystkim do wielkości pomieszczenia oraz do potrzeb domowników.

Wiele osób zastanawia się jak wybrać meble tapicerowane producent do salonu. Specjaliści w salonach meblowych służą radą i pomocą w doborze właściwego zestawu. Warto wybierać modele o nowoczesnych kształtach, które będą niebanalne i oryginalne. Zakup kanapy lub zestawu mebli to inwestycja na kilka lat, dlatego warto ją dobrze przemyśleć.

Przed zakupem można zapoznać się z katalogiem poszczególnych producentów i zamówić wybrany produkt. Niestety czas oczekiwania na realizację zamówienia zazwyczaj jest dość długi i wynosi kilka tygodni.

Sklepy i salony meblowe posiadają niezwykle bogaty asortyment. W ofercie znaleźć można między innymi narożniki do salonu, sofy tapicerowane, fotele, podnóżki, finki, tapczany oraz fotele bujane. W zależności od potrzeb, kanapy oraz rogówki posiadają możliwość rozłożenia, mają regulowane zagłówki bądź dodatkowe półki wewnątrz podłokietników. Tkaniny również są bardzo różnorodne. Największą popularnością cieszą się zestawy wykonane ze skóry ekologicznej, skóry naturalnej, weluru lub tradycyjnej tkaniny.

Aby ożywić pomieszczenie warto zdecydować się na model utrzymany w żywej i niebanalnej kolorystyce. Meble w stonowanych kolorach można udekorować kolorowymi poduszkami. Bardzo bogatą ofertę mebli tapicerowanych posiadają również sklepy internetowe. Każdy model jest dokładnie opisany. W nowych modelach kanap i rogówek najczęściej zainstalowany jest mechanizm lekkiego i cichego rozkładania.

Wybrany produkt jest dostarczany wprost do domu klienta w ciągu kilku dni roboczych. Koszt dostawy wynosi najczęściej kilkadziesiąt złotych. Niekiedy meble wymagają złożenia. Zawiasy i inne elementy najczęściej objęte są wielomiesięczną gwarancją na wypadek uszkodzenia.

Należy pamiętać, aby sofy tapicerowane i fotele czyścić jedynie przy pomocy odpowiednich środków chemicznych. W przypadku trudnych zabrudzeń czyszczenie dobrze jest zlecić profesjonalnej firmie, która świadczy tego typu usługi. Czyszczenie odbywa się w domu klienta, co jest bardzo komfortowym rozwiązaniem. Po czyszczeniu meble są odkurzane i dokładnie osuszane, aby jak najszybciej można je było ponownie użytkować. Koszt takiej usługi mieści się w przedziale od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Cena uzależniona jest od czasu pracy i ilości zużytych środków chemicznych. Po czyszczeniu meble przyjemnie pachną i wyglądają jak nowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here