Morski sznyt w pokoju? Dekoracje marynistyczne odmienią Twoje wnętrze!

Padła decyzja, zmieniamy wystrój mieszkania, a przy okazji robimy większy remont. Co zmienić w swoim domu? Przede wszystkim można pomyśleć o zmianie charakteru sypialni czy salonu. Jeśli lubimy morze i wszystko, co z nim związane, powinno się rozważyć pokój w stylu marynistycznym. W końcu kolorystyka morska z dominującym błękitem nadaje przestrzeni harmonijnego i wyjątkowego klimatu. Co więcej, nawet jeśli nie robimy wielkiego remontu, to już samo dodanie odpowiednich dodatków i akcesoriów może kompletnie odmienić i odświeżyć właściwie dowolne pomieszczenie. Zobaczcie, jakie propozycje mebli, akcesoriów i zdobień wybraliśmy dla marynistycznego domu!

Modele żaglowców – stylowy dodatek do salonu i sypialni

Modele żaglowców i łodzi kojarzą nam się prawdopodobnie z drogimi i snobistycznymi pokojami rodem z amerykańskich filmów. Prawda jest taka, że takie gadżety są bardzo uniwersalne i stanowią świetne uzupełnienie pokoi o wystroju klasycznym, eklektycznym czy nowoczesnym. Rozmiar modelu statku będzie przede wszystkim podyktowany metrażem pokoju i wysokością sufitu. Opcją minimalistyczną będą statki w butelce zajmujące zajmujące zaledwie paręnaście centymetrów sześciennych kubatury pokoju. Pełnowymiarowe modele żaglowców to już koszt rzędu nawet paru tysięcy złotych i sprawdzą się w przestronnych salonach i gabinetach. Tego typu ozdoby stanowią ceikawe dopełnienie przestrzeni i mogą pełnić rolę prezentu dla fana marynistyki. Jeśli wasz brat, ojciec czy ktokolwiek bliski uwielbia żeglować i ma trochę miejsca w pokoju – kupcie mu piękny żaglowiec! Kto wie, może akurat będzie dostępna replika łodzi, na której dana osoba pływała.

Koła sterowe, dzwony żeglarskie, kompasy

Jeśli chodzi o akcesoria ścienne, to dobrym wyborem może być wiernie odwzorowane koło sterowe. Może być to zwyczajna replika koła w skali lub w pełnym wymiarze. Często umieszcza się w środku ozdoby dodatkową tarczę zegara, by nasz gadżet miał praktyczne zastosowanie. Koła sterowe dobrze komponują się ze ścianami pomalowanymi w charakterystyczne marynarskie paski – najlepiej w odcieniach niebieskiego.

Dzwon żeglarski to ważny element na wszystkich pływających łodziach, który wiążę się z tradycjami morskimi. Oczywiście w mieszkaniu czy domu nie musi, tak jak w przypadku żaglowców, informować i alarmować o ważnych wydarzeniach. Sprawdzi się jako piękna, błyszcząca ozdoba.

Kompasy i lunety żeglarskie to nieodłączne elementy historycznego wyposażenia marynarzy. Bardzo często kompasy są stylizowane oczywiście na XIX-wieczne urządzenia wskazujące północ. Przy wyborze należy sprawdzić, czy kompas jest jedynie ozdobą (pokazującą przypadkową stronę świata), czy rzeczywiście można go stosować. Lunety to już zapomniany element sprzętowy na statku, jednak niektórzy dalej ją z powodzeniem stosują, będąc wiernym morskiej tradycji. Kieszonkową lunetę kupimy już za parędziesiąt złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here