Na jaką lampę stojącą do salonu się zdecydować

Lampy stojące to jeden z najpopularniejszych rodzajów domowego oświetlenia, sprawdzający się w różnych przestrzeniach. Niewątpliwie, do najważniejszej z nich należy salon – centrum każdego mieszkania, gdzie odpoczywamy na co dzień z rodziną, a także przyjmujemy gości. Musi być więc on równocześnie funkcjonalnym i reprezentacyjnym wnętrzem. Taka powinna być też lampa stojąca do salonu. Zastanawiasz się jaką z nich wybrać? W takim razie zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Lampy stojące – rodzaje

Pod pojęciem lampy stojącej kryje się wiele rodzajów oświetlenia. Obecnie na rynku znajdziemy szeroki wybór modeli, przeznaczonych do różnych wnętrz. Prym wśród nich wiodą te projektowane z myślą o salonie, sypialni, oraz kuchni. (Przykładem może tu być sklep Multilampy. Asortyment jego lamp stojących znajdziecie pod poniższym adresem: www.multilampy.pl/lampy-stojace-podlogowe). Różnią się nie tylko przeznaczeniem, ale również stylem. Dlatego też w sklepach z oświetleniem zobaczymy nowoczesne modele idealne do przestrzeni industrialnych / loftowych i minimalistycznych, a także bardziej klasyczne egzemplarze, jak choćby lampy świecznikowe. Dużą popularnością cieszą się również bardziej uniwersalne lampy z abażurem oraz te w których możemy regulować wysięgnik.

Praktyczność i atmosfera

Jak już wspominaliśmy, jeśli chodzi o oświetlenie podłogowe, to najczęściej poszukujemy lampy stojącej do salonu. Jest to bowiem wnętrze, które wymaga „doświetlenia”. Główne źródło światła to często za mało, by wydobyć z mroku wszystkie zakamarki naszego salonu i pozwolić, by objawił się on światu w całej swojej krasie. Ma to szczególne znaczenie w jesienne oraz zimowe miesiące roku, kiedy to cierpimy na deficyt słonecznych dni. Lampę taką najczęściej umieszczamy na peryferiach salonu, a więc obok kanapy lub fotela. Dzięki temu może ona służyć nam również jako lampa do czytania.

Lampy stojące do salonu pełnią jednak nie tylko czysto praktyczną funkcję. Z ich pomocą stworzymy we wnętrzu odpowiednią atmosferę do odpoczynku, spotkań z przyjaciółmi, czy też po prostu wspólnych wieczorów z najbliższymi. Innymi słowy, dzięki nim możemy mieć bezpośredni wpływ na swój komfort i samopoczucie w „domowych pieleszach”. Czy trzeba komukolwiek mówić, jak ważne jest to dla ogólnej jakości naszego życia?

Jaka lampa stojąca do salonu?

Lampa stojąca, podobnie zresztą jak i inne części wyposażenia, powinna być dobierana w zgodzie z naszymi potrzebami oraz warunkami. Co to oznacza w praktyce? Na samym początku musimy określić nasze priorytety. Szukamy oświetlenia, które będzie tylko estetycznym dodatkiem, czy też może bardziej zależy nam na jego funkcjonalności? A może interesuje nas i jedno i drugie? W tym wypadku powinniśmy sięgnąć po lampy zaprojektowane w zgodzie ze skandynawskim sposobem myślenia o designie. Doskonale sprawdzą się one w salonie urządzonym w tym stylu, ale nie tylko. Dobierajmy lampy zawsze uwzględniając wygląd wnętrza, ale nie starajmy się też robić tego na siłę. Czasem lepiej jest zdecydować się na mniej stylową, funkcjonalną lampę, niż wydać sporo pieniędzy na modny, ale bezużyteczny „rekwizyt”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here