Niezbędne wyposażenie każdej nowoczesnej kuchni

Urządzasz swoją kuchnię na nowo? A może dopiero zaczynasz wykańczać swoje mieszkanie i szukasz pomysłów na to, jak unowocześnić kuchnię? Zobacz, jakie sprzęty AGD, meble i pomysłowe rozwiązania sprawią, że To pomieszczenie bez trudu odpowie na potrzeby użytkownika XXI wieku!

Nowoczesna strefa gotowania

Jedną z ważniejszych kuchennych przestrzeni jest strefa gotowania – to tam powstaje to, co w kuchni najważniejsze, czyli posiłki. I nie chodzi wcale o samo jedzenie, ale to, czym potrafi ono być dla całej rodziny – czynnikiem spajającym, pozwalającym się codziennie spotkać po ciężkim dniu pełnym wyzwań, ale i sprawiającym fizyczną przyjemność. Dlatego też strefa gotowania powinna być starannie zaplanowana – elegancka i funkcjonalna zarazem.

Takie cechy bez wątpienia posiadają nowoczesne płyty indukcyjne, dzięki którym łatwiejsze i szybsze jest nie tylko samo gotowanie, ale i sprzątanie po przyrządzonym posiłku. Płaskie i gładkie wystarczy przetrzeć, by odzyskały swój wyjątkowy charakter. Uzupełnieniem płyty grzejnej będzie zabudowany piekarnik wyposażony w nowoczesne funkcje i wygodny w obsłudze wyświetlacz dotykowy. Zadbaj również, by obok strefy gotowania znalazł się spory kawałek blatu roboczego!

Meble – stylowe i dopasowane do potrzeb

Lodówka na miarę XXI wieku

Równie ważnym urządzeniem w każdej kuchni jest lodówka – ta do nowoczesnej przestrzeni powinna jednak oferować więcej, niż standardowe modele. Świetnym wyborem w tym przypadku będzie zakup lodówki wyposażonej w duży ekran, połączonej z internetem oraz mającej zamontowane kamerki, dzięki którym na bieżąco masz wgląd w zawartość komór. Na takiej lodówce możesz przeglądać strony internetowe w poszukiwaniu przepisów, zostawiać multimedialne wiadomości na drzwiach dla rodziny – nawet jeśli jesteś poza domem – oraz na bieżąco tworzyć listy zakupów, które następnie znajdziesz w aplikacji w telefonie.

Kuchnia otwarta na salon?

Szczyty popularności zyskuje obecnie koncepcja połączenia ze sobą kuchni i salonu. Ma to na celu zwiększenie dostępnej powierzchni obu pomieszczeń i stworzenie choć odrobiny otwartej przestrzeni wewnątrz mieszkania. Często uzupełnieniem takich rozwiązań staje się wyspa kuchenna, czyli specjalny mebel ustawiony na styku dwóch stref – gotowania i odpoczynku. Do tego rozwiązania często dołączana jest także część jadalna z dużym stołem, jeśli tylko pozwala na to metraż pomieszczenia.

Kuchnia otwarta na salon

Meble – stylowe i dopasowane do potrzeb

Jeśli podobają Ci się najnowsze trendy urządzania wnętrz, z pewnością zdecydujesz się na zabudowę kuchenną. Meble stanowiące jeden ciąg umożliwiają maksymalnie ekonomiczne zagospodarowanie przestrzeni, tworząc sporo miejsca do przechowywania. Wybierz szafki, których drzwi będą w formie dużych szuflad, a same półki będą się wysuwały – dzięki temu zyskasz jeszcze łatwiejszy dostęp do schowanych w nich przedmiotów. Dobierz do mebli odpowiedni sprzęt AGD i ciesz się całkowicie spójną, elegancką i nowoczesną kuchnią w swoim mieszkaniu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here