remont łazienki

Każde pomieszczenie w naszym domu lub mieszkaniu potrzebuje osobnej troski. Jednak, o ile podstawowy remont salonu (na przykład: malowanie, tapetowanie) możemy regularnie wykonywać na własną rękę, o tyle na samodzielny remont łazienki decyduje się niewiele osób. Trudno się dziwić. W grę wchodzą zadania wykończeniowe oraz hydraulika. Do tego typu prac zatrudniamy więc fachowców, a sami podejmujemy decyzję w zakresie wyglądu łazienki. Na jakie produkty warto zwrócić uwagę, remontując łazienkę? Oto kilka porad.

Jakie płytki łazienkowe wybrać?

Podstawową decyzją podczas renowacji łazienki z całą pewnością jest wybór płytek łazienkowych. W zależności na to, jakie kafelki się zdecydujemy, będzie to miało wpływ na pozostałe decyzje odnośnie chociażby koloru ścian lub umeblowania.

W sprzedaży znaleźć można szereg płytek dedykowanych do wyłożenia ścian oraz podłogi w łazience. Bogatą ofertę płytek i innych akcesoriów łazienkowych prezentuje sklep Domus, którego strona internetowa znajduje się pod adresem https://domus-sklep.pl/.

Do wyboru są płytki łazienkowe o różnych kształtach i w różnych rozmiarach. W opcji są płytki prostokątne, kwadratowe, oktagonalne, heksagonalne oraz płytki o nietypowych kształtach. Mimo że płytki o niewielkich rozmiarach wciąż mają swoich zwolenników, to jednak ogromną popularnością w ostatnim czasie cieszą się płytki w większych rozmiarach (na przykład: 60 cm x 60 cm, 60 cm x 120 cm, 90 cm x 90 cm).

Jeśli chodzi o strukturę i kolorystykę płytek do łazienki, to wybór jest imponujący. Wachlarz produktów sklepu Domus obejmuje płytki jednokolorowe (na przykład białe, czarne) i wielokolorowe w wersji matowej lub błyszczącej. Na uwagę zasługują kafle imitujące drewno, kamień, marmur, cegłę, metal, beton. Pasują do łazienek w stylu klasycznym, glamour, retro i vintage, minimalistycznym, industrialnym.

Co powinno znaleźć się na wyposażeniu łazienki?

Łazienka to zbiór akcesoriów niezbędnych do utrzymania higieny. To, na jakie zdecydujemy się wyposażenie, zależy przede wszystkim od wielkości pomieszczenia.

Jeśli posiadamy łazienkę niewielkich rozmiarów, to umieszczamy w niej jedynie niezbędną armaturę. Jest to zazwyczaj brodzik lub wanna z baterią prysznicową, umywalka z kranem i muszla klozetowa. Jeśli w naszym mieszkaniu znajduje się większych rozmiarów pokój łazienkowy, to można doposażyć go w dwie umywalki oraz bidet. Modne staje się także umieszczanie w łazience zarówno wanny, jak i prysznica.

W ofercie sklepu Domus znajdują się wanny, brodziki i prysznice o różnych gabarytach i konstrukcjach. Wybrać można wanny prostokątne, narożne asymetryczne i wolnostojące. Także brodziki i kabiny prysznicowe dostępne są w wielu wariantach. I nie chodzi tylko o ich wymiary. Kabiny prysznicowe mogą mieć wykończenia w kolorze srebrnym, jak również białym lub czarnym.

O czym nie można zapomnieć przy remoncie łazienki?

Istotny wpływ na komfort użytkowania łazienki mają detale, których często nie widać. Mowa o odpływach, syfonach i korkach. Przed zakupem warto dopytać czy odpływ lub syfon jest kompatybilny z zakupioną umywalką bądź prysznicem.

Ogromne znaczenie ma materiał oraz jakość wykonania. Nie warto oszczędzać na tego typu asortymencie. Gwarancję niezawodności dają jedynie sprawdzeni producenci i sprzedawcy. Jeśli zależy nam na tym, aby łazienka po remoncie była funkcjonalna i stylowa przez lata, warto skorzystać z oferty sklepu Domus.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here