Projektowanie wnętrza domu

Z natury jesteśmy ludźmi oszczędnymi i nie lubimy bezsensownie tracić pieniędzy, jeśli tylko nie musimy ich wydawać. Gdy możemy coś zrobić sami, po prostu to robimy, bo w ten sposób rezygnujemy z konieczności nawiązywania współpracy z zewnętrznymi firmami. Rzadko kiedy zlecamy im zatem takie projektowanie wnętrz, uznając, że podobne efekty wizualne zdołamy osiągnąć sami. A jest w tym sporo prawdy, bo jeśli tylko rzetelnie zajmiemy się aranżowaniem swoich pomieszczeń, będziemy nimi koniec końców naprawdę zachwyceni.

Ustalmy więc swój plan działania. Zamiast od razu biegać po tych wszystkich sklepach z dodatkami do domów i wybierać spośród nich drobne ozdoby – firanki lub obrazy – skupmy się na pewnych podstawach. Określmy, w jakim stylu mają być utrzymane nasze wnętrza. Oczywiście możemy je później pomieszać, ale musimy przyjąć jakąś ogólną koncepcję. Jeżeli podobają nam się domy klasyczne i eleganckie, właśnie w oparciu o te nurty architektoniczne projektujmy swoje wnętrza. Jeśli natomiast najlepiej czujemy się w minimalistycznie zaprojektowanych obiektach, zainteresujmy się stylem skandynawskim, który idealnie sprawdza się w mniejszych mieszkaniach czy nawet kawalerkach.

Aranżacja wnętrz stanie się o wiele prostsza i przyjemniejsza, jeśli nie będziemy do niej podchodzić zbyt poważnie. Nie wszystko musi być perfekcyjne. Nasz dom nie jest muzeum czy obiektem sztuki, aby każdy jego element musiał współgrać z pozostałymi detalami. Zaszalejmy więc trochę i nie bójmy się zastosowania odważnych rozwiązań. Jeśli mamy ochotę na połączenie minimalistycznych mebli z niesamowicie strojnymi i dekoracyjnymi dodatkami, po prostu to zróbmy i spełnijmy swoje skryte pragnienia. Mimo iż profesjonalny architekt wnętrz z firmy AIN Projektowanie Wnętrz zapewne nie pochwaliłby takich działań, my nie jesteśmy specjalistami od architektury i nie musimy postępować dokładnie tak jak oni. Umieszczajmy więc w pomieszczeniach te rzeczy, które po prostu się nam podobają. Perfekcja w takim przypadku wbrew pozorom nie jest wskazana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here