Choć dziś większość projektów odbywa się na komputerze i tablecie, czasami istnieje też potrzeba wyrysowania czegoś na papierze. Każdy, kto projektuje, zarówno grafik, jak też architekt, ilustrator, inżynier budownictwa czy osoba zajmująca się aranżacją wnętrz musi mieć odpowiednie światło w miejscu pracy. Jaką lampkę wybrać?

Ważne kryteria wyboru lampki biurkowej

Wiele z tych osób większą część pracy wykonuje w zaciszu własnego domu, dlatego też może samemu wyposażyć się w dobry sprzęt, nie będąc uzależnionym pod tym względem od pracodawcy.

Do wytężonej pracy przy kartce papieru niezbędne jest światło kierunkowe, najlepiej ze zginanym pałąkiem, za sprawą którego możemy dokładnie regulować kąt padania światła. U osób praworęcznych lampka powinna być ustawiona z lewej strony, u osób leworęcznych –na odwrót. Lampki na biurko do nowoczesnego gabinetu powinna charakteryzować prosta konstrukcja i funkcjonalność. Dobrze też, aby lampka była wydajna, a to zapewnia technologia LED, która – w przeciwieństwie do świetlówek – nie wykorzystuje szkodliwej rtęci, zużywając też znacznie mniej prądu.

Prosta konstrukcja i minimalny wygląd. Lampka SWAN LED

Lampa biurkowa diodowa SWAN LED została wykonana z tworzywa sztucznego. Cechuje ją modny minimalistyczny wygląd i uproszczona konstrukcja. Co ważne, model SWAN ma możliwość zmiany kąta nachylenia i dostosowania kąta padania światła na płaszczyznę, na którą patrzymy. Dzięki możliwości przyciemnienia, model jest wielofunkcyjny i po skończonej pracy może służyć za lampkę nocną. Jest objęty gwarancją na 3 lata. Lampa jest dostępna w trzech kolorach do wyboru: białym, czarnym i czerwonym.

Lampka diodowa do domowego biura – oświetlenie przyjazne dla oczu

Lampa biurkowa diodowa Polux Tulus w białej obudowie to dobry wybór do codziennego użytkowania. Napięcie 230 V, energooszczędne światło typu LED i możliwość wkręcenia żarówki o mocy 5,9 W sprawia, że lampka świetnie nadaje się do wszelkiej maści prac plastycznych i projektowych. Strumień światła wynoszący 337 lumenów o ciepłej barwie zapewnia odpowiednią widoczność po zmroku. Ponadto, światło LED, w przeciwieństwie do tradycyjnych świetlówek, nie emituje drażniącego dla oczu mrugania, zapewniając ciągły dostęp światła. Nowoczesny wygląd lampki sprawia, że dobrze się prezentuje, ustawiona w nowocześnie urządzonych wnętrzach z przewagą bieli.

Ciekawym rozwiązaniem na rynku, które pozwala lepiej doświetlić pomieszczenie, są również lampki mocowane na praktycznym klipsie. Mogą być one uzupełnieniem dla tradycyjnej lampki ustawionej na biurku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here