Trzy pomysły na świetny prezent ze sklejki dla dziecka

Ze zwyczajnej drewnianej sklejki można wyczarować prawdziwe cuda. Zabawki z wykorzystaniem popularnego surowca biją rekordy popularności wśród rodziców ceniących nowoczesne i ekologiczne rozwiązania. W ten sposób można zapewnić pociechom bezpieczeństwo i zmniejszyć ilość plastiku w ich otoczeniu. Sprawdź, jakimi prezentami ze sklejki na pewno będzie zachwycone każde dziecko.

Domki ze sklejki

Prawie każda mała dziewczynka lubi zabawę lalkami. Z tego powodu na pewno będzie przeszczęśliwa, jeśli na najbliższe urodziny lub Boże Narodzenie dostanie piękny domek dla lalek ze sklejki, w którym będzie mogła samodzielnie zaaranżować wnętrza przy pomocy dołączonych do prezentu mebelków ze sklejki. Wymyślanie kolejnych przygód dla swoich lalek może pochłonąć córkę lub wnuczkę na naprawdę wiele dni.

Domek ze sklejki może być również świetnym upominkiem dla chłopca. Zamiast dziewczęcych modeli z kwiatami i pastelowymi kolorami, które mogą nie przypaść do gustu małemu mężczyźnie, można wybrać drewniane budynki będące mini-garażami lub posterunkami policji. Dodatkowo do zestawu mogą być dołączone pojazdy ze sklejki, które na pewno zdobędą uznanie każdego fana motoryzacji. Starannie wykonane domki mogą również pełnić funkcję dekoracji pokoju dziecka.

Gry edukacyjne

Bardzo uniwersalnym i na dodatek rozwijającym podarkiem mogą być gry wykonane z drewna. W ofercie polskiej firmy Zesklepu.com można znaleźć ciekawą grę edukacyjną Alfabet „Zoo”, która może zachęcić dziecko do nauki liter i czytania. Ponadto taka zabawka może być wykorzystana podczas zabaw grupowych, dzięki którym maluch może nauczyć się zdrowej rywalizacji, a także poczuć smak zwycięstwa i porażki.

Sporo frajdy może dostarczyć również gra pamięciowa „Memory”, która jest przeznaczona dla minimum dwojga dzieci. Jest to świetny sposób na rozwój umiejętności społecznych, a także zajęcie rodzeństwa pełną emocji zabawą na wiele godzin. Edukacyjną grę można również wykorzystać do budowania więzi rodzinnych, zwłaszcza gdy pogoda na zewnątrz nie sprzyja długim spacerom, wycieczkom rowerowym czy też wizytom na placu zabaw.

Mapa świata

Wiele maluchów w wieku szkolnym przeżywa etap zafascynowania podróżami palcem po mapie. Jest to świetna okazja do zaszczepienia w dziecku zamiłowania do podróży oraz ciekawości względem otaczającego je świata. Mały geograf i podróżnik na pewno będzie uśmiechał się od ucha do ucha, jeśli na ścianie w jego pokoju zawiśnie sporych rozmiarów mapa świata wykonana z solidnej, drewnianej sklejki.

Taki prezent może być początkiem wielkiej pasji, sprawdzić się jako pomoc naukowa, a także po prostu posłużyć jako niesamowicie oryginalna dekoracja. Dostępna w sklepie zesklejki.com mapa świata przedstawia nie tylko kontynenty, ale także zamieszkujące je zwierzęta. W ten sposób dziecko może dodatkowo poznać europejską czy też australijską faunę. Mapa z brzozowej sklejki to bardzo uniwersalny dodatek, który może pozostać w pokoju dziecka nawet w wieku nastoletnim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here