Zielona przestrzeń wokół domu to skarb, o którym mieszkańcy ciasnych bloków mogą tylko pomarzyć. Szczęśliwi posiadacze ogrodu, aby w pełni cieszyć się z korzyści, jakie niesie on ze sobą, muszą jeszcze zadbać o jego odpowiednie wyposażenie. Jakich mebli nie może zabraknąć w ogrodzie?

Włoskie meble tapicerowane – idealne na przydomowy taras

W ostatnich latach sporym powodzeniem cieszą się ogrodowe meble tapicerowane. Projektanci sof wypoczynkowych pokazali, że również zestawy stojące na zewnątrz mogą być w pełni komfortowe. Meble tapicerowane, z uwagi na zastosowany w nich materiał, mogą, choć wcale nie muszą, znajdować się pod zadaszeniem. Dlatego też, idealnym miejscem do ich ustawienia jest taras. Warto jednak wiedzieć, że producenci zadbali również o to, aby tkanina, z jakiej wykonano meble, miała podwyższoną odporność na wilgoć. Konstrukcja z aluminium daje gwarancję solidności na lata.

Wygoda i funkcjonalność to oczywiście nie wszystko. Tapicerowane meble ogrodowe muszą wpisywać się w nowoczesne trendy wzornicze. Z tego też powodu są zazwyczaj wykonane z ramy w kolorze chromu i wypełnienia w postaci pianki, na której znajduje się tkanina w białym, szarym lub beżowym kolorze. Neutralna i raczej zimna barwa dobrze wpasowuje się w elewację nowoczesnego domu.

Do tak dobranych sof wypoczynkowych warto dobrać stół na taras z blatem szklanym. Szczególnie ciekawą opcją jest stół ogrodowy z rozsuwanym blatem, który można powiększyć w razie potrzeby, na przykład gdy organizujemy urodziny i zaprosimy większą liczbę gości. Sofy ogrodowe ze stolikami kawowymi są odporne na warunki atmosferyczne.

Meble obiadowe i wypoczynkowe do ogrodu. W które warto zainwestować?

Domownicy, którzy uwielbiają spędzać każdą wolną chwilę na wolnym powietrzu, mogą przenieść się do ogrodu również w porze posiłku. Wiosną czy latem nie ma nic przyjemniejszego niż zjedzenie obiadu wśród kochających osób, w otoczeniu beztroskiej zieleni i śpiewu ptaków. Nowoczesne meble obiadowe składają się zwykle z aluminiowych krzeseł utrzymanych w białej lub srebrnej kolorystyce. Wybierając zestaw do ogrodu, warto zadbać o to, aby krzesła były wyposażone w praktyczne podłokietniki. Wysokość siedziska powinna być odpowiednia do wysokości dobranego do zestawu stołu. W przypadku mebli ogrodowych liczy się również ich lekkość – krzesła powinno dać się szybko i bezproblemowo przenieść, na przykład do innej części ogrodu lub łatwo schować na zimę do garażu.

Designerskie meble obiadowe i sofy wypoczynkowe na taras można znaleźć w sklepie internetowym https://dominova.com.pl/meble-ogrodowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here