Znalezienie odpowiedniej bramy garażowej stanowi często duży problem. Podczas rozważania takich kwestii jak jakość, bezpieczeństwo i design, można napotkać wiele wątpliwości. Poniżej prezentujemy pięć najczęstszych dylematów związanych z wyborem najbardziej optymalnego produktu.

  1. Lubię gromadzić wiele rzeczy, a przechowuję je w garażu. Zależy mi, by jego mała powierzchnia była dobrze zagospodarowana. Jaką  bramę wybrać, aby współgrała z poukładanymi przedmiotami tuż przy wejściu?

Jeśli chcemy zaoszczędzić miejsce w garażu, warto zdecydować się na montaż bramy rolowanej. W odróżnieniu do bramy uchylnej, przestrzeń sufitu pozostaje zupełnie wolna, co sprawia, że można ją dodatkowo zagospodarować. Nietypowa zwijana konstrukcja sprawia, że zyskujemy miejsce w pomieszczeniu, a także na podjeździe. Warto zaznaczyć, że brama rolowana jest niezwykle odporna na włamania – nie musimy się martwić, że stracimy to, co dla nas ważne.

  1. Otwór mojego garażu jest zakończony łukiem. Czy muszę przearanżować wejście, by zamontować bramę?

Nie ma takiej potrzeby. Wystarczy wybrać bramę segmentową lub rolowaną, którą dopasujemy do prostokątnego, skośnego lub zakończonego łukiem nadproża.

Oprócz unikalnego montażu, tego typu bramy charakteryzują się nienaganną estetyką. Otwierane pionowo mogą mieścić drzwi i okna, jednocześnie dopasowując się do wyglądu budynku oraz jego otoczenia.

  1. Ogrzewam swój garaż, jest on częścią domu. Zależy mi, by brama utrzymywała temperaturę w pomieszczeniu.

Jedną z funkcji materiałów tworzących całą bramę jest wysoka wartość izolacyjna. Prym w tym aspekcie wiodą bramy segmentowe. Profil zamontowany wraz z ościeżnicą zabezpiecza przed przenikaniem zimna, co w efekcie daje komfort cieplny w całym pomieszczeniu.

  1. Czy muszę za każdym razem samodzielnie otwierać i zamykać bramę?

Dzięki nowoczesnemu mechanizmowi bram garażowych ich otwieranie i zamykanie jest bardzo proste. Jednak by mieć jeszcze większą kontrolę nad obsługą, stosuje się systemy sterujące. W łatwy sposób zarządzamy naszą bramą, bez konieczności jej dotyku.

Ważne jest dodatkowo bezpieczeństwo użytkowania systemu. Dzięki jakości mechanizmu oraz stabilnej konstrukcji mamy pewność, że brama nie zamknie się przypadkowo, a bawiące się w pobliżu dzieci zawsze są bezpieczne.

  1. Lubię się wyróżniać. Elewacja mojego domu jest nietypowa, dlatego chcę, aby brama garażowa była dopasowana i oryginalna.

Poza funkcjonalnością i jakością bram standardem staje się także wysoki poziom estetyki. Za sprawą dostępności wielu wersji kolorystycznych, drzwi garażowe można dopasować do stylu całego budynku. Oprócz podstawowych barw, tj. bieli, czerni czy grafitu, mamy możliwość  wyboru odcienia z palety RAL, stosowanej w przemyśle i handlu lub odpowiedniej okleiny. W ten sposób możemy dumnie wyróżniać się bramą np. koloru czerwonego, żółtego czy niebieskiego.

Po rozwinięcie odpowiedzi na te pytania, a także po specjalistyczne porady od ekspertów warto zajrzeć na stronę Okna-bramy.com – gdzie w ofercie znaleźć można bramy segmentowe, bramy roletowe, bramy uchylne czy też bramy rozwierne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here