Jak dobrać szafkę nocną do łóżka

Szafka nocna, choć zazwyczaj jest niewielkich rozmiarów, stanowi ważny i wyjątkowo praktyczny element wystroju każdej sypialni. To właśnie na nią najczęściej są odkładane telefony, laptopy czy książki oraz do niej (jeżeli ma szufladkę) mogą zostać włożone leki pierwszej potrzeby, chusteczki czy inne małe przedmioty, które warto mieć pod ręką. Jak wybrać idealną szafkę nocą? Podpowiadamy!

Szafka nocna – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Podstawową kwestią, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze szafki nocnej, są jej wymiary. Choć mebel ten z założenia będzie niewielki, to ważne jest, by wysokością pasował do łóżka. Zapewni to komfortowe użytkowanie szafki, bo po wiele przedmiotów sięga się z pozycji leżącej. Warto też zmierzyć, ile ma się do dyspozycji wolnego miejsca między łóżkiem a ścianą, by nowy mebel na pewno się zmieścił w tej przestrzeni. A oferta pod względem rozmiarów jest naprawdę ogromna! Szeroki wybór produktów znajdziesz na stronie: https://www.empik.com/dom-i-ogrod/meble/szafki-nocne,395351,s.

Kolejnym i równie ważnym aspektem jest praktyczność mebla. Szafeczki nocne mogą mieć szuflady, małe półki lub inne udogodnienia w postaci np. zamontowanego oświetlenia LED. Jest to o tyle istotne, że właśnie od tych elementów zależy pojemność oraz wygoda użytkowania mebla. Dla przykładu: szuflady mogą być otwierane i zamykane tradycyjnie lub systemem push-to-open, czyli otwierania po naciśnięciu. To, na jakie rozwiązanie się zdecydujesz, powinno zależeć nie tylko od twojej wygody, ale także docelowego przeznaczenia mebla. Jeśli np. często sięgasz po coś z szafki nocą, już po zgaszeniu światła, to z pewnością przyda ci się model podświetlany.

Szafeczki nocne – dopasuj je do wnętrza

Stoliki nocne powinny być dostosowane do stylu sypialni, ponieważ nawet szafka o idealnych wymiarach, spełniająca swoje zadania, może po prostu nie pasować do łóżka wizualnie. Warto więc szukać mebli w konkretnych kolorach, stylach i materiałach wykonania. Dla przykładu biała szafka nocna lepiej wyglądać będzie w minimalistycznym czy skandynawskim mieszkaniu, niż w ciemnym, lotfowym aranżu.

Szafeczki nocne nie muszą być wykonane z tego samego materiału, ani mieć identycznej barwy co łóżko, by wyglądać dobrze. Prowansalskie wnętrza z drewnianym posłaniem mogą być przyozdobione bogato zdobionymi szafkami komponującymi się z kolorem ścian czy dodatków, a w futurystycznej sypialni z kolei, wystarczy metalowy stoliczek o prostym kształcie, nawet jeśli łóżko jest z drewna.

Posłanie to nie tylko sam mebel, ale też dodatki, które się na nim znajdują, a które często dopełniają wystrój całego pomieszczenia. Tak samo jest z szafką przy łóżku – może stać pusta i czekać, aż odłożysz na nią książkę, ale sprawdzi się też jako mebel, na którym postawisz ozdobną lampkę, ramkę ze zdjęciem czy szkatułkę na biżuterię.

Stoliki nocne – czy warto mieć je w sypialni?

Choć szafka nocna nie jest niezbędnym elementem wyposażenia sypialni, na pewno jest przydatna. To na niej możesz postawić szklankę z wodą na wypadek nocnego pragnienia, bezpiecznie odkładać telefon czy chować przedmioty osobiste. Dzięki możliwości postawiania na niej wcześniej wspomnianej lampki możesz czytać bez konieczności zapalania głównego światła oraz stworzyć relaksujący klimat pomieszczenia.

W przypadku podwójnych łóżek warto kupić dwie szafki, by każda osoba miała swoją, przeznaczoną do przechowywania własnych rzeczy. Rozwiązanie to będzie być przy okazji dodatkowym, spójnym elementem wystroju, zwłaszcza gdy posłanie stoi na środku. Ciekawym rozwiązaniem są też szafki nocne na kółkach, które łatwo przemieścisz oraz te mające nie tylko szufladę, ale także półeczkę.

Czy warto zatem inwestować w szafki nocne? Jak najbardziej! Zyskasz dodatkową przestrzeń do przechowywania rzeczy, wygodę – dzięki której nie będziesz musiał kłaść telefonu pod poduszką czy ryzykować przewróceniem postawionej na podłodze szklanki z wodą. A przy okazji zyskasz kolejny ciekawy element wystroju swojej sypialni!

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here