Jak mawiał Johann Nepomuk Nestroy – piękno kobiety to piękne piękno, ale nietrwałe. Aby przedłużyć i wyostrzyć jego moc potrzebne jest stałe dbanie o wygląd twarzy, włosów, całego ciała. Niezbędne w tym celu będzie nie tylko stosowanie skutecznych kosmetyków, ale i częste odwiedzanie salonów urody oraz fryzjera. Właściciele tychże przybytków piękna powinni dołożyć wszelkich starań, aby to właśnie ich lokale przyciągały na stałe miłujących dobry wygląd klientów.

Jakie meble fryzjerskie będą najlepsze?

Odpowiednio dobrane meble stanowią podstawę dobrze urządzonego stanowiska fryzjerskiego. To one decydują o funkcjonalności, komforcie ale i estetyce pomieszczenia, co w przypadku tej gałęzi usług jest cechą szczególnie ważną.

Strefa przyjmowania klientów i ich oczekiwania na wymarzoną fryzurę!

Zacznijmy od podstawowego wyposażenia wnętrza salonu, które ma służyć wygodzie Twoich klientów i pracowników, zanim rozpocznie się sam zabieg fryzjerski. Dobry salon to w tym przypadku kwestia profesjonalnie wyglądającej recepcji fryzjerskiej oraz poczekalni. Ważne jest, aby umeblować go praktycznie, a nie tylko estetycznie. Recepcja sprawi, że Twój salon będzie wyglądał profesjonalnie, a przez zastosowanie odpowiedniego designu będzie przyciągać wzrok. Możesz pobawić się wielkością recepcji oraz kolorem i materiałem, z jakiego jest wykonana. A jest w czym wybierać, bowiem dobre meble tego rodzaju oferują renomowani producenci: Ayala, Panda, Italpro i Gabbiano.

Twoi klienci powinni oczekiwać na swoją kolej w poczekalni zaopatrzonej w wieszak oraz wygodną sofę lub fotele. Dobrej jakości meble ze skaju oferują m.in.: Panda, Ayala i Uno. Warto też kupić stolik lub ławę, która wyeksponuje np. kolorowe czasopisma lub ulotki, po które sięgną oczekujący klienci. Obecnie na rynku mamy do wyboru sporą ilość kolorów, materiałów i wzorów mebli do poczekalni, więc na pewno uda się ze smakiem skomponować wnętrze salonu.

Strefa pracy fryzjera!

Salon fryzjerski powinien też zostać wyposażony w witryny, które wyeksponują akcesoria i kosmetyki. Najlepiej, aby były one łatwo dostępne dla pracowników podczas wykonywania zabiegów. Mogą być też odpowiednio podświetlone, aby ładnie prezentować swoją zawartość. Także szafki i labory to nieodzowny element wyposażenia salonu. W przeciwieństwie do witryn i regałów szafki raczej skrywają swoją zawartość – możesz więc trzymać w nich akcesoria, które należy ukryć przed okiem klienta, np. rękawice.

Kolejna sprawa to meble typowo fryzjerskie, takie jak: konsolety, hokery lub myjnie. Powinny być one przede wszystkim praktyczne i trwałe. Muszą być wykonane z dobrego jakościowo materiału, niezawodne oraz wygodne i dla klientów, i dla pracowników, którzy spędzają przy nich większość czasu pracy.

Nowoczesne myjnie fryzjerskie powinniśmy wybrać, kierując się jakością ich wykonania oraz dodatkowymi ułatwieniami, np. wymiennym siedziskiem, które intensywnie używane po jakimś czasie może nie wyglądać estetyczne.

Konsolety fryzjerskie to niezbędny mebel w salonie. Powinny obowiązkowo posiadać duże lustro, najlepiej dobrze oświetlone. Konsola powinna być także trwale wykonana, ponieważ jest jednym z najczęściej używanych mebli. Możemy wybierać między modelami wbudowanymi w ścianę lub wolnostojącymi.

Podczas zabiegu klient powinien siedzieć w wygodnym fotelu fryzjerskim. Dlatego ważne jest, aby mebel był wykonany z dobrego gatunkowo materiału. Dobry fotel powinien mieć wygodne podłokietniki i oparcie oraz być stabilny, aby ułatwić pracę fryzjerowi. Dodatkowo, może też posiadać podnóżek.

Zabiegi fryzjerskie będą łatwiejsze do wykonania na obrotowym fotelu, łatwym do przesuwania, lecz posiadającym system zabezpieczający przed niekontrolowanym przesuwaniem się. Najlepsze wymiary dla fotela to: – głębokość – 50 do 70 cm, szerokość – 55 do 75 cm i wysokość – 80 do 100 cm. Obecnie sprzedawane modele mają różnorodne kształty i kolory, które dopasować można do wystroju salonu.

Profesjonalny salon fryzjerski powinien pomieścić także meble ułatwiające pracę – hokery i wszelkiego rodzaju wózki i pomocniki. Hokery to rodzaj obrotowych krzeseł bez oparcia (lub z niskim oparciem), na których siedzi fryzjer podczas pracy. Dobre modele powinny posiadać profilowane siedzisko oraz trwałe, gumowe kółka.

Ostatni rodzaj mebli do salonu to pomocniki fryzjerskie i wózki. Pracownik niemal ciągle sięga po akcesoria i kosmetyki podczas wykonywania zabiegów. Aby móc wygodnie je chwycić i odłożyć, potrzebuje solidnego mebla, wyposażonego w dobrej jakości blat oraz kilka szuflad na potrzebne rzeczy. Blat powinien być wykonany z materiału, który można łatwo wyczyścić, zaś całość wózka powinna być zrobiona z trwałego tworzywa sztucznego.

Przemyślany dobór mebli fryzjerskich sprawi, że Twój salon będzie wyglądał profesjonalnie, schludnie i po prostu pięknie. Warto więc poświęcić czas na jego praktyczne i estetyczne umeblowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here