Wszyscy odczuwamy potrzebę odpoczynku. We współczesnych domach sypialnie przekształciły się w wielofunkcyjne pomieszczenia, które mogą być trudne do oświetlenia.

Niezależnie od tego, czy chodzi o przytulanie, drzemkę, pracę czy czytanie – dobre oświetlenie to podstawa wygodnego funkcjonowania w sypialni. Oto kilka wskazówek, które pomogą stworzyć najlepszy system w tym wyjątkowym wnętrzu.

1. Światło sufitowe

Centralne oświetlenie sufitowe zapewnia równomierną poświatę wokół całego pomieszczenia, które idealnie nadaje się do codziennych zadań, takich jak ubieranie się w ciemne poranki, sortowanie i odkładanie prania.

Do tego zadania wybierz jasną żarówkę, ale o ciepłym odcieniu, aby światło nie wydawało się zbyt surowe i zanadto nie pobudzało.

2. Światła robocze

Jeśli twoja sypialnia pełni rolę domowego biura lub garderoby, skup się na starannym doświetleniu określonych miejsc. Kierunkowa lampa jest doskonałym wyborem do pracy, podczas gdy lampa podłogowa lub kinkiet umieszczony za lustrem jest idealny do nakładania makijażu lub suszenia włosów.

3. Lampa do czytania

Miłośnicy książek powinni zadbać o należyte oświetlenie miejsca, w którym najbardziej lubią odprężać się przy ulubionej lekturze. Uniwersalną opcją są lampy naścienne z regulacją, ale wcześniej upewnij się, że są dobrze osłonięte – jest to bardzo istotne, jeżeli w tym samym pomieszczeniu śpi również inna osoba.

4. Romantyczne oświetlenie

Niezależnie od tego, czy chcesz stworzyć romantyczną atmosferę, czy też relaksującą przestrzeń, najlepszym rozwiązaniem będzie oświetlenie dekoracyjne Bylight.pl. Takie lampy wprowadzają przyjemny nastrój, który pomoże w wieczornym relaksie.

Pomyśl o ustawieniu lamp wyposażonych w dimmery, czyli ściemniacze, dzięki którym uzyskasz odpowiedni efekt.

5. Oświetlenie szafy

Poruszanie się po ciemnych zakamarkach swojej garderoby jest niewygodne. Zainstaluj odpowiednie oświetlenie w szafie, które pomoże w porannym szykowaniu. Najlepsze będą tutaj lampki ledowe, które dają wystarczająco dobre światło, a przy tym są energooszczędne. Możesz również zamontować oświetlenie dekoracyjne Bylight.pl, które nie będzie przeszkadzało innym domownikom w trakcie porannego myszkowania w garderobie.

6. Naturalne oświetlenie

Wykorzystaj naturalne światło, które dociera do pomieszczenia.  W dzień staraj się maksymalnie odsłaniać okno – stosuj rolety, które nie zabierają światła. Jest to szczególnie ważne w przypadku małych okien, którym nie służą ciężkie zasłony. Jeżeli jednak lubisz zasłony, zastosuje lekkie tkaniny, które przepuszczają nieco promieni.

7. Nocny odpoczynek

Zasada jest prosta- im ciemniej jest w sypialni, tym głębiej śpisz, więc staraj się wyeliminować wszelkie źródła światła, które mogą Ci przeszkadzać. Jeżeli lubisz zasypiać przy świetle, postaw na oświetlenie dekoracyjne Bylight.pl, które będzie dawało przyjemną, ale nie pobudzającą poświatę.

8. Przełącza w odpowiednich miejscach

Na komfort życia składają się drobiazgi. Jednym z nich jest umiejscowienie włączników światła obok łóżka. Jeżeli nie chcesz wstawać po położeniu się do łóżka, zainstaluj switche obok niego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here