Biokominki

Kominki są jedną z najpopularniejszych praktycznych dekoracji domu, które jednocześnie mogą służyć za stałe źródło ciepła. Jeszcze dwie dekady temu były wręcz nagminnie instalowane w domkach jednorodzinnych, po czym trend ten nieco przygasł (dosłownie i w przenośni). Obecnie znów powoli wracają do łask, ale coraz częściej tradycyjne kominki z płaszczem wodnym są zastępowane przez bardziej ekologiczne biokominki.

Pasują do każdego wnętrza

Czemu w zasadzie nie ma się co dziwić, ponieważ to rozwiązanie bardziej ekologiczne a przy tym też bardziej funkcjonalne. Tradycyjne piece kominkowe wymagają dostępu do komina oraz stałego czyszczenia. Trudno też utrzymać je we względnym porządku z racji sadzy i tworzonego popiołu. Biokominki nie wymagają ani przewodów kominowych, ani wentylacyjnych a do tego nie wytwarzają żadnych produktów spalania. Działają w oparciu o biopaliwo, które spala się w otoczeniu nie pozostawiając żadnych śladów. Dlatego świetnie pasują do każdego wnętrza w domach oraz… w mieszkaniach.

Sprawdzają się na tarasach

Oprócz tego biokominki od https://sklep.komo.pl/biokominki są na tyle specyficznym sprzętem grzewczym, że mogą mieć zastosowanie nie tylko w pomieszczeniach, ale też na zewnętrznych tarasach albo balkonach. Popularnością cieszą się zwłaszcza modele palnikowe, wyróżniające się niewielkimi rozmiarami, które można ustawić na stoliku. Świetnym rozwiązaniem jest wykorzystanie biokominków w zewnętrznych ogrodach zimowych oraz w miejscach takich jak loggia.

Wydajne i ekologiczne

Bez wątpienia biokominki wprowadzają do wnętrza powiew nowoczesności, ale jednocześnie zachowują swoją praktyczność. Ponieważ wykorzystują prawdziwe paliwo do spalania i wytwarzają realny ogień, służą również do ogrzewania pomieszczeń, w których zostały zainstalowane. Ich wydajność jest co prawda mniejsza niż pieców węglowych albo gazowych, ale z powodzeniem mogą zapewnić stały dostęp ciepła do sypialni czy większego salonu. Oczywiście są przy tym całkowicie ekologiczne i bezpieczne dla środowiska dzięki braku negatywnych skutków spalania związanych z uwalnianiem do atmosfery szkodliwych substancji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here