Akcesoria niezbędne przy zakładaniu brodzika lub wanny

Zazwyczaj kiedy myślimy o łazience, widzimy przede wszystkim jej ostateczny obraz. Gotowe, piękne pomieszczenie, w którym znajdziemy białą ceramikę i chromowane dodatki (lub inne, jeśli inny ich rodzaj podoba się nam bardziej). Jednak aby łazienka i wszystkie elementy wyposażenia działały idealnie, należy przywiązywać wagę również do drobnych szczegółów, które wiążą się z jej przygotowaniem. Zobaczmy, na jakie akcesoria należy zwrócić szczególną uwagę.

Korki i syfony z nimi połączone

Syfony i korki do brodzika i wanny są elementami koniecznymi, ponieważ każdy z nas przynajmniej czasami chciałby napuścić odrobinę wody do zbiornika. W brodziku zazwyczaj jest to nieco rzadziej wykorzystywane, ale w wannach po prostu lubimy się wylegiwać – a to z kolei oznacza, że musimy mieć w czym sobie poleżeć.

Aby zamknąć wannę (lub brodzik) konieczne jest użycie właściwie dobranego korka, który zablokuje odpływ. Obecnie zazwyczaj mamy do czynienia z korkami metalowymi, które elegancko wyglądają na tle ceramiki. Dodatkową ich zaletą jest możliwość zamykania i otwierania “na klik” – poprzez przyciśnięcie, co powoduje automatyczne działanie tego akcesorium. Jest to dla wielu osób znacznie łatwiejsze niż klasyczne działanie korka, który byłby po prostu ręcznie wkładany do wanny lub brodzika.

Warto przy tym dodać, że dobrze dopasowany korek jest też idealnie dobrany do syfonu, który znajduje się pod spodem. Jego rodzaj, wielkość i działanie powinny być zgodne z tymi, które są wymagane w przypadku syfonu.

Baterie prysznicowe i wannowe

Kolejnym ważnym elementem konstrukcyjnym, bez którego nie obędziemy się w żadnej łazience, są specjalnie dopasowane do prysznica oraz wanny baterie. Powinny odznaczać się przede wszystkim właściwą konstrukcją, która pozwoli na ich łatwe zamontowanie: czy to na ścianie w postaci panelu, czy też na brzegu wanny, a nawet obok niej, jeśli zdecydujemy się na model wolnostojący.

Baterie powinny być nie tylko funkcjonalne i dobrze dopasowane do rodzaju wybranego przez nas miejsca do kąpieli. Muszą spełniać również inne funkcje, w tym przede wszystkim ozdobną, co przekłada się na konieczność dopasowywania ich do całego wystroju wnętrza. Warto także przyłożyć wagę do dopasowania baterii wannowej lub prysznicowej do wyglądu tej, która znalazła się przy umywalce.

Drążki, półeczki, siedziska i inne dodatki

W zależności od naszych własnych potrzeb, możemy zdecydować się na różne rozwiązania, które pomogą nam w codziennej kąpieli lub prysznicu. Warto wziąć w tym przypadku pod uwagę takie szczegóły jak nasze własne preferencje, związane z użytkowaniem pomieszczenia, ale też konkretne potrzeby domowników, w tym osób starszych lub dzieci. Wszelkie udogodnienia, które zostaną dla nich wprowadzone, na pewno ułatwią im poruszanie się po łazience.

W związku z tym warto zadbać o odpowiednie uchwyty i siedziska do przytrzymywania się i odpoczynku, ale także o blisko ustawione drążki na ręczniki czy pałeczki, które pomogą im sięgnąć po niezbędne kosmetyki i akcesoria. Wybierając najlepiej dopasowane pod względem kolorystycznym i designu, ułatwmy naszym bliskim korzystanie z łazienki, a jednocześnie zachowamy jej elegancki wystrój.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here