Apartament czy mieszkanie? Co wybrać?

Poszukując idealnego miejsca do zamieszkania, możemy natrafić na wiele interesujących ofert mieszkań, apartamentów i domów. W rzeczywistości często nie zdajemy sobie sprawy z tego, czym różni się mieszkanie od apartamentu.

W ofercie GeoGrupy znajdują się zarówno apartamenty, jak i mieszkania o podwyższonym standardzie na Mazowieckiej 72.  Wraz z Grupą Deweloperską GEO podpowiadamy i opisujemy różnice między mieszkaniem i apartamentem.

Podstawowe cechy apartamentu

Lokal, który uznany może zostać za apartament powinien przede wszystkim spełnić wymagania powierzchniowe oraz związane z rozkładem. Zdarza się, że w ogłoszeniach z rynku wtórnego możemy znaleźć apartamenty o bardzo małej powierzchni. W praktyce oznacza to, że są to zwykłe mieszkania, jednak ich standard może być wyższy. Powierzchnia apartamentu powinna wynosić minimum 100 metrów kwadratowych, a w samym lokalu mieszkalnym powinno znaleźć się kilka funkcjonalnych pomieszczeń, to znaczy kuchnia, salon, łazienka, sypialnia, gabinet. Dodatkowym założeniem, które powinno nam przyświecać przy poszukiwaniu apartamentu, są warunki dotyczące samego budynku, a więc winda, balkon lub taras, a także garaż podziemny. Innym czynnikiem jest prestiżowa lokalizacja blisko centrum. Dla osób poszukujących apartamentów w Krakowie w dogodnej lokalizacji, możemy polecić naszą Inwestycję na ulicy Mazowieckiej, w której znajdują się mieszkania 4- pokojowe o powierzchni od 102 do 112 metrów kwadratowych.

A może mieszkanie o podwyższonym standardzie?

Jeżeli z jakichkolwiek powodów  nie chcemy zdecydować się na apartament, możemy wybrać mieszkanie o podwyższonym standardzie. W naszej ofercie, można znaleźć wygodne mieszkania w Krakowie, które nie są aż tak duże jak proponowane przez nas apartamenty, jednak ich standard wykonania jest wysoki. Poszukując mieszkania blisko centrum w Krakowie, warto zdecydować się, poza wspomnianą ulicą Mazowiecką, na ulicę Wrocławską. 

W ofercie Grupy Deweloperskiej GEO znajdziemy zarówno mieszkania, jak i apartamenty. Wybór zależy zarówno od naszych potrzeb, jak i od zasobności portfela, oraz możliwości związanych z utrzymaniem mieszkania. W przypadku dużych mieszkań, powierzchnia pozwala na swobodne zagospodarowanie, jednak zwykle mniejsze mieszkania są tańsze w utrzymaniu i łatwiejsze do posprzątania. W zależności od wielkości rodziny i własnych preferencji, możemy wybrać mniejszy lub większy lokal mieszkalny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here