Aranż nowoczesnych łazienek

Wydawać by się mogło, że wyposażenie współczesnych łazienek jest sprawą prostą, chociaż ze wzglądu na to, że jest w czym wybierać. Nie jest to tak oczywiste, ponieważ każdy z użytkowników tego pomieszczenia może mieć inne potrzeby i wyobrażenia dotyczące finalnego efektu łazienki. W takich sytuacjach warto sięgnąć po różne inspiracje, by wspólnie móc ustalić kompromis odpowiedni dla wszystkich. Oto kilka pomysłów na aranżacje współczesnych łazienek.

Wyposażenie łazienek – po pierwsze postaw na przestrzeń

Nowoczesne wyposażenie łazienek skupia się przede wszystkim na przestrzeni i jak największej ilości światła naturalnego, przedostającego się do pomieszczenia. Coraz częściej współczesne łazienki nawiązują do salonu kąpielowego czy salonu z urządzeniami łazienkowymi. Projektując je należy wydzielić trzy strefy: przygotowania, w której mieścić się będzie umywalka z lustrem, toaletową oraz wypoczynkową w miarę możliwości przestrzennych łazienki. Jeśli ich nie ma, tą ostatnią część przeznacza się na toaletę z bidetem.

Płytki i armatura we współczesnych łazienkach

W trendach płytkowych prym wiodą te w kolorze bieli, czerni i wszelkich odcieniach szarości. Ogromną popularnością cieszą się płytki cementowe albo gresowe, nawiązujące do cementu. Najczęściej wykorzystuje się je na posadzce lub wyróżnia się nimi część ściany np. w miejscu, w którym znajduje się prysznic. W modzie są również płytki drewnopodobne, które są dedykowane osobom, które źle się czują w minimalistycznych i chłodnych łazienkach.

W przypadku armatury stawia się na proste bryły o kwadratowych albo prostokątnych kształtach. Oprócz względów minimalistycznych są one także ogromnie praktyczne. W przypadku umywalek, największym zainteresowaniem cieszą się umywalki nablatowe, które wykonywane są z przeróżnych materiałów, przyjmujące różne formy. Charakteryzują się głównie tym, że są lekkie, solidne i miarę cienkie.

Trendy wśród ścian

Najczęściej na ściany w dzisiejszych łazienkach kładzie się wcześniej wspomniane już płytki lub mozaikę. Za ich pomocą można dokonać podziału na strefy w łazience. Niezwykle ciekawie wygląda egzotyczne drewno, które cechuje się dużą odpornością na wilgoć. Zamiast naturalnego drewna można zdecydować się na płytki drewnopodobne, cegłę lub coraz częściej pojawiające się fototapety czy tapety do łazienki. Na ścianę można położyć też kamień – najbardziej trwały okazuje się granit, który jest bardzo wytrzymały na różne uszkodzenia i jest bardzo solidy. Kamień znajduje także swe zastosowanie na podłogach czy na blacie. Rzadziej spotyka się marmur, ze względu na swą wysoką cenę lub trawertyn.

Jakie meble w nowoczesnej łazience?

Jednym z ostatnich wyborów w łazience jest zakup mebli. Na rynku występują gotowe komplety, pochodzące z jednej kolekcji lub można takie meble indywidualnie wykonać na zamówienie. Jak można się spodziewać personalizowane meble stanowią większy wydatek, jednakże mogą być bardziej funkcjonalne, szczególnie w mniejszych łazienkach, ponieważ skrupulatnie wykorzystują każdy kąt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here