wtorek, Czerwiec 22, 2021

Jakie wybrać akcesoria meblowe, aby dom był funkcjonalny i miał estetyczny wygląd?

0
akcesoria meblowe

Akcesoria meblowe wbrew pozorom mają bardzo duży wpływ na funkcjonalność mieszkania. Różnego rodzaju uchwyty meblowe, zawieszki, zawiasy, nogi mebli, zamki do drzwiczek mebli, zatrzaski czy gałki od szufladek pełnią swoją funkcję w życiu codziennym człowieka. Okucia meblowe ułatwiają operacje wykonywane w domu, dzięki którym mieszkanie działa jak dobrze naoliwiona maszyna. W dzisiejszych czasach ludzie stawiają na nowoczesność i wygodę. Szukają czegoś co ułatwiłoby im życie i zabezpieczyło na przyszłość.

Montują w swoich domach systemy alarmowe, aby nikt ich nie okradł. Zakładają lampy z czujnikami ruchu lub na dźwięk głosu czy klaśnięcie w dłonie po to, by nie musieć samemu ich zapalać. Instalują podgrzewanie podłogowe co jest bardzo dobrym pomysłem, ponieważ ciepło unosi się do góry, ogrzewając całe mieszkanie. System drzwi przesuwnych jest bardzo dobrą koncepcją jeśli nie ma się miejsca na normalne otwarcie drzwi. Dzięki przesuwaniu drzwi, aby je otworzyć można zaoszczędzić wiele miejsca i mieć dużo dodatkowej przestrzeni.

Wprowadzając się do nowego domu każda kobieta zwraca dużą uwagę na estetykę umeblowania i wszystkiego z tym związanego. Okucia meblowe wybierane są z najwyższą dokładnością. Wszystko musi się ze sobą idealnie komponować. Nie chodzi tu wyłącznie o kolor i kształt danej gałki do szuflady. Człowiek dobiera wszystkie akcesoria meblowe i nie tylko meblowe po to, aby wprowadzić dobry klimat w mieszkaniu. Aby poczuć się komfortowo w danym miejscu.

Zawiasy meblowe są jednym z ważniejszych akcesoriów meblowych, ponieważ pozwalają one na łatwiejsze korzystanie z mebli i komfort ich ruchu. Można je idealnie dopasować ze względu na szeroką gamę wyboru.

Nogi mebli również zaliczają się do okuć meblowych. W dwudziestym pierwszym wieku ludzie wolą proste i stabilne nogi od np. stołu. Kiedyś człowiek wybierał nogi pięknie wyrzeźbione, pełne ekstrawagancji i przepychu. Jednak dziś nie jest to modne. W dzisiejszych czasach minimalizm jest bardziej pożądany.

Zamki i zamknięcia do drzwiczek mebli pełnią funkcję bezpieczeństwa. Sprawiają, że czujemy się niezagrożeni. Dzięki zamkom do drzwi i drzwiczek człowiek może schować oraz ochronić swoje skarby jak i również siebie samego.

Klamki i uchwyty pełnią także ważną rolę w umeblowaniu domu, a przede wszystkim ułatwiają użytkowanie np. z szafek. Dodatkowo wpływają na estetykę drzwi i szafek.

Akcesoria meblowe są ważną częścią budowania przytulnego domu. Dlatego, że w miejscu gdzie człowiek czuje się bezpiecznie i dobrze może stworzyć kochający dom.

Narożniki z funkcją spania – lądowisko dla gości

0
Narożniki z funkcją spania

Narożniki to jedne z najpopularniejszych mebli wypoczynkowych. Występują w różnych wariantach i różnią się od siebie konstrukcjami, a tym samym różnią się również ogólną funkcjonalnością. Za najbardziej praktyczne i użyteczne można uznać na pewno narożniki z funkcją spania. Co prawda są one delikatnie droższe od swoich nierozkładanych odpowiedników, ale jeżeli właśnie w ten element włożysz pewne dodatkowe pieniądze, na pewno nie będziesz tego później żałować.

Jak oświetlić salon z jadalnią?

0
Jak oświetlić salon z jadalnią

Pokój dzienny to miejsce, w którym spędzamy wiele czasu. Cała rodzina spotyka się tu, by spędzać ze sobą czas. Pokój dzienny musi być tak zaaranżowany, by był nie tylko stylowy, ale i funkcjonalny. Jedną z najważniejszych kwestii jest tu oświetlenie. Jakie lampy do salonu wybrać? Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

Oświetlenie jest wszechstronnym narzędziem projektowym, które może być wykorzystane do wzbogacenia Twojego domu na wiele sposobów, poprzez podkreślenie cech architektonicznych, zapewnienie dramatycznych efektów dekoracyjnych, stworzenie iluzji przestrzeni i zdefiniowanie stref w otwartych przestrzeniach.

Jakie lampy do salonu wybrać?

Pokoje dzienne są zazwyczaj jednymi z najbardziej towarzyskich pomieszczeń w domu, służącymi do relaksu, rozrywki, oglądania telewizji lub czytania, dlatego oświetlenie musi być elastyczne. Postaw na lampy, które możesz dostosowywać do swoich potrzeb i preferencji.

Unikaj tylko umieszczania lamp wokół obwodu pokoju, co pozostawia ciemną dziurę w centrum. Kluczem do dobrze oświetlonego salonu jest wprowadzenie wielu warstw, które płynnie integrują zarówno oświetlenie otoczenia, dekoracyjne, jak i zadaniowe.

W salonie idealnie sprawdzą się lampy azzardo izza, a także żarówka led gu10 230v. W naszym sklepie znajdziesz również stylowy klosz do lampy ogrodowej.

Obecnie najbardziej popularne nowoczesne lampy są właściwie przeróbkami tradycyjnych opraw. Ostatnie postępy w technologii stworzyły kilka nowych możliwości oświetleniowych, a co za tym idzie, poszerzyły nasze horyzonty, jeśli chodzi o oprawy. Pojedyncza lampa wisząca może dodać efektu „wow”, podobnie jak kilka żarówek z wytrawionego szkła zawieszonych na różnych długościach.

Oświetlenie główne i dodatkowe

Staraj się łączyć oświetlenie otoczenia, oświetlenie zadaniowe i akcentujące, zamiast polegać tylko na jednym rodzaju światła w pomieszczeniu, co może dać płaski efekt. Zamiast tego umieść lampy obrazkowe, oświetlenie półek, lampy na różnych ściemnialnych obwodach, aby stworzyć efekt warstwowy z dużą elastycznością i kontrolą. Pamiętaj, że klasyczne pokoje często korzystają z kompensacji bardzo nowoczesnymi oprawami, podczas gdy współczesne schematy są często wzmacniane przez tradycyjne lub retro oświetlenie.

Salon z kuchnią – jakie oświetlenie wybrać?

Coraz chętniej stawiamy na połączenie salonu z kuchnią. W takich konfiguracjach najlepiej sprawdzi się oświetlenie zadaniowe, które w zależności od potrzeb możesz skierować na miejsce, które w danym momencie jest potrzebne. Trzeba jednak wiedzieć, jak oświetlić konkretne miejsca w salonie, aby przebywanie w nim było jak najbardziej przyjemne.

Pamiętaj, że w salonie potrzebujesz mniej intensywnego oświetlenia, niż w kuchni. Kuchnia to miejsce, w którym gotujesz, ale także przygotowujesz posiłki. W kuchni idealnie sprawdzą się więc lampy, umieszczone w równomiernych odstępach nad przestrzenią roboczą.

W pokoju dziennym ważny jest także klimat – postaw na oświetlenie, które ten klimat wprowadzi. Idealnie sprawdzą się więc lampy stojące lampy gabinetowe.

Aranżacje ogrodowe

0
Aranżacje ogrodowe

Własny ogród urządzony jako miejsce do odpoczynku, relaksu oraz innych aktywności w wolnym czasie, to jedno z największych marzeń większości osób decydujących się na zakup lub budowę własnego domu. Cała aranżacja ogrodu to między innymi odpowiednio dobrane i zadbane roślinny, komplety mebli ogrodowych oraz inne wyposażenie przydatne do odpoczynku lub rozrywki. Każdy element może mieć duże znaczenie i wpływać na efektywność odpoczynku na świeżym powietrzu oraz zadowolenie z uzyskanego efektu.

Rośliny

Ogród to przede wszystkim kompozycja właściwych roślin, które mają tworzyć ciekawy i interesujący efekt wizualny. Wybierając rośliny do zasadzenia w ogrodzie, należy przede wszystkim brać pod uwagę warunki jakie są w nim dostępne. Między innymi ważny jest dostęp do światła przez określoną ilość godzin w ciągu dnia, jakość gleby i sposób pielęgnacji roślin po zasadzeniu. Jeśli wszystkie te warunki zostaną dokładnie określone, można dobrać każdą roślinę w taki sposób, aby nie wymagała nadmiernej pielęgnacji i zbyt dużej ilości zaangażowania. Komfortowe komplety mebli ogrodowych i piękne, cieszące oko rośliny to dla niektórych osób wystarczające elementy do prawdziwego zrelaksowania się w wolnym czasie. Najlepszym sposobem na aranżację ogrodu w sposób zadowalający, jest zastosowanie wielu roślin, z których każda będzie kwitła w innym czasie. Dzięki temu przez cały sezon, który sprzyja spędzaniu wolnego czasu w ogrodzie będzie możliwość podziwiania kwitnących roślin.

Wyposażenie

Komplety mebli ogrodowych wybierane do własnego domu, powinny nie tylko być efektowne wizualnie, lecz przede wszystkim bardzo komfortowe. Najważniejsze jest kierowanie się własnymi upodobaniami oraz oczekiwaniami, dzięki czemu każda okazja do spędzenia wolnego czasu w ogrodzie będzie satysfakcjonująca. Oprócz kompletu mebli ogrodowych dobrym rozwiązaniem jest wybór zestawu do grillowania lub stworzenie miejsca na palenisko. Dzięki temu możliwe będzie organizowanie przyjęć i spotkań towarzyskich w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół. W przypadku domów, w których obecne są małe dzieci, ogród powinien służyć również do zabawy. Piaskownica, huśtawka, zjeżdżalnia lub trampolina muszą w takim ogrodzie mieć swoje miejsce, dzięki czemu nie tylko dorośli będą spędzać w ogrodzie swój wolny czas, lecz również ich pociechy. Zabawa na świeżym powietrzu to najlepsza aktywność zarówno dla tych młodszych, jak i tych nieco starszych dzieci, które potrzebują dużej ilości ruchu do prawidłowego rozwoju.

Dywany – klasyczny dodatek do twojego wnętrza

0
Dywany

Pomimo różnych rodzajów pokryć podłogowych, rynek dywanów ciągle cieszy się dużą popularnością. Można je spotkać zarówno w nowoczesnych pomieszczeniach jak i wiejskich domach. Duże wzięcie mają nowoczesne dywany z długim włosiem, a także wyroby z jutowego sznurka. Ale to dywany klasyczne najbardziej kojarzą się z domem rodzinnym i niesamowitym klimatem ciepłego domowego ogniska. Poza tym posiadają wiele innych walorów. Są niezwykle puszyste, miłe w dotyku, trwałe i eleganckie.

Naturalny urok do każdego wnętrza

W dzisiejszym świecie moda w każdej dziedzinie bardzo się zmienia. Daje się jednak zauważyć, że coraz więcej młodych osób skłania się ku tradycyjnemu wystrojowi wnętrz. Widać to chociażby po tym, iż w wielu domach pojawiają się meble z drugiej połowy XX wieku. Do takiego stylu umeblowania doskonale nadają się klasyczne dywany o tradycyjnych wzorach. Ale można je też z powodzeniem umieszczać w nowocześnie zaaranżowanych pomieszczeniach. W ten sposób osiąga się pewnego rodzaju przełamanie stylu i wprowadza fascynujący klimat.

Piękny i praktyczny

Bardzo dobrym miejscem na umieszczenie dywanu klasycznego będzie salon. W tak obszernych czterech ścianach zawsze się znajdzie wolna przestrzeń do jego wyłożenia. Najlepiej, gdyby to było miejsce centralne. Piękne pokrycie podłogi warto przecież wyeksponować. Poza tym tak ulokowany dywan będzie wygłuszał pomieszczenie oraz znakomicie izolował stopy przed zimnem podłogi. Dywany klasyczne będą też bardzo dobrze nadawać się do sypialni, jadalni, gabinetu, czy pokoju dziecka. Zwłaszcza jeśli są to pomieszczenia nowoczesne, o szarych ścianach i białych meblach. W takim wypadku wystarczy nawet jeden dywan, by ocieplić ten surowy i zimny klimat.

Kolorowo i wzorzyście

Po czym można odróżnić dywany klasyczne od innych produktów tego typu? Przede wszystkim po charakterystycznych kolorach i ornamentach, typowych dla kultury Dalekiego Wschodu. Posiadają one wzory przypominające kwieciste mandale, egzotyczne arabeski, a także motywy różnego rodzaju roślin, drzew czy zwierząt. Kolorystyka klasycznych dywanów jest skupiona wokół barw nasyconych. Są to czerwienie, brązy i kolor pomarańczowy. Czasami łączą się z kolorami kontrastującymi. Ciekawostką jest to, że coraz większą popularnością zaczynają się cieszyć dywany, które sprawiają wrażenie spranych, wyblakłych lub podniszczonych pod pływem użytkowania. Przez tak nowatorskie podejście do wystroju wnętrza można uzyskać niezwykły efekt – posiadać zupełnie nowy produkt, który sprawia wrażenie, jak gdyby przechodził z pokolenia na pokolenie.

Jak skutecznie czyścić baterie kuchenne i łazienkowe?

Jak skutecznie czyścić baterie kuchenne i łazienkowe

Każdy z nas chce, aby jego dom był czysty i uporządkowany, a do tego bezpieczny dla domowników i środowiska. Z jaki sposób usuwać uporczywe zanieczyszczenia z trudno dostępnych miejsc, takich jak bateria w kuchni czy łazience? Podpowiadamy.

Naturalne środki czyszczące

Łazienka i kuchnia to miejsca, które szczególnie szybko się brudzą. Na dodatek twarda woda powoduje powstawanie osadu, a używane przez nas kosmetyki czy resztki napojów o intensywnej kolorystyce, takich jak kawa,  herbata i wino wpływają na tworzenie się licznych zacieków. Pozbycie się ich często nie należy do łatwych. Jeśli zależy Ci na naturalnych środkach czyszczących, możesz wykonać je samodzielnie. Zazwyczaj wystarczy użyć kilku prostych i tanich składników, które można znaleźć w niemal każdym domu.

  • Do usuwania nawet uporczywych zanieczyszczeń bardzo dobrze nadaje się soda oczyszczona. Wystarczy rozcieńczyć ją nieco z ciepłą wodą i w ten sposób powstałą pastę umieścić na zabrudzonej powierzchni. Po kilkunastu minutach należy ją zmyć. Trzeba przy tym uważać, by nie porysować powierzchni, ponieważ sobą składa się z niewielkich, lecz dość ostrych drobinek.
  • Kolejnym skutecznym, tanim i naturalnym sposobem na czyszczenie baterii jest roztwór wody i octu. Najlepiej mieszać je w proporcjach 50:50, nanieść na zabrudzoną baterię i pozostawić na kilkanaście minut. Zanieczyszczenia znikają, niestety w tym przypadku dla wielu osób dość problematyczny jest intensywny, nieprzyjemny zapach. Aby go łagodzić, warto dodać do roztworu kilka kropel olejku eterycznego.

Ekologiczne produkty, które warto mieć w swoim domu

Jeśli zależy Ci na naturalnym bezpiecznym składzie używanych środków czystości, a jednocześnie cenisz sobie szybkość i skuteczność, możesz również wybrać bardzo dobre jakościowo produkty o prostym składzie. Należy do nich np. Ludwik Ekologiczny, który został stworzony ze szczególną uważnością na potrzeby środowiska. Opiera się on na sprawdzonych formułach, takich jak Baking Soda System, które są skuteczne, a przy tym znacznie szybciej przynoszą efekty olśniewającej czystości, niż środki, które trzeba najpierw samodzielnie wykonać, a później dość długo czekać, aż zaczną działać. Dzięki nim sprzątanie jest szybkie i efektywne.

Produkty Ludwik Ekologiczny są wolne od boranów, fosforanów, formaldehydu, sztucznych barwników czy mikroplastiku. Na dodatek posiadają delikatny, przyjemny zapach. Do czyszczenia baterii w kuchni i łazience polecamy produkty takie jak:

  • Pianka do czyszczenia kuchni Ludwik Ekologiczny;
  • Pianka do czyszczenia łazienki Ludwik Ekologiczny;
  • Płyn do mycia kabin prysznicowych i innych powierzchni w łazience.

Wszystkie są biodegradowalne, posiadają certyfikaty potwierdzające ich neutralność dla środowiska oraz opakowania w pełni nadające się do recyklingu.

Płytki Cavalli – najpopularniejsze kolekcje, do jakich wnętrz pasują?

Płytki Cavalli

Robert Cavalli jest znanym włoskim projektantem mody. Swoje imperium zaczął tworzyć już na początku lat 70. Szybko zdobył sławę. Aktualnie jest nie tylko designerem mody czy perfum, ale i płytek. Jego kolekcje są niezwykle oryginalne i luksusowe. Z pewnością przypadną do gustu wielu z nas.

Co charakteryzuje płytki Cavalli?

Płytki Cavalli to bardzo luksusowy produkt dla klientów stawiających nie tylko na wysoką jakość, ale i oryginalny wygląd. Bogate wzornictwo wspaniale komponuje się ze zdecydowaną formą. Ponadto płytki Cavalli to designerska kolorystyka i warstwowa tekstura dająca wrażenie trójwymiarowości powierzchni. Cechą charakterystyczną płytek Cavalli jest wstęgowe zabarwienie w różnorodnych kolorach. Żadna z płytek nie wygląda tak samo. Co ciekawe głównym inspiratorem wzorów znajdujących się na płytkach Cavalli jest sam Roberto Cavalli. Bierze o czynny udział przy tworzeniu kolekcji. Musimy przyznać, że jego niepokorną duszę oraz oryginalność z łatwością można znaleźć w wyjątkowych kolekcjach gresów. Produkowane są one w słynnej, renomowanej włoskiej fabryce Ceramiche Ricchetti. Wyjątkowości dodaje im fakt, że są sprzedawane w niewielu salonach łazienkowych w Polsce.

Najpopularniejsze kolekcje płytek Cavalli

Kolekcje płytek Cavalli są bardzo spójne. Każda z nich jest połączona ze sobą elementami, które dają spójność i harmonię. Jedną z bardzo popularnych jest Rinascimento. Matowe płytki zostały wyprodukowane z gresu szkliwionego. Ich cechą charakterystyczną jest efekt drewna, dlatego świetnie sprawdzą się zarówno do klasycznych łazienek, jak i w stylu glamour. Podobny efekt uzyskano w kolekcji Tanduk. Odróżnia ją jasny kolor gresu oraz polerowana powierzchnia. W kolekcji Agata postawiono na przedstawienie efektu marmuru na gresie nieszkliwionym. To ciekawy, bardzo uniwersalny i stylowy efekt. Powierzchnia płytek jest polerowana, dzięki czemu wygląda niezwykle luksusowo. Godną uwagi kolekcją płytek Cavalli jest także Giauaro Mask. Cechuje ją charakterystyczny i bardzo typowy dla projektanta motyw zwierzęcy. Jest to wysokiej jakości gres szkliwiony. Nie jest to jednak jedyna inspiracja Roberto Cavalli naturą. Z ogromnym entuzjazmem przyjęto jego kolekcję Bright Pearl przypominającą wyglądem naturalne perły. Te niezwykle urokliwe płytki dodadzą klasy oraz wyjątkowego charakteru każdemu wnętrzu. Dużą popularnością cieszyły się także kolekcje płytek Roberto Cavalli, których nazwy zostały zainspirowane muzyką – Rock Symphony oraz Metal Soul. Wykorzystano na nich efekt  ciemnego oraz jasnego kamienia.

Do jakich wnętrz pasują płytki Cavalli?

Płytki Roberto Cavalli są bardzo luksusowe. Dodadzą one stylu każdemu wnętrzu. Dzięki szerokiej gamie produktów – płytek bazowych ściennych i podłogowych w wielu rozmiarach, dekorów, bordiur, mozaik czy schodów kątowych pozwolą na stylowe wykończenie każdej łazienki. Warto podkreslić, że gres Cavalli występuje w wielu różnych rozmiarach, dlatego można wykorzystać go zarówno w niewielkich, jak i przestronnych wnętrzach. Różnorodność wzorów opisana powyżej dowodzi, że płytki, w zależności od kolekcji, będą świetnie wyglądać we wnętrzach w każdym stylu i o różnorodnych charakterach.

Niezbędny sprzęt, który może przydać się w każdym momencie

sklep z narzędziami

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami. Jest to czas, w którym wypada zająć się swoim ogródkiem, aby nie zamienił się on w beztroską łąkę, która żyje swoim życiem. W tym celu warto znaleźć dobry sklep z narzędziami, aby uzupełnić swoje wyposażenie o niezbędne narzędzia. Dzięki temu uniknie się wstydu podczas rodzinnych imprez, czy spotkań ze znajomymi. Bo kto by nie chciał mieć zadbanego ogródka?

Jak wybrać okna dachowe do płaskiego dachu?

0
Dobór okien do dachów płaskich

Płaskie dachy nazywane są stropodachami. Wiąże się to z faktem, że pełnią one dwie funkcje – dachu i stropu. Ich konstrukcja różni się od konstrukcji dachów skośnych i jest zdecydowanie mniej skomplikowana. Stropodachy bardzo często pojawiają się w projektach domów nowoczesnych. Ich zaletą jest możliwość zagospodarowania całej górnej kondygnacji budynku, a jeśli na posesji nie ma szans na stworzenie ogrodu, takowy może powstać właśnie na dachu.

Polecane miejsca na szukanie pracy w Gdańsku

Polecane miejsca na szukanie pracy w Gdańsku

Polska już od dłuższego czasu może poszczycić się wyjściem z dość głębokiego kryzysu, którym był dotknięty nasz kraj. Gdy jednak zaczęto na dobre budować kapitalizm to w naszym kraju zaczęło powstawać bardzo dużo nowych firm. Na samym początku bywało tak, że wolne etaty w tychże firmach były bardzo szybko obsadzane. Z czasem jednak zaczęło się to zmieniać. Na chwilę obecną na terenie naszego kraju działa wiele firm, które stale rekrutują kolejne osoby do swoich szeregów.

Najlepsze rozwiązania w szukaniu pracy 

Jeśli zdarzy nam się odwiedzić Gdańsk praca może czekać na nas tuż za rogiem. Wiele osób przyjeżdżało do Gdańska w celach czysto turystycznych. Okazywało się niejednokrotnie tak, że zawierano tam ciekawe znajomości i znajdywano idealne dla siebie oferty pracy. Trzeba zwrócić uwagę na to, że dużo nowych ofert skierowanych jest do osób związanych z branżą IT. Zdecydowanie najłatwiej ze znalezieniem dobrej pracy mają obecnie programiści. Dobry specjalista znający się na programowaniu jest w stanie znaleźć naprawdę bardzo opłacalną pracę. W Gdańsku nie brakuje jednak również ofert pracy dla osób z innych branż. Przede wszystkim widzi się spore braki w pracownikach fizycznych. Z racji tego, że zarówno w samym Gdańsku jak i na jego obrzeżach działa wiele firm produkcyjnych to konieczne jest aby ktoś w nich pracował. Obecnie z racji popularności trendu jakim są wyjazdy Polaków za granicę to we wspomnianych firmach brakuje chętnych do pracy. Jeśli więc poszukujemy pracy to już wiemy gdzie można się zgłosić aby ją znaleźć.

Praca zdalna w gdańskich firmach 

Biorąc pod uwagę ten fakt, że obecnie praktycznie każdy z nas ma dostęp do Internetu to mnóstwo osób zainteresowanych jest pracą zdalną. W takim przypadku nasze mieszkanie stać się może miejscem pracy. Wystarczy jedynie posiadać dostęp do szybkiego łącza internetowego. Praca zdalna może dotyczyć najróżniejszych dziedzin. Trzeba jednak zauważyć, że zdecydowanie największa ilość ofert pracy zdalnej związana jest ze wspomnianą już wcześniej branżą IT oraz z branżą marketingową. Dużo firm poszukuje też specjalistów od pozycjonowania stron internetowych czy też grafików. Pracę zdalną można wykonywać wszędzie tam gdzie mamy dostęp do energii elektrycznej oraz Internetu. Możemy więc zabierać ze sobą komputer chociażby do domku letniskowego czy też na wycieczkę. Zarówno mnóstwo ofert pracy zdalnej jak i pracy stacjonarnej można znaleźć w Internecie. Ta sieć jest największym źródłem ofert pracy.

ZOBACZ TEŻ