Białe płytki połysk czy kafle matowe

Płytki ścienne to niemal od zawsze trafiony wybór w przypadku łazienki. Trendy się zmieniają, płytki zmieniają wygląd, jednak nadal są nowoczesnym rozwiązaniem w łazience. Obecnie różnorodność płytek ściennych jest tak ogromna, że elementy te dzielić można na wiele różnych kategorii. Najpopularniejszy podział to ten przez kryterium błysku i matowości. Przyjrzymy się bliżej tym dwóm typom płytek.

Płytki białe połysk 30×60 – dlaczego to dobry wybór?

Niewątpliwie błyszczące, szkliwione płytki łazienkowe to rozwiązanie przede wszystkim tradycyjne. Można powiedzieć, że jest to opcja uniwersalna. Rzecz w tym, iż połyskujące kafelki ścienne współgrają zarówno z klasycznym wyposażeniem łazienki, jak i z nowoczesnymi elementami wystroju. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że płytki szkliwione występują dzisiaj w wielu odcieniach. Możliwe jest zatem dostosowanie ich do barw dominujących w danym wnętrzu. Coraz częściej pojawiają się ciemne płytki błyszczące. Niemniej jednak bardziej praktycznym rozwiązaniem wydają się jasne odcienie. Na pewno natomiast jasny kolor pozwala lepiej wykorzystać wszystkie zalety kafli połyskujących. Dlaczego płytki białe połysk 30×60 to opcja bardziej korzystna niż wybór płytek w ciemnej barwie?

Rzecz w tym, iż jedną z podstawowych zalet płytek określanych jako błyszczące jest rozjaśnianie wnętrza. Dzięki nim w łazience panuje pozytywna atmosfera, w której nie trudno nabrać siły na cały dzień podczas porannej kąpieli prysznicowej. Połyskujące płytki białe czy też wykonane w innych jasnych barwach odbijają światło i właśnie dzięki temu czynią pomieszczenie jaśniejszym. Niemniej skuteczność w odbijaniu promieni słonecznych czy też światła lampy łazienkowej ma jeszcze jedną zaletę. Rozwiązanie w postaci wykorzystania płytek białych połyskujących pozwala optycznie powiększyć wnętrze. Jaśniejsze i dobrze oświetlone pomieszczenia zawsze prezentują się jako bardziej przestronne. Tym samym błyszczące kafle w jasnych odcieniach polecamy każdemu, kto dysponuje łazienką o niewielkich wymiarach.

Matowe płytki do łazienki

Alternatywą dla płytek białych połysk 30×60 są modele matowe. Niewątpliwie to również atrakcyjna opcja. Niemniej jednak płytki matowe sprawdzają się w nieco innych wnętrzach niż płytki połyskujące. Przede wszystkim są one dobrym rozwiązaniem w surowych wnętrzach skandynawskich. Dominuje w nich szarość z domieszką bieli oraz czerni. W takim przypadku świetnie sprawdzą się przetarte płytki w podobnych odcieniach.

Warto zauważyć, że płytki matowe zwykle mają większe wymiary niż połyskujące płytki szkliwione. W powyższym tekście kilkukrotnie wspomniano o płytkach białych połysk 30×60, gdyż są to standardowe wymiary tego rodzaju kafli. Natomiast modele matowe lepiej prezentują się w większych wymiarach. Należy jednak zaznaczyć, że dzisiaj bardzo często miesza się ze sobą style, a to co kiedyś było kanonem, uznaje się jedynie za sugestię. Tym samym nie powinny nikogo dziwić również niewielkie płytki matowe i dużych wymiarów płytki połyskujące. Choć zasadniczo niezalecane, tak naprawdę często są to całkiem trafne rozwiązania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here