Charakterystyka blatów meblowych

Blaty meblowe to elementy wyposażenia, które sprawdzają się nie tylko w kuchni. Z pomocą blatu można bardzo efektywnie zorganizować przestrzeń do pracy w pokoju dziecka. Blat montuje się także w łazienkach i sypialniach, gdzie może pełnić funkcję praktycznej półki. Dzisiaj zajmiemy się omówieniem charakterystyki blatów meblowych pod kątem nieco bardziej technicznym. Odpowiemy na pytania:

  • Jakie są zalety blatów meblowych na wymiar?
  • Czym charakteryzują się blaty z laminatu?
  • Czym charakteryzują się blaty z litego drewna?

Odpowiedzi na te pytania z pewnością ułatwią Ci podjęcie decyzji o wyborze blatu do wybranych pomieszczeń.

Jakie są zalety blatów meblowych na wymiar?

W pierwszej kolejności chcemy odpowiedzieć na pytanie, dlaczego w ogóle warto zdecydować się na zakup blatu meblowego na wymiar. Przecież na rynku jest tak wiele standardowych rozwiązań, które być może są nawet tańsze. Głównym ich mankamentem jest niemożność dopasowania do indywidualnych potrzeb. Pamiętaj, że przestrzeń każdego domu lub mieszkania jest nieco inna. Producenci podczas projektowania standardowych zestawów meblowych nie są w stanie dopasować ich do każdego wnętrza. Zakup blatu meblowego na wymiar daje Ci pełną swobodę i możliwość dostosowania go do specyfiki danego pomieszczenia. Mówimy tu nie tylko o jego wymiarach, ale także stylistyce, sposobie wykończenia czy wreszcie grubości, która będzie dopasowana do konkretnych obciążeń.

Czym charakteryzują się blaty z laminatu?

Najczęściej blaty meblowe są wykonywane z drewna, granitu lub laminatu. Laminat ma formę płyty wiórowej, która jest pokryta powłoką HPL. Laminaty HPL cieszą się sporą popularnością ze względu na wysoką odporność na ścieranie, uderzenia oraz zadrapania. Blaty wykonane z laminatu są także odporne na wilgoć, wodę i parę wodną. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku pomieszczeń takich jak łazienka czy kuchnia. Dużym atutem HPL jest brak konieczności konserwacji blatu. Pod kątem użytkowym sporym plusem jest łatwość czyszczenia blatu. Dzięki temu bez stosowania skomplikowanych zabiegów blat może utrzymać swoje właściwości oraz efektowny wygląd przez długie lata.

Czym charakteryzują się blaty z litego drewna?

Produktami, które śmiało możemy zaliczyć do klasy premium, są blaty wykonane z litego drewna. Technologia produkcji blatów opiera się na łączeniu litych lameli. Mogą być one zespalane na szerokości lub łączone za pomocą specjalnych mikrowczepów. W tym drugim przypadku drewno może być łączone na szerokości i długości. W ofertach producentów blatów z drewna można znaleźć modele wykonywane zarówno z gatunków krajowych, jak i egzotycznych. Dużą popularnością cieszą się blaty z dębu, jesionu, sosny, buka, modrzewia czy klonu. Z gatunków egzotycznych warto wymienić sapellę, badi, merbau i jatobę. Blaty drewniane są w 100% naturalne, co znacznie podnosi wartość całej kuchni. Wykazują najwyższą trwałość i zachowują nienaganny wygląd przez wiele lat.

Wysokiej klasy blaty meblowe znajdziesz na stronie elwi.pl. Firma Elwi działa na rynku od 1994 roku i oferuje najlepszej jakości blaty wykonane z litego drewna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here