Czy automatyczne roboty sprzątające wystarczą by w pełni zadbać o czystość tekstyliów domowych?

Czyszczenie dywanów przez profesjonalną firmę od zawsze uważane było za usługę wysokiej jakości. Jednak ostatnio kilka firm wypuściło na rynek pewną alternatywę – małe, automatyczne roboty sprzątające powierzchnię domową.

Niektórzy uważają, że poświęcenie sporej sumy pieniędzy na ten jednorazowy zakup jest warty zachodu gdyż przy małym wysiłku i bez naszej pomocy są w stanie zapewnić czystość podłóg i tekstyliów domowych bez wychodzenia z domu. Jednak czy aby na pewno mogą zostać substytutem prawdziwego i profesjonalnego prania dywanów? Sprawdźmy…

Czy roboty sprzątające to inteligentny i skuteczny gadżet?

Zacznijmy od ich wyglądu – większość z automatycznych robotów jest mała i okrągła, o średnicy wynoszącej ok. 30cm. Ich mały rozmiar wpływa na czas odkurzania danej powierzchni, który staje się niestety o wiele dłuższy. Należy także podkreślić, że tak mały sprzęt nie zmieści w sobie zbyt dużych baterii, które pozwolą na długotrwałą pracę bez potrzeby powrotu do stacji ładowania. Wszystko to sprowadza się do wniosku, że te małe roboty mogą nie nadążyć za powszechnym gromadzeniem się brudu, kurzu i innych zanieczyszczeń na dywanie. Ponadto maszyny te mają trudności z oczyszczeniem terenów otwartych i w zbieraniu większych grudek brudu. Większość z nich nie jest w stanie zebrać zbyt dużej ilości sierści zwierząt, kulek kurzu czy okruszków jedzenia, które nie stanowią wyzwania dla typowych odkurzaczy. Co więcej, roboty te potrafią się „zapchać”, a wówczas powrócą do swojego stanowiska ładowania czekając na ciebie i nie robiąc nic. Poza tym nie radzą sobie także zbyt dobrze z różnymi przeszkodami – odkurzając podłogę, nie wjadą same na dywan, a czyszcząc tekstylia bez wyznaczonego „znaku granicznego” z mebli czy innych przedmiotów, po prostu z niego zjadą.

Jeśli chodzi o dywany, roboty sprzątające nie są w stanie wykonać niczego innego oprócz odkurzania, a jak dotąd nie stworzono domowego robota, który upierze za nas tekstylia. Coś bardziej zaawansowanego niż odkurzanie po prostu nie wchodzi w grę. Owszem, istnieją roboty, które umyją za nas podłogę, ale w przypadku dywanów rola ta spada na barki ludzi. A może być to trochę frustrujące kiedy kupujemy dość drogi sprzęt, który ma za zadanie odciążyć nas z obowiązków domowych, a w praktyce nie do końca tak jest. Jednak technologia pnie do przodu i w miarę czasu rozwija się stopniowo, więc wszystko może stać się możliwe z biegiem lat.

Wnioski

Automatyczne roboty sprzątające zapewniają zalecany obowiązek codziennego odkurzania domowych tekstyliów co zdecydowanie wpłynie na czystość w danym pomieszczeniu. Jednak jeśli zdecydujesz się oddać swoje tekstylia w ręce ekspertów, przekonasz się, że codzienne odkurzanie nie jest wystarczające. Posiadają oni wiedzę dotyczącą struktury materiałów danych tekstyliów, doświadczenie w oferowaniu swoich usług, wysokospecjalistyczny sprzęt, a wszystko to zapewnia najwyższą jakość prania dywanów i wykładzin. Fachowe czyszczenie tekstyliów nie musi być wykonywane tak często jak odkurzanie dlatego też nie wpłynie to tak bardzo na Twój budżet czy harmonogram dnia. Usługi profesjonalnego prania dywanów gwarantują najlepsze rezultaty czyszczenia przy zaskakująco niskich kosztach.

Źródło: Damat – Trzepanie dywanów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here