Czym są ręczniki waflowe

Tkanina waflowa to płótno o strukturze splotu kombinowanego, z płytkimi kwadratami, charakteryzująca się doskonałymi właściwościami higroskopijnymi. Tkanina swoją nazwę zawdzięcza charakterystycznej trójwymiarowej strukturze, która wygląda jak wafel cukierniczy.

Unikalna tkanina powstała w Turcji, w mieście Bursa, dlatego wykonane z niej ścierki nazywane były pierwotnie ręcznikiem tureckim. Tureccy rzemieślnicy i tkacze byli znani na całym świecie ze swojego kunsztu, dlatego tkaniny waflowe stały się popularne również w Europie. Biały ręcznik waflowy to klasyk, który pamiętamy z naszego dzieciństwa. Dziś tkanina ta wróciła do łask i występuje z nadrukami i w wielu kolorach.

Zalety ręczników z płótna waflowego

Ręczniki waflowe są wykonane z bawełny, dzięki czemu jest lekkie, średniej grubości, doskonale wchłania wilgoć i jest łatwe w pielęgnacji

Zalety ręczników waflowych:

  • Mają wysoką zdolność pochłaniania wilgoci, w tym również płynów o wysokich temperaturach.
  • Charakteryzują się wszechstronnością zastosowania, gdyż można je stosować w kuchni lub jako ręcznik kąpielowy.
  • Ręczniki waflowe są wygodne w podróży oraz w przechowywaniu w szafie, ponieważ zajmują niewiele miejsca.
  • Są odporne na zużycie, odporne na rozdzieranie, wytrzymują wysokie temperatury, nie odkształcają się po wielu praniach, a do tego wysychają szybciej niż ich odpowiedniki frotte.
  • Różnorodne odcienie, drukowane wzory, motywy kuchenne i atrakcyjne wzory nadruków powodują, że ręczniki waflowe są produktem niezwykle estetycznym.

Ręcznik waflowy jest bardzo uniwersalny i można prać go w zwykłym proszku oraz z wybielaczem. Materiał ten bardzo dobrze znosi wysokie temperatury prania, a nawet gotowanie. Ręcznik waflowy to produkt ekologiczny, naturalny i przyjazny dla środowiska.  Można go prasować, suszyć w suszarce lub po prostu na zewnątrz. Te ponadczasowe produkty zyskują nowych zwolenników, ponieważ są praktyczne i relatywnie niedrogie.

Zastosowanie płótna waflowego

Wyroby z płótna waflowego są uniwersalne, dlatego znalazły zastosowanie jako przybory kuchenne, praktyczne akcesoria do łazienek czy saun, a także do sprzątania lub dekoracji

Ręczniki waflowe, o mniejszych komórkach są idealne do wycierania naczyń kuchennych. Doskonale chronią dłonie przed wysokimi temperaturami podczas używania kuchenki czy piekarnika, dobrze pochłaniają tłuszcze i płyny. Ręczniki waflowe chętnie używane są przez sportowców, ze względu na to, że nie zajmują dużo miejsca w sportowej torbie, a skutecznie wchłaniają pot. Coraz częściej możemy spotkać je w pokojach hotelowych lub klubach fitness.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here